A fehér homo sapiens miért ennyire agresszív invazív faj?
"fehér homo sapiens"
Először: a "fehér" vagy inkább europid vagy kaukazoid ember nem faj, hanem rassz vagy nagyrassz.
Másodszor: a ma élő ember nem homo sapiens, hanem homo sapiens sapiens alfaj.
És a kérdésre válaszolva: Az ember nem kifejezetten agressziv a többi biológiai élőlényhez képest. Pl. hányszor láttad, hogy két egymás mellett elhaladó ember ok nélkül elkezd egymásra ordibálni? Vagy két kutyánál az ugatást?
Az ember csak abban különbözik a többi élőlénytől, hogy lényegesen hatékonyabb. Az egymás elleni ölésben is.
És ennek fejlődéstörténeti okai vannak. Azokban az állatfajokban, amelyek súlyosan meg tudják sebesíteni egymást, kialakul egy gátlás. Ami megadás esetén leállítja az agressziót. Pl. az erősebb oroszlánhím csak elűzi a gyengébbet, de nem üldözi, öli meg. Azoknál az állatoknál, amelyek nem képesek a fajtársuk hatékony megölésére, nincs ilyen gátlás vagy gyengébb. Pl. az összezárt tyúkok a végtelenségig szekálják a gyengébbet.
Az ember kezdetben az utóbbi fajok közé tartozott, de a technikai fejlődéssel megnőtt az ölési képessége. Viszont a genetikailag öröklődő gátlás nem jön létre ilyen gyorsan.
1
Nem tudom ki, az rágugliztam de nincs időm átolvasni a munkásságát.
Ő is ezt mondta? Mi benne a hiba?
És nem azért "invazív", mert agresszív.
Hanem azért, mert szinte minden földi éghajlathoz, körülményhez tud alkalmazkodni. És a terjedéssel, vagyis az új helyekre való eljutással sincs problémája.
2
Ehhez az értelmezéshez viszont figyelmen kívül kell hagynunk azt a tényt, hogy az ember az egyetlen faj amelyik tisztában van tettei következményeivel. Ez pedig nem lenne fair mert nem adnak teljes képet magáról az értelmezésről.
Tehát más fajokhoz való hasonlítás ezért tűnik nekem kicsit erőltetettnek, meg van egy kicsit kifogáskeresés szaga.
#7 Kérdező
“az ember az egyetlen faj amelyik tisztában van tettei következményeivel”
Ebben az egyedüliségben nem lennék annyira biztos. Mármint értem mire gondolsz de meglehet a hozzánk hasonló értelmi képességű állatok (elsősorban főemlősök, delfinek, elefántok…) is valamennyire felfogják tetteik következményeit, megértik az ok-okozati viszonyokat. Ha nem is mindig s nem is annyira mint az ember. Mindegy, ez kicsit mellékvágány. Végső soron nem kell figyelmen kívül hagyni. Ha egy állat azért szaporodik túl mert túl erős mérge lesz vagy mert nagyon okos és túl hatékony szerszámokat készít akkor is ott vagyunk ,hogy nincs ami “kívülről” szabályozza s többek közt emiatt túlszaporodik. Egyébként a többieknek is abszolút igazuk van, alapból nem vagyunk annyira agresszívak mint amilyennek tűnünk. Elvégre jámbor-aranyos egérkék is tudnak oltári nagy károkat okozni ha elszaporodnak, pedig csak a szokásos, mindennapi tevékenységüket végzik ami lehet fel sem tűnt míg kevesen voltak. Akkor is ha felfogják mi van körülöttük s akkor is ha nem. Gyakorlatilag nem lehet úgy élni ,hogy valamilyen formában ne árts más élőlényeknek. Jobb esetben ezt az ártást ellensúlyozza más élőlény, de ha nincs kordában tartva egy akkor az ő ártalmai felnagyítódnak, sokszorozódnak.
Az megvan hogy a feketék szaporodási rátája 3-5x-öse a fehérekének?
Lol
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!