Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ezeket a dolgokat sem...

Ha ezeket a dolgokat sem sikerült megértenem az egyetemi fizikaórákon, akkor hülye vagyok vagy az oktatók magyaráztak (szándékosan) hiányosan?

Figyelt kérdés

1.

Ha egy elemre kötünk egy vezetéket, miért folyik benne áram? Felrajzoltam egy ábrát:

[link]

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain közlik, hogy egy elektronra ható erő iránya a legnagyobb potenciálkülönbség irányába mutat. Ez szerintem a kék nyíl. Azonban a későbbi fejezetekben már magyarázat nélkül úgy veszi, hogy a piros irányba folyik.


2.

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain úgy magyarázzák az elektromos mező működését, hogy egy rögzített töltés terében lerakunk egy próbatöltést, ami elindul, és ezáltal a mező munkát végez. Ez a munka abból adódik, hogy a tömeggel rendelkező próbatöltést gyorsítani kell. Később azonban magyarázat nélkül munkavégzést tulajdonítanak olyan mezőnek is, amelyben egyenes vonalú egyenletes mozgást végeznek az elektronok a vezetőben.


Nem választ kérek a kérdésekre, hanem közölni, hogy miben rossz a gondolkodásmódom, és a többi diákban ez miért nem ugyanolyan rossz. Vagy ha az oktatók magyaráznak rosszul, akkor miért teszik? Hisz ha a diákok többsége nem érti, akkor valószínűleg valóban rossz a magyarázat.


2023. jan. 31. 23:57
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
81%

Érdekelne, hogy elfogadod-e azt a tényt, hogy a biciklikerék a következő videóban 3 különböző módon vizsgálva 3 különböző választ ad lefelé ható gravitációs erőre?

https://www.youtube.com/watch?v=EydztKdGTeE

2023. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező kérdezi:

"Ha ezeket a dolgokat sem sikerült megértenem az egyetemi fizikaórákon, akkor hülye vagyok vagy az oktatók magyaráztak (szándékosan) hiányosan?"


Válasz:

Kérdező - a fentebb lefolytatott vitákból minden kétséget kizárólag kiderül, hogy alkalmatlan vagy a természettudományok aktív művelésére - magyarán szólva "hülye vagy".


Az lehet, hogy az oktatók gyenge teljesítményt nyújtanak néha, de hülyeséged oka nem ebben keresendő - hanem abban, hogy súlyosan eltorzult a személyiséged - népiesen fogalmazva egy "élhetetlen s@ggfej" vagy!

2023. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
0%

#42


Ja, az az ember meg a természettudományok művelésére totál alkalmas, aki szerint azért folyik a vezetékben az áram, mert a levegőben nem tud. Ugye?

2023. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!