A húsevés nem jelent semmilyen terhet. Csak a hús megtermelése. És az sem a bolygóra. A Föld akkor is jól megvolt, amikor olvadt kőzet volt a felszíne, vagy 100% volt a széndioxid tartalom.
Csak a környezetünk változik egyes emberi tevékenységek miatt olyan irányba, amihez nem vagyunk hozzászokva.
Kisebbet mint az avokádió vagy a mandula ültetvények fenntartása. Évente több milliárd méhet engednek el hogy beporozzák ezeket a növényeket, majd vegyszerrel kiirtják az elengedett méheket.
Egyes területeken nem lehetséges a növénytermesztés, de állattartás igen. Például sziklásabb részeken, vagy sík területeken. Ezeket az ember leginkább az állattartással tudja kihasználni.
Az embernek szüksége van állati eredetű termékekre az étrendjében. Nem véletlenül szed annyi étrendkiegészítőt egy vegán vagy vegetáriánus. Úgy lettünk kitalálva hogy mindent együnk. Csak a modern technológia miatt vagyunk képesek dacolni a biológiánkkal, mert feltaláltuk az étrendkiegészítőket amik lehetővé teszik hogy a vegán életmód fenntartható legyen. A helyes táplálkozás része viszont a hús, tojás és a különböző tejtermékek is. Itt csak az arányokra kell figyelni. Ugyan úgy nem egészséges ha csak húst eszel mintha csak zöldséget ennél.
Ha ugyan annyi kalóriát akarnánk megtermelni csak és kizárólag növénytermesztéssel, több víz felhasználására lenne szükség az öntözés miatt. Igaz, ez nem olyan nagy probléma mert a víz örök körforgásban van, tehát a víz sosem veszik el, mégis előszeretettel érvelnek a húsellenesek (hamisan) azzal hogy a húsipar milyen sok vizet használ el, míg a növénytermesztés sokkal kevésbé fenntarthatóbb.
Ezt már érintettem a kettes paragrafusban is, de mivel nem minden terület alkalmas növénytermesztésre, jelentősen megnőne a szállítmányozási igény is, ami kontraproduktív azok számára akik környezetvédelmi megfontolásból nem esznek húst.
És végül de nem utolsó sorban a növénytermesztés sokkal nagyobb területi igényű mint az állattartás, úgyhogy ha teljesen leszoknánk a húsról, újabb erdőket kéne kiirtanunk hogy szántóföldeket létesítsünk hogy fedezni tudjuk a bolygó élelemellátását.
#4 vagyok
"Egyes területeken nem lehetséges a növénytermesztés, de állattartás igen. Például sziklásabb részeken, vagy sík területeken."
*dombos területeken
Az állattenyésztés növénytermesztésre épül.
A hízódisznó, vagy a húscsirke nem fényen és homokon nő, hanem kukuricán. Legalábbis a moder nagyüzemi állattartásban ez a jellemző.
A melegvérű állatok folyamatosan zabálják a kalóriát, és mit csinálnak vele? Fűtenek.
Ha arra kényszeríted őket, hogy egész nap csak álljanak a sz@rukban, akkor is csak a bevitt kalória töredékéből lesz húskalória.
Nekem ilyen 10%-20% rémlik, de ez inkább csak hasraütés.
Szóval ilyen alapon minimum 5-10 szer akkora környezetterhelésre kell számítani egy hús alapú diétában. Feltéve, hogy azok a növényi kalóriák emberi fogyasztásra is alkalmasak lennének.
Az a fontos hogy a magánjetek és a hadsereg önjáró haditechnikai cuccai környezettudatos befektetésnek számítanak.
Bizony - nálunk is ugyanaz a baj mint Indiában, hogy a marhák szentek!
#8
Kinek? Mert nekünk, Amerikának, és a fejlett világ nagy részének pont nem. Sőt, éppen hogy a népességbeesés lesz problémás a jövőben. A túlnépesedés harmadik világbeli probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!