Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az északi embereknek alacsonya...

Az északi embereknek alacsonyabban fejlett a limbikus rendszerük?

Figyelt kérdés

Ezért nem ülnek ki az arcukra érzelmek még olyan esetben sem amikor nem lehet kontrollálni azokat, tehát ha valaki vagy valami megtámad, hirtelen egy autó ugrik ki kanyarból, hozzátartozó halálesete, stb. Mert ilyen esetekben is ugyanaz az arckifejezés, nincs arcpír sem pupillatágulás.

Ez azt bizonyítja, hogy az érzelmek alacsony szintűek és a limbikus rendszer alulfejlett?

Ez magával hozza az empátia alacsonyabb szintjét is aminek köszönhetően erősebb volt a szelekció náluk (a magas erős emberek kiirtották a gyengébbeket, ezért ott áltagban a termet jóval nagyobb mint más népeknél), illetve olyan “tudományos “elméletek születtek mint eugenika, szociáldarwinizmus, nácizmus stb?


2023. júl. 24. 11:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ahhol hosszu kemeny tél van, több tudatos tervezest, beosztást igenyel. Tartalékokat kell felhalmozni. Elönyösebb egy visszafogodtabb, hidegebb alaptermeszet.


Ahhol jobbak az élet feltételek, sok ehető növény van. Főleg afrikában egesz even at termo fák vannak.

Itt előnyösebb ha jobbak az ember szocialis keszsegei.

Jó duma, humor érzék, temperamentum, ritmus erzek stb

2024. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sadam87 ***** válasza:

Ok próbáltam keresni adatokat. Egyrészt találtam ezt (nem tudom, mennyire megbízható az adatforrás):

[link]

Ez alapján talán nagy átlagban igaz, hogy az északi országokban átlagosan inkább introvertáltabbak a délebbiekhez képest, de azért elég sok kivétel van. Például a svédek ugyanott állnak a skálán, ahol a görögök, az olaszok és főleg a portugálok között pedig ez alapján elég sok az introvertált.

(Ja amúgy ezek alapján az adatok alapján a magyarok a németeket és finneket kivéve az összes népcsoportnál introvertáltabbak, amit a kérdező említett.)

Egy másik forrás:

[link]

Itt is azt mondanám, hogy nagy átlagban talán érvényes a trend, de azért elég sok ország van, ahol talán mégsem annyira. A legintrovertáltabb országok között tényleg főleg trópusi, szubtrópusi országok vannak (plusz a nagy kiterjedésű, vegyes lakosságú USA). Viszont például a brazilok, hong kongiak, irániak az adatok alapján kevésbé extrovertáltak átlagosan, mint a norvégok angolok, vagy a kanadaiak.

2024. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek önbevallasosak ami torzithat. Más kulturákban, mások lehetnek a normák.



[link]

2024. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sadam87 ***** válasza:

#13

Ebben igazad van. Az idézett érdekes cikk. Viszont nem egészen azt állítja, mint amit itt többen írtak. Az idézett cikk szerint (legalábbis az összefoglalója szerint) a megterhelő (nagyon meleg vagy nagyon hideg) klímán a dopamin rendszerrel összefüggő genetikai markerek alapján jól meg tudták jósolni a személyiséget, de kevésbé megterhelő, mérsékletövi klímán nem.

A linkelt kép alapján a dopamin rendszer működése inkább pont hidegebb éghajlaton erősebb (bár nem olyan erős a trend, és vannak egyértelmű kivételek, pl. Szomália). A c) térkép pedig pont erős extroveltáltságot mutat például Skandináviára.

2024. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A linkelt kép alapján a dopamin rendszer működése inkább pont hidegebb éghajlaton erősebb"



A magas dopamin szint felel az introveezioért. Az alcsony az extroverzio.

2024. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 sadam87 ***** válasza:

#15

Az idézett cikk ezt írja:

"Individuals from populations with a highly efficient dopamine system are biased towards behavioural approach traits (Extraversion and Emotional Stability) due to higher perceived reward values, whereas individuals from populations with a less efficient dopaminergic system are biased towards risk avoidance."

A képfelirat meg ezt:

"The index was normalized and standardized to range between 0 (lowest dopamine functioning) and 100 (highest observed dopamine functioning)."

Szóval feltételezem, a magasabb index a 'highly efficient' dopmain rendszert jelenti. (Az mondjuk más kérdés, hogy ez hogyan viszonyul a dopamin szinthez. Máshol azt olvastam, hogy inkább a dopaminra való érzékenységgel kötik össze az extroverziót-introverziót.)

[link]

Vagy idézet egy másik cikkből:

"An increase in dopamine activity could increase approach-motivation-related emotion, cognition and behaviours characterised by high extraversion and high disinhibition (Depue & Collins, Reference Depue and Collins1999; DeYoung, Reference DeYoung2013; Smillie et al., Reference Smillie, Jach, Hughes, Wacker, Cooper and Pickering2019; Zisner & Beauchaine, Reference Zisner, Beauchaine, Beauchaine and Hinshaw2015)."

[link]

2024. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!