Az orvostudomány fejlődésével és az evolúcióval elérhető, hogy az emberek éljenek legalább 200 évig?
120 év a határ, legalábbis úgy néz ki. Az a baj, hogy a sejtjeid korlátozott számban tudnak csak reprodukálódni, ezzel pedig borzasztóan nehéz bármit is kezdeni. Sokkal inkább lesz majd az, hogy az emberek átlag életkora tolódik ki. De ennek a minősége nem garantált, mert ha n év felett nem tartod magad karban, akkor hiába gyógyítanak meg minden sz*rtól, egyszerűen csak otthon fogsz létezni és ülsz egész nap kb.
Egyébként most is minden adott, hogy az emberek sokáig és jól éljenek, csak ahhoz kell szerencse, hogy ne legyél rákos. Csak ugye magyarázd el az embereknek, hogy ne zabálják halálra magukat, ne egyenek annyi édességet, ne cigozzenek, aludjanak eleget, mozogjanak eleget (és idősebben edzenek is picit, hogy ne veszítsenek izom tömeget) és sorolhatnám még egy jó ideig...
Szóval hiába fejlődik az orvostudomány, ha az emberek többségét nem érdekli az egészsége, akkor nehéz rajtuk segíteni. A megelőzésnél pedig nem igazán lesz jobb módszer, csak a nagyon nagyon nagyon távoli jövőben.
Jelenleg 120 év a határ.
Természetesen elérhető a 200 év, de nem a mai módszerekkel.
A következő határ 600 év lesz, az agy nem bír ennél több időt.
Orvostudománnyal valószínűleg elérhető lesz az, hogy néhányan eléljenek 200 évig, habár az orovostudománynak nem igazán ez a fókusza, úgyhogy valószínűleg nagyon nagyon lassan fogunk eljutni oda. De még a gazdag országokban sem fér hozzá mindenki akár az alapvető orvosi ellátshoz sem, nem hogy mondjuk a legmodernebb kezelésekhez. A szegényebb országokról nem is beszélve. Olyan igen nagy valószínűséggel nem lesz, hogy tech milliárdostól a gyári melósig mindenki 200 évig él.
"#2 úgy értettem, hogy ahogy fejlődik az ember, úgy az életkor is kitolódhat"
Technikailag igen, éppenséggel kitolódhatna, vagy akár le is csökkenhetne, de nem fog.
Igazából azt kéne nézni, hogy az evolúcó mégis hogyan oldaná ezt meg. Az evolúció ugyanis nem egy ilyen kívánságtündér, hogy egyszer majd a jövőben lesz lézerlátásunk meg szárnyunk meg 200 évnyi életünk, hanem egy vak versengőjáték. A játékban az nyer, akinek több utóda él túl. Ha a hosszabb élet valamiért olyan baromi előnyös, hogy megnövelli az egyedszámot/túlélést, akkor már csak azt kell kivárni hogy elterjedjen 8 milliárd ember között. Ezzel szemben a valóságban azt látjuk, hogy akik hosszabb ideig élnek, azok jellemzően kevesebb utóddal is rendelkeznek, tehát jelenleg trendsezrűen nem errefelé toljuk a saját szelekciónkat.
"A következő határ 600 év lesz, az agy nem bír ennél több időt."
Ez a szám honnan van?
"a gyári melósig"
Neki akkor, ha a munkáltatójának ez jól jön.
Aztán 100 év múlva már a tehetősebbeknek is megy.
200 év múlva a munkásoknak is.
600 évre becsülik azt, amit az emberii agy még át képes fogni értelmesen.
Lehet tovább is élni, de akkor a többi a spenót színvonala.
Vannak állatok, amik biológiailag nem örekednek és egy testrészből képesek teljesen regenerálni saját magukat. Pl. a hydra.
Az ember DNS-ét nem lehet átprogramozni, hogy képes legyen erre?
Lehet, csak sokkal nehezebb.
A hidra elég egyszerű lény.
De az agyon ez sem segít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!