Miért kell az evolúcióhoz feltételezni, hogy bizonyos egyedek nagyobb valószínűséggel szaporodnak?
Nem kell hozzá. Amit írsz, azt hívják nem adaptív evolúciónak. A mutációk mellett a genetikai sodródás és a génáramlás is hozzájárul. (Persze ez - értelemszerűen - nem vezet a környezethez való alkalmazkodáshoz.)
"Ha minden egyed ugyanakkora valószínűséggel szaporodik, akkor is változás fog beállni a populáció genetikájában az öröklődés során fellépő változások miatt, nem?"
Apró változások lesznek, mert folyamatosan új mutációk jönnek létre, de ezek sosem fognak elterjedni, mert ahhoz az kellene, hogy az adott allél nagyobb valószínűséggel legyen reprezentálva a következő generációban. (feltételezve, hogy a populáció mérete stabil, és minden egyed pontosan reprodukálja magát a következő generációban. Minden már esetben vagy fenntarthatatlan a növekedés, vagy sérül az azonos valószínűség elv.)
"Apró változások lesznek, mert folyamatosan új mutációk jönnek létre, de ezek sosem fognak elterjedni"
Ez nem igaz, elterjedhetnek. Nézz utána a genetikai sodródásnak.
"Apró változások lesznek, mert folyamatosan új mutációk jönnek létre, de ezek sosem fognak elterjedni"
Az előbb írtad, hogy történnek mutációk. (És a szövegkörnyezet alapján olyanokról beszélsz, ami bekerülhet a csíravonalba is.) Akkor nem fogják magukat teljesen pontosan másolni.
"Nézz utána a genetikai sodródásnak."
OK, akkor tehát nem igaz, hogy minden egyed ugyanúgy lesz reprezentálva a következő generációban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!