Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az a bizonyíték arra, hogy az...

Az a bizonyíték arra, hogy az élet nem szimuláció, hogy túl szhar lenne egy szimulációnak?

Figyelt kérdés

Mármint egy szimulációba azért beleraknának számtalan izgalmas és változatos dolgot, nem élethosszig járkálnál irodába, aztán bevásárolni aztán haza takarítani majd hivatali dolgokat intézni. Tehát túl rossz lenne annak.


Mégis, egyesek miért gondolják, hogy ez egy szimuláció?


2023. máj. 12. 23:10
1 2
 11/15 krwkco ***** válasza:
86%

"Az a bizonyíték arra, hogy az élet nem szimuláció, hogy túl szhar lenne egy szimulációnak?"

Ez a kérdés megfogalmazásában ostoba és feleslegesen alpári.

De ha arról kell dönteni, hogy szimulációban élünk-e, akkor...

Ha egy szimulációban élünk, akkor nem tudhatjuk, hogy milyen a valóságos világ. Nincs összehasonlítási alapunk, ami alapján azt mondhatnánk, hogy ez egy szimuláció, mert a valsó világban mást kellene kapnunk az érzékeinken keresztül.

Ezért ez a kérdés eldönthetetlen.

Viszont az Ockham-borotvája elv alapján választhatunk: két, az adott jelenséget egyformán jól leíró magyarázat közül azt érdemes választani, amelyik az egyszerűbb.

Egyszerűbb az, hogy egy valódi világban élünk, mint az, hogy a létező világban van egy szimuláció és mi onnan kapjuk az észleléseinket.

2023. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
13%
Még gyermek koromban olvastam egy érdekes történetet, ami úgy gondolom hogy igaz és magyarázatot adna a kérdésre. Még a XX.sz első felében kutatók vizsgálódtak paranormális jelenségek természettudományos magyarázatával. Arra jutottak, hogy vannak az angyalokkal kapcsolatos történések, amikor embereket védőangyalok segítettek, hogy egy baleset vagy balsors ne tőrténjen meg ill. összeboronáltak elkallódott szerelmeket. Ez még a Rejtélyes Igazságok sorozatban is szerepelt több ilyen esetben. Ezek a védőangyalok lehetnek a szimuláció játékosai. Amikor az irányítók beavatkozhatnak a szimulációba minket irányítván, befolyásolva a sorsot.
2023. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 krwkco ***** válasza:
63%

"Az elmólt 120 évben sorra jöttek olyan fizikai és csillagászati felfedezések, amelyek összetörték az addigi, a hétköznapi ész számára megérthető világképet."

Ez arra akar érv lenni, hogy szimulációban élünk és ezek hibák? Vagy egyáltalán mi köze van a hozzászólásodnak a kérdéshez?

2023. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13


Annyi igazság lehet benne, hogy semmilyen tudás nem örök érvényű, tehát folyamatosan változik. Amit ma igaznak hiszünk lehet 500 év múlva röhögni fognak rajta.


Ugyanakkor a tudás sem lineárisan ível felfele hanem lehet hullámzó, ahogy a civilizációk megjelenése, bukása , majd a folyamat kezdése elölről is történik. Ez utóbbit ugye nem lehet bizonyítani mivel maximum csak fossziliák maradnának fenn, azoknak meg max 0,001 %-át találják meg.

2023. máj. 15. 11:09
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

@13:

1. Nem.

2. Legközelebb olvasd el az utolsó mondatig. A lényeg: nem bizonyítható vagy cáfolható.

2023. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!