Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha elérjük a fénysebbességgel...

Ha elérjük a fénysebbességgel haladás egy bizonyos százalékát, hogyhogy az űrhajónk nem fog nekiütközni semminek, pl. egy kisebb bolygónak ami útbaesik?

Figyelt kérdés
Irdatlan nagy sebsségek esetében hogy lehet kizárni az ütközést?
2023. jan. 22. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - a filmekben CGI technikával oldják meg a plebejusok bullshittel való feltöltését és űrröptetését!

:-)

2023. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Pár atom még nem tragédia. Az űrben például van olyan anyag, ami elég gyors, és átmegy az űrhajón, az űrruhán, és véletlenül pont a szemed találja el (azon is átmegy). Ezt egy felvillanásként fogod érzékelni, és utána az orvos mikroszkóppal szépen látja majd a barázdát a szemedben, amit vájt. Ha tudná, hogy hol ment át az űrhajón, azt is meg tudná nézni.


A gond az, ha ez nem pár atom, hanem kicsit már nagyobbra nőtt. Pár mm még nem tragédia, ha nem téged talál el, mert csak kis szivárgást okoz. Pár cm-től kezdődnek az izgalmak.

Létezik olyan űrhajóburkolat, ami egy erősebb köpeny. Ha ennek nekimegy valami, akkor egy ponton szétrobban, és a törmelék energiája már sokkal kisebb.


Nagy sebességnél pedig az űrhajó orrára kell tenni egy jó nagy kúpot, de legalább 50 méterest, mondjuk jégből, és ezt időnként cserélni vagy javítani kell.

2023. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk ez az átmegy pár atomon és kilukassza alapból hülyeség. Miért lukasztaná ki?

F=m*a

Oké, nagy a sebességváltozása annak a részecskének, de továbbra is közel nulla tömegről beszélünk. Ha nem Trabant ajtóból van az az űrhajó, akkor nagyon nem lyukasztja ki.

2023. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ezért lenne érdemes egy olyan űrhajot haszánlni, aminek van légköre és abban ezek a cuccok elégénének. Korábban posztoltam, hogy a Holdat át lehetne alakítani hajtóművekkel űrhajóvá. Nyilván akkor saját légkör is kéne.
2023. jan. 22. 21:33
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - én a helyedben inkább egy szériaautó amortizációs problémáit kezdeném el kutatni - szerintem többre vinnéd a járműtechnika terén...
2023. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Neki fog ütközni. Nem lehet megoldani. Még ha automatizmus lenne is, és elképesztő pontos megfigyelés, amint kiderül, hogy ütközés lesz és kerülni kell, akkor a pályáról való letérés akkora impulzussal jár, hogy szétszakítja az űrhajót.

A galaxisközi űrben azért pár évig lehet száguldozni, hiszen itt a sűrűjében is a legközelebbi csillag 4 fényév. 10%-os sebességgel 40 év.

2023. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%
A sebeséggel arányos lesz a technologia. Mire lesz olyan tudásunk, és annyi energiánk, hogy mondjuk C/10 -re képesek leszünk felgyorsulni, addigra lesz valamilyen megujulo pajzsunk, mint a scifi ürhajokban. Star trekkben rendszeresen tájékoztatnak, hogy a hátsó pajzs 30 %-on. Vagy "Minden energiát az elűlső elhárítopajzsba".
2023. jan. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Igen-igen, az energiapajzs lesz a megoldás.

DE ha meg már olyan gyorsan megyünk, hogy megközelítjük a fénysebességet egy ürhajóval, akkor feltételezhetöen akkora energiamennyiséget tudunk irányítani (fénysebességhez közelítve ügye vehetjük majdnem végtelennek), aminek a töredékével elmozgathatjuk az útba esö bolygókat.

Másik megoldás, ha ürhajóra is kifejlesztjük a mindent is elkerülö idömegállító, mindentelörelátó színesnyilakat, mint a Fék nélkül címü müalkotásban. Akkor tuti nem lesz gond fénysebesség felett sem.

[link]

2023. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kell egy jó vastag pajzs az űrhajó elejére, ami elnyeli egy egy atom energáját. (Egy sima vastag lemezt értek a pajzson.) A porszemeket lézerekkel jó előre atomizálni kéne, vagy a hajó elé kell egy fólia, ami még a pajzs előtt ütközik a porszemekkel.


Az ilyen relativisztikus ütközéseknél kb. az összes kinetikus energia felszabadul mint hő, így egy nagyobb szemcse kitesz egy atomfegyvert.


De a fóliával való ütközés elpárologtatja a szemcsét és (a fóliát) ha elég messze van a fólia a hajó előtt, eloszlik az energia, a maradékot kezelni tudja a pajzs.


A nagyobb tárgyakat (amik elég ritkák) el kell kerülni, vagy egy "kiépített" útvonalon lézerekkel el lehet őket tolni. Egy ilyen útvonalaon köztes állomások tolnák az űrhajókat lézerekkel egy nagyobb testről.


De az is egy megoldás, hogy automatákat küldünk ki, azok úgy is jobban bírják a hosszú utakat. Ha néhány felrobban egy porszemtől, nem baj mert úgysem egyedül küdjük el.

2023. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"hogyhogy az űrhajónk nem fog nekiütközni semminek"

Ki mondta, hogy nem fog?

2023. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!