Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Taylor sornak mi a lényege?

A Taylor sornak mi a lényege?

Figyelt kérdés

Oké, van egy polinom.

Ezt ugye, ha deriválom stb, akkor önmagát kapom.

Most nézzük meg a Sín függvényt.

Itt már más a helyzet, de nem értem, hogy most mire jó az, hogy van egy Sín függvényem és azt lecserélem egy baromi hosszú akármire?

28 fokig deriválni, aztán felírni egy baromi hosszú sort.


De olvastam arról, hogy valójában a számítógép is a Taylort használja.

Most ez valami olyasmi mint a Horner?


Ott van ez, hogy a N fokú polinomból csinálunk egy összeadáson meg szorzáson alapuló egyenletet és akkor után mindenki boldog.


Itt is egy átalakítás történik?

Mert én azt látom, hogy van egy függvény és azt felírjuk másképp és ugyan azt adja ki hellyel közzel a grafikon

Minél magasabb fokig, annál jobb.


Köszi, ha valaki érti mi a gondom.


2023. márc. 20. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Sin x taylor sora a 0 körül: x - x^3/3! + x^5/5! … nem látom hogy ez hol kezdődne úgy hogy sin(x).
2023. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11, ha x=1 körül fejted ki, akkor már azzal fog kezdődni.
2023. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
#12, ezért használjuk a Maclaurin-sort az 1 körüli Taylor-sor helyett. xD Azt, hogy sin(0)=0, meg lehet mutatni elemi gondolatokkal, mondhatnám józan paraszti ész alapon is kismillió módon, de egyenesen adódik akkor is, mikor a szögfüggvényeket nem csak úgy ukmukfukk felírjuk, hogy vannak, hanem a szögmérés szintetikus felépítése során természetes módon előjön, meg persze lehet ágyúval verébre módszerekkel is kismillió módszerrel bizonyítani megint csak. #6 voltam.
2023. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor sem sin(x)-el, hanem sin(1)-el. Meg egyszerűen ne csúnya pont körül fejtse ki az ember, és nincs probléma.
2023. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!