Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az északi embereknek alacsonya...

Az északi embereknek alacsonyabban fejlett a limbikus rendszerük?

Figyelt kérdés

Ezért nem ülnek ki az arcukra érzelmek még olyan esetben sem amikor nem lehet kontrollálni azokat, tehát ha valaki vagy valami megtámad, hirtelen egy autó ugrik ki kanyarból, hozzátartozó halálesete, stb. Mert ilyen esetekben is ugyanaz az arckifejezés, nincs arcpír sem pupillatágulás.

Ez azt bizonyítja, hogy az érzelmek alacsony szintűek és a limbikus rendszer alulfejlett?

Ez magával hozza az empátia alacsonyabb szintjét is aminek köszönhetően erősebb volt a szelekció náluk (a magas erős emberek kiirtották a gyengébbeket, ezért ott áltagban a termet jóval nagyobb mint más népeknél), illetve olyan “tudományos “elméletek születtek mint eugenika, szociáldarwinizmus, nácizmus stb?


2023. júl. 24. 11:15
1 2
 1/16 sadam87 ***** válasza:
93%
Nem.
2023. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
93%

Finnországban élek, vagyok sokszor Svédországban is, de még véletlen sem tapasztaltam olyat, hogy ne változna az arckifejezésük, meg olyat sem, hogy ne lennének empatikusak. Néha csendesebbek, de még ez sem mindig és feltétlen igaz, bőven nem. Szóval már a kérdes sem igaz.

Egyébként az általad említett irányzatok nem az északi népekhez köződnek. Már amennyiben északi nép alatt nem azt érted, amelyik északabbra él Miskolcnál.

2023. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2


A németek, angolok is északi népeknek számítanak. Ugyanígy a hollandok is. Tudtommal a germánok és skandinávok az északi népek. Mérget nem vennék rá, hogy így van de olvasataimban a németekre is így hivatkoznak.

Persze a mérték lehet eltérő, egy norvég lehet jóval ridegebb mint egy német de egy német érzelmileg sehol nincs sem egy déla-európaihoz, sem egy szlávhoz, sem egy magyarhoz képest.

2023. júl. 24. 12:06
 4/16 Mojjo ***** válasza:
94%

"magas erős emberek kiirtották a gyengébbeket, ezért ott áltagban a termet jóval nagyobb mint más népeknél"


Jaja, nézd csak meg az igazán északon és zord körülmények között élő lappokat, vagy más néven számikat. Az átlagmagasság felnőtt férfiakbál 160cm alatt van, nőknél 150cm alatt. Igazi góliátok, igaz? Szuper elmélet, teljesen egybecseng a valósággal.

2023. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
93%

@3: Egyrészt mennyi ideig is éltél Németországban? Vagy főleg Hollandiában? Meglepődnél. Az, hogy a déli népeknél nagyobb a személyes terük és visszafogottabb a gesztikulációjuk, sokat nem jelent a valós belső érzelmeikre nézve. Az angolok meg ordítanak is ráadásul, mint a sakál.

Másrészt akkor a déli népek az etalon? Az empatikus és annak vannak érzelmei, aki nagy hangon és nagy mozdulatokkal, kevés gátlással beszél? Vagy hogy?

2023. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Hogy tudsz ennyi zagyvaságot összehordani?

Eleve pont ők a legempatikusabbak europában.

Ennyi erővel utana is olvashatnál hogy ilyen kerdeseket irsz ki.

2023. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés. Attól, hogy valaki kevésbé mutatja ki az érzelmeit, még vannak neki. Kulturálisan tanult, hogy mennyire mutatja ki valaki az érzelmeit. Ha olyan kultúrában él, ahol ezt kevésbé illik, kevésbé fogja kimutatni. Ha pl. egy latin kultúrában nevelkedik, akkor hajlamosabb lesz teátrálisan kimutatni őket.

A testmagasság pedig azért eltérő a különböző népeknél, mert ha pl. sokáig élnek egy helyen, az éghajlat hat rá, valamint az életforma is hatással van. Egy pásztornépnél más lesz a jellemző testalkat, mint alföldi, földművelő népeknél.

jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7es az agy dopamin szintjét szabályzó génektől függ az extro és introverzio.

A déli népeknél magasabb az aránya az extrovertaltaknak. Genetikajukbol is latszik.


Egyébbként a skandinávok genetikailag közelebb vannak europa eredeti vadászo-gyüjtögető népessegehez. Ők robosztusabb csontozatuak voltak mint a mai europai átlag.

A mediterran tersegben elők, közelebb vannak azokhoz akik a neolitikumban vandoroltak anatoliabol europaba, magukkal hozva a földművesseget

Ők akkoris karcsubb testfelepitesuek es alacsonyabbak voltak. Sötét haj es szemek.

jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: Én ambivertált karakter vagyok, inkább intro irányba eltolódva. Magas vagyok, sötét hajú, szemű, karcsú testfelépítésű és nagyon fehér bőrű.

Ezt add össze.

Amúgy van erre valami tudományos kutatás, vagy ez a te agyszüleményed?

Amúgy az éghajlat valóban hatással lehet arra, hogy extra-vagy introverzió alakul ki. Hideg éghajlaton az emberek kevesebbet vannak a szabadban, inkább bezárkózó életet élnek, télen sötét is van. Délen az élet nagy része házon kívül zajlik, emiatt többet kommunikálnak az emberek.

Az extra-és introverzió nemcsak genetikai alapú, hanem a szocializáció is befolyásolja.

jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Átlagokrol van szó nyilván.

Nem arrol hogy mindenkire igaz.


Archeogenetikai kutatások igazolják a történelem előtti nép mozgásokat, hogy melyik csoportokhoz milyen pigmentácio tartozot, milyen mértékbem keveredtek, stb.

Sok ilyen kutatás van


Olvastam tanulmányt hogy az agy dopamin szintje határozza meg az intro extro skálán hol van valaki. Azt gének szabályozák.

Délebbi népeknek átlagosan alacsonyabb a dopamin szimtje, ezért extrobbak.

Szerimtem az éghajlattal van összefüggesben

Más temperamentum elönyős eltérő eghajlaton es ahhoz alkalmazkodtunk evoluciosan

jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!