Ők nem a Biblia kicsinyes Istenében hisznek,hanem az Einstein istenében. Az univerzumban,ami oly tökéletesen működik,és a pici intervallumból,ponthogy ki tudodt alakulni. De ha téma érdekel,akkor J.R Dos Santos- Isteni formula c. könyvét olvasd el! Isteni könyv!!!
2010. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Mind a/egy személyes Istenben hisznek, nem az agymosó, bocsánat, keresztény Istenben.
2010. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
Ez a többi tudományágra is igaz.
Vallásosan nevelték őket,és felnőttkorukra is hisznek Istenben. Talán Tőle kérnek segítséget a problémáik megoldásához? A hit hegyeket tud megmozgatni!
2010. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
A lópikulát nevelték vallásosan. Sem az ateisták, sem a keresztények nagyrésze nem neveli vallásosan a gyermekeit. A hit ostobaság, senkinek sem segít. A tudósok nagy része csak elismer egy teremtő, fennsőbb hatalmat. Nem a keresztény elnyomást fogadja el.
2010. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
95%-ot honnan vetted? Inkább a teremtőben hisznek, mert olyannyira tökéletes és bonyolult a világegyetem, hogy szerintük magától nem alakulhatott volna így ki. De valószínű nem beszélnének teremtőről vagy istenekről ha bármi máshogy történik a több milliárd év során. Elég nehéz azt a vitát eldönteni hogy azért vagyunk itt, mert van egy erő ami az univerzumban mindent alakít(vagy "csak" az ősrobbanással segédkezett), vagy csak Q nagy mákunk van.
2010. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
1. Honnan szoptad ezt a 95%-ot?
2. Attól, hogy hívőnek mondták magukat, még Istentől független válaszokat kerestek és találtak.
3. Akkor sokkal erősebb volt a katolikus egyház befolyása, kérdés nélkül kötelezően járni kellett hittanra, és belenevelték az emberbe.
Manapság azért már kicsit máshogy van. A tudomány és az egyház teljesen különvált. Bár egy olyan országban aminek a szlogenje "In God we trust", meg "God bless America", még mindig nem egész polkorrekt kimondani, hogy nem hiszek.
2010. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Egyébként nem is hiszem, hogy komolyan hittek. Inkább csak jobb híján meghagyták ezt a lehetőséget a MÉG megválaszolatlan kérdésekre.
2010. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
Olvass egy kis tudomány történetet (pl fizika történet), ill történelmet.
Nem hiszem hogy 95% hívő lenne. Ez hülyeség. Pláne az után, hogy az egyházrendszer oly sokáig megkeserítette a tudomány fejlódését és az azzal foglalkozók életét.
2010. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
A "régi" fizikusok közül sem hinném, hogy 95%-uk hívő volt.
De aki az volt az is minden valószínűséggel a azért volt, mert abban a korban nem volt más lehetőség.
a xxi. századi fizikusok közül viszont kb 95% nem hívő.
Egyáltalán egy fizikus gondolkozásmódjába nem fér bele, hogy Istenben higyjen. A fizikus feladata, hogy megmagyarázza az univerzum működését. A vallás viszont lerendezi az egészet egy felsőbbrendű lénnyel, aki PUFF a semmiből megteremtett mindent f@szán működőnek.
2010. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
A legtöbb fizikus régen élt. Régen meg mindenki vallásos volt, olyan világ volt. Manapság már jóval kisebb lenne az arány, mármint ha csak a kortársak között néznénk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!