El fogjuk tudni hagyni a Tejutrendszert?
A két galaxis nem úgy fog ütközni, mint két autó, nem számíthatunk túl nagy drámára, szépen egymásba olvadnak, anélkül, hogy az egyes csillagoknak és bolygórendszereiknek baja lenne - legalábbis többnyire.
Ami a jövőt illeti, azt is szinte lehetetlen megmondani, hol lesz az emberiség 100 év múlva, nemhogy milliárd évek múlva.
Ezt nagyon nem lehet tudni.
De ettől az ütközéstől semmi bajunk nem lesz.
Jelen tudasunk mellett a fizika egyszeruen nem teszi lehetove a fenysebesseg feletti utazast. A kozvetlenul szomszedos csillaghalmaz 150+ fenyevre van, egyetlen oda-vissza ut is boven tobb mint 300 evig tart hiszen a fenysebesseget megkozeliteni is rettenetes energiakat igenyel. A galaxisunk szele a galaxis 'lapjara' merolegesen nezve tobb ezer fenyevre van, sugariranyban viszont tobb mint 900 000 fenyevre.
Azt hiszem nem tevedek nagyot, ha azt mondom hogy az emberiseg mint olyan, sosem fogja a Tejutat elhagyni.
Ahogy elöttem is írták, emiatt nem lenne értelme elhagyni a galaxist.
Csak a hecc kedvéért két megoldás jut eszembe, az utazásra.
1. Van többféle "csillaghajtómű" ami egy egész csillagot és csillagrandszert tud mozgatni. Évmilliárdos távlatokba ez tudja bizonyítottan fenntartani az életet.
Egyszerűbb esetben pusztán tükrökkel irányítod a napfényt egy adott irányba, ami geológia időskálákon elmozdítja a csillagot.
Bonyolultabban mindenféle csillag méretű mágneses térrel le lehet fölözni a nap atmoszféráját, abból egy sugárnyalábot lehet létrehozni, mint hajtóművet. Az intuícíókkal ellentétben ez még meg is hosszabíthatja a csillag élettartamát.
2. Egy relatíve kis méretű hajót küldesz ki, amit lézerekkel gyorsítasz relativisztikus sebességekre. A hajó teljesen autómatizált, a célpontban kicsomagolja magát, és a helyi nyersanyagokból delépít egy civilizációt. Ezt hívják Von Neumann szondának. Hogy most biológiai életet is létrehoz-e, vagy csak számítógépeket épít, az részletkérdés.
Hasonló Von Neumann szonda témában tudom ajánlani Denis E. Taylor MI, BoB című könyvét.
Nagyon izgalmas könyv. Nincs benne fénynél gyorsabb utazás, bár vannak fikciós technikák, ezek mellett azért igyekszik a realitások talaján maradni.
Igazából akkor az "örök" élet a megoldás, mert akkor nem igazán számít az időfaktor. Minden elképzelésben ez a szűk keresztmetszet. Ha valahogy kiborgizálnánk magunkat vagy a tudatunkat gépekbe tölteni sok-sok év múlva, akkor nem lenne gond a több százezer éves utazás sem. Nyilván megfelelő technikával.
Ez a Neumann féle ötlet sem hülyeség. Lehet, hogy csak az életet kell kijuttatni és a tudást, nem felcuccolni ürhajókra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!