Ha egy gőzgépben víz helyett szárazjeget használunk, akkor nagyobb lesz a hatásfoka?
Figyelt kérdés
2022. szept. 26. 10:44
11/12 anonim válasza:
Lehet, hogy keverem a fogalmakat. Arra gondoltam, ami a víznek aránylag nagy. :)) Talán a hőkapacitással is összefügg... (?)
12/12 anonim válasza:
Szerintem a munka nyomáson a folyékony és a légnemű halmazállapot térfogataránya a legmeghatározóbb. Ha jól "érzem" ez az arány függ a párolgáshőtől. Egy naiv indoklás: Tételezzük fel, hogy egy henger alakú edény le van zárva egy dugattyúval. A tartályban a nyomást a dugattyú súlya tartja.
Induljunk ki abból, hogy az edényben folyadék van. Ezt zárja le a dugattyú. Ha elforraljuk a teljes mennyiséget, annyival nagyobb munkát kell végezni, minél nagyobb térfogatú gőz keletkezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!