Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet a nyári...

Miért nem lehet a nyári meleget eltárolni legalább őszre vagy legalább decemberig? Majd megsültünk és most milyen jól jönne. Nincsenek erre technológiák?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 16:40
1 2
 11/18 Szirty ***** válasza:

"...annyi új lehetőséget is teremthetne egyben."


Én nem az "új lehetőség" hanem a "következmény" szót használnám...

2022. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Vannak technológiák, de kísérleti fázisban.

Illetve van a kőkori technológia, a tüzifa, venyige és más biomassza, ami lényegében ez. Hatásfoka gyenge. Magának a fotoszintézisnek a kvantumhatásfoka is alacsony, ráadásul a növényeknek nem mindig ideálisak a körülmények, pl. nagy melegben a kiszáradás elkerülése érdekében nem tud eleget párologtatni, de így lélegezni, azaz szén-dioxidot felvenni se tud. Génmódosítással lehet ezen javítani, azaz az egyes növényekben egyes részmegoldásokra kifejlődött hatékony megoldásokat egyetlen növénybe összepakolni: [link] De ennek is inkább a mezőgazdaság szempontjából van inkább jelentősége, nem az energiatermelés okán.

Jobb hatásfokú a napelemes árammal való vízbontás - a hidrogén a földgázra kiépült technológiával szállítható és tárolgató a gáztározókban szezonálisan. Illetve ha van energia (áram), akkor bármilyen energiadús molekula szintetizálható (főleg ha a gyakori elemekből áll össze), benzin és gázolaj is. Csakhogy megint nem mindegy a hatásfok. ha kiszámoljuk, hogy az ország mekkora területeit kellene napelemmel borítani, hogy ilyen módon fedezzük nem csak a villamosenergia-igényt, de a téli fűtést, a szintetizált fosszilis üzemanyagokat, akkor az jön ki, hogy

1. nem marad elég mezőgazdasági termőterület

2. a nagy fekete felületek módosítják az időjárást, felmelegedést okoznak. Emiatt érdekes minden hatékonyságnövelő felfedezés: [link]

2022. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Psycho ***** válasza:
100%
A nyári meleget ilyenkor a déli féltekén tároljuk helymegtakarítás végett :)
2022. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:))) És tényleg.
2022. dec. 4. 15:21
 15/18 anonim ***** válasza:
Végülis egy olyan hőszivattyú ami külső rezervoárként a talajt használja, valójában a korábbi hónapok melegét vagy "hidegét" használja.
2022. dec. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a #15-ös kommentelőhöz. Nekem 2 db 100 méter mély föld-szondám van, ami kiszolgálja a hőszivattyút. Szóval földhőt használok a házam fűtésére és hűtésére és a használati melegvíz készítésére. Ilyenkor még olyan 10-12 fokos a szondahőfok. Aztán február végére lecsökken 2-4 fokig, mert végig fűtöttem a telet és a február elég hideg szokott lenni. Kihűl a szonda környezete, lassan vezetődik el hozzá a meleg. [Ha nem bolygatnám, a mi vidékünkön 10 fok a föld hőfoka 15 métertől lefelé 100 méterig [link] ] Aztán befejeződik a fűtési szezon és csak a melegvíz készítés terheli a szondákat. Lassú szonda melegedés kezdődik. Nyár elejére visszaáll 8-9 fokra. Nyáron, amikor hűteni kell a házat, akkor a szondafolyadék egy részét egy hőcserélőn keresztül a radiátor-körbe kötöm és 2 fan-coil hűti a házat. A HMV készítés nyáron is ugyanúgy zajlik mint télen. Nyár végére a szonda hőfoka 15-18 fok körüli értékre is felmegy. A klímatizálás miatt én nyáron hőt pumpálok le a föld mélyébe. Amit télen visszaveszek.
2022. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van technológia.

A kályhába befűthetsz tűzifával.

2022. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

* 21:01


Az nem hőenergiát visz át, hanem hasznos napenergiát.

Bár az igaz, hogy ha a fák helyet aszfaltra, vagy tarlóra esne az a fény, akkor csak értéktelen hővé alakulna még a nyáron.

2022. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!