Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lehet valahogy hatástalaní...

Nem lehet valahogy hatástalanítani az üvegházhatású gázokat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 18. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet őket vonni az atmoszférából. Csak éppen az atmoszféra felfoghatatlanul hatalmas, kicsik vagyunk mi ahhoz, hogy belenyúljunk. Több évszázadnyi őrült tüzelés eredményeképp pár századszázalékkal változtattuk csak meg az összetételét. El lehetne kezdeni olyan gépeket működtetni, amik kivonják a CO2-t az atmoszférából, és olyan ezer év alatt visszafordíthatnánk annyi kárt, amennyit egy nap alatt okozunk.

Lehet benne reménykedni, hogy egyszer csak feltalál valaki egy nagyon költséghatékony módszert, mert lehet ez lesz az utolsó esélyünk a klímaváltozás megállítására.

2015. dec. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tudják olyna mrétékben, hogy elegendő legyen.


A takarékos módszerre rengeteg variáció vna már most. Miért nem használjuk? Mert akkor mi lenen az olajjal, benzinnel, a gyárakkal ,a munkásokkal ,és ami a legjobban száímt, guye, mi lenne azokkal a milliárdosokkal, akik ebből élnek, ebből vna hatalmuk? Ez az utolsó a legfontosabb, guye.

2015. dec. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel többnek is van ilyen hatása, melyikre gondolsz?

- A szén-dioxidot fel lehetne bontani, ám az ehhez szükséges gépek és energia előállítása rengeteg szén-dioxid kibocsátással járna;

- Magyarországon csökken a szén-dioxid kibocsátás mértéke, főleg az ipar visszaesése miatt, de ennek van gyakorlati haszna is: eladjuk a szén-dioxid-kvótánkat más országnak (tudod, a kút, a kávája és a sz@r klasszikus esete);

- most, hogy bedobták a köztudatba, a vörös húsok rákkeltő hatását, csökkenni fog a szarvasmarhák száma, kevesebb metán kerül a légkörbe.

2015. dec. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vannak ötletek, például a széndioxid tengerbe vezetése, ahol a korallpolipok bedolgozzák a mészvázukba. Csakhogy a mérték, koncentráció itt sem mindegy, mert bizonyos szint felett a szénsav már bontja a mészvázat meg a Ph-érték megborulása is csomó tengeri élőlény kihalását indíthatja be.

Az a baj, hogy nincs olyan módszer, ami gazdaságosan megoldható és biztos, hogy más irányban nem okoz még nagyobb bajt. Az egyetlen módszer a kibocsátás drasztikus csökkentése, a többit szép lassan megoldja a fotoszintézis.

Legalábbis a széndioxidot. A metán már fájdalmasabb kérdés. Főként, hogy a felmelegedéssel iszonyat mennyiségű metán szabadulhat fel a tengerekből és akkor úgy megszalad a láncreakció, hogy cheszhetjük.

[link]

2015. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!