Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan történt víz keletkezése?

Hogyan történt víz keletkezése?

Figyelt kérdés

Az rendben is van, hogy a víz üstökössel érkezhetett a Földre, de miképpen keletkezett egyáltalán?

Hidrogén az már kezdetben is volt, más elemek meg a csillagokban keletkeznek magfúzió során, a nehezebbek szupernóvákban, de maga a víz, a dihidrogén monoxid hogyan jön létre?

A csillagokban ha keletkezik is, aligha marad meg a nagy hőmérséklet és nyomás miatt, mégis akkor hogyan és hol keletkezik nagy mennyiségben?



2022. aug. 4. 02:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
A világűrben minden is keletkezhet.
2022. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg, az a sok víz hogyan került a tengerekbe és óceánokba? Ha a hidrogén égésével, akkor jó nagyokat durranhatott, amikor durranógáz is keletkezett. Most már ugye (tudtommal) víz nem keletkezik magától hidrogénből a természetben, hanem körforgás formájában elpárolog, majd leesik csapadék formájában, vagy megfagy majd felolvad.
2022. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Barnabas333 ***** válasza:
100%

Nézzétek meg a Jupiterről szóló tudományos filmet abban benne van.

Most nem akarom laikuskén bután leírni, de valahogy amikor a külső részen volt a Jupiter egy rakat jeges aszteroidát lökött a naprendszer belseje felé amikor még fiatal volt a naprendszer és egy csomó becsapódott a Földbe. Valami ilyesmi.

2022. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#3

Na igen, igen, de azokon a rakás aszteroidákon hogyan keletkezett a jéggé fagyott víz?

2022. aug. 4. 10:09
 5/31 anonim ***** válasza:
49%

"Na igen, igen, de azokon a rakás aszteroidákon hogyan keletkezett a jéggé fagyott víz?"


Válasz: Nukleáris fúzióval a csillagokban, majd a csillagpor kondenzációjával.

2022. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"A csillagokban ha keletkezik is, aligha marad meg"

Ez így van, de nem ott keletkezik, hanem a csillagok környezetében, kb. a csillagközi térben. Például egy szupernóva telefröcsköl egy hidrogénködöt (többek között) forró oxigénnel, és esetleg amúgy is egy aktív régióban van a köd, különféle sugárzások járják át, akkor ezek a reakciók nagy mennyiségű különféle molekulát hozhatnak létre. Ezek a ködök több fényév átmérőjűek lehetnek, és bár ritkák, így is hatalmas anyagmennyiségről van szó. Később egy formálódó új csillag akkréciós korongjában már aránylag sok víz jelen lehet.

2022. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szupernóva felrobbanásakor a kivetődő anyagmennyiségnek csak az egy milliárdod százaléka oxigén, az is annyi vízhez elegedő, amiből több milliónyi, Föld méretű komplett vízbolygót lehetne összerakni.
2022. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne reagálhatnának el egymással?! Mármint a hidrogén és az oxigén. A világegyetemben elég változatosak a hőmérséklet és nyomásviszonyok. Ha nem is épp egy szupernóva belsejében, de van olyan körülmény, ahol vegyületek is képződhetnek az elemekből. Pl ott az összes kőzet. Azok is vegyületek, elemekből képződtek.
2022. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#5 A nukleáris fúzió az oxigén létrejöttéhez kell, a vízhez elegendő kémiai reakció.


#6 Ha tényleg ritkák a gázködök, akkor meg is maradhatnak külön hidrogénként és oxigénként az elemek. Mellesleg igazolja ezt valami? Mert akár elő is fordulhat, bár az kérdés, hogy ha találkozik is egy oxigén és két hidrogén atom, mi indítja el a kémiai reakciót? Szóval van valami erre utaló konkrét bizonyíték, hogy így alakul ki a víz?


#7 Na és HA nem találkozik a két elem? Vagy nem lépnek reakcióba, mibel telített állapotban vannak?


#8 Kőzetek a Földön is képződnek. Sajnos már nincs meg a régi geológia tankönyvem régóta, de abban végig azt sorolták, hogy melyik kőzet hogyan keletkezik ám speciel víz az nem keletkezik a bolygónkon természetes körülmények között, csak maximum elenyésző mennyiség.

2022. aug. 4. 12:25
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Az összes gázmező, olajmező mikor ég, az összes erdő, mező mikor lángokban áll, rengeteg víz keletlezik és jut a légkörbe. És ez nem az a víz, ami a fában megkötve van (a 70-80% víztartalom), hanem a fa cellulóz és egyéb részeit felépítő molekulákban lévő hidrogénatomok (fagáz) felszabadulásakor az oxigénnel alkotott reakciója során képződik.
2022. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!