A gravitációs hullám lehet a sötét energia forrása?
Ezt valszeg eleg egyszeruen ki tudtak szamolni hogy nem. Az ilyen trivialis otleteket alltalaban mar mind megcsinaltak.
2023. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
És azt lehet tudni, hogy a gravitációs hullámokban tárolt "energia" hova veszik el?
Sehová nem veszik el, hanem tovaterjed a világűrben ahhoz hasonlóan, ahogy az elektromágneses hullámok is.
2023. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Az elektromagneses hullamok nem veszitenek az erejukbol, a foton energiaja megmarad, viszont a gravitacios hullamok gyengulnek tudtommal...
Ugyanannyira gyengulnek mint az elektromagneses hullamok.
Kisugarzik valahonnan energia, tegxuk fel hogy izotrop modon, azaz minden iranyban egyenletesen. Ekkor kozel a forrashoz egy kis gombfelszinen oszlik el az energia, azaz nagy az energiasuruseg, viszont tobb ezer fenyevvel messzebb mar hatalmas feluleten oszlik el ugyanannyi energia. Igy sokkal kisebb az egysegnyi feluletre juto energia. Pontosabban 1/r^2 esen csokken az energiasuruseg. De ettol meg az osszenergia allando.
2023. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
@4
A foton energiája megmarad, de a foton fluxus gyengül. Tehát a felületi energiasűrűség csökken, de a felületre integrálva az összenergia állandó marad, ahogy 5-ös is írja.
2023. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Logikusabbnak tűnik, hogy az időről/tahionokról feltételezzük azt hogy az lehet a sötét energia mert a gravitáló tömegekhez közeledve telik/terjed lassabban s ellenkező irányban gyorsabban a térben 🤔
2023. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
#7
Miért tűnik számodra logikusabbnak egy mai tudásunk szerint nemlétező, ráadásul szuperluminális részecskéről feltételezni valamit, mint abból kiindulni, amit ismerünk?
2023. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 A kérdező kommentje:
Még az ötlött föl nekem hogy mi van ha a gr. hullám, ami ugye megnyújtja a teret, miután végighalad a téren, "úgyhagyja", megnyújtva azt?
#8 gondolj a testek/tömegek vízkiszorítására, olyan lehet az idő mint a kvázi oldószer ami a térdimenziókat vákuumban feloldja, egyébként a kérdező "nyújtva hagyja" kérdésére is válaszoljak a grav.hullámok hatása átmeneti mert David Izabel fizikusnak már sikerült a Téridő Young-moduluszát kiszámítania, annak ellenére hogy nem barionos anyagból áll van rugalmassága!
2023. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: