Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Mit tegyek, ha nem vagyok képes felfogni a fizikát?

Figyelt kérdés
17éves vagyok, semmi mással nincs problémám, csak a fizikával, németül tanulom, de magyarul sem értem meg.:S Attól félek, hogy itt fogok ragadni ezen az évfolyamon, csak emiatt a tárgy miatt..már több órát is vettem pluszba, kértem segítséget nem egyszer, de semmi sem használ.. Nincs erre valamilyen hasonló felmentés vagy igazolás, mint azoknak akik nem képesek idegen nyelvet tanulni?
2010. szept. 22. 19:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ugyanígy voltam,11.-ben csak a fizika miatt nem lettem kitűnő(abból csak egy épphogy 3-as volt)Azt ajánlom a szabályokat, meg definíciókat magaold be, nem baj az ha nem érted, ezzel már egy 2-est összekaparhatsz, h nem bukj meg. Felmentés nyilván nincsen. :)
2010. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ezt teszem, amit írtál, a def.-eket magolom, és reménykedem h egy kettesre elég lesz..:S
2010. szept. 22. 20:04
 3/15 anonim ***** válasza:

A képleteket kell megtanulni és onnan már matematika.

Egyenletrendezés és semmi több.Mit mibe lehet helyettesíteni,mit hogyan fejezek ki. Ennyi.

2010. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"vA képleteket kell megtanulni és onnan már matematika. "

Ezzel nem értek egyet. Igazából a képletek simán levezethetők matematikai úton, elég ha azt tudod mi minek a jele.

2010. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves 61%!! Akkor mivel is nem értesz egyet?
2010. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy a képleteket meg kell tanulni. Szerintem nem. Vagyis a legtöbbet nem. Nyilván E=mc2-tel nincs mit kezdeni, azt muszáj megtanulni, de pl. a hullámoknál, a körmozgásnál elég ha a matekot tudja az ember és akkor le tudja vezetni a képleteket, nem kell megtanulni.
2010. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"matekot tudja az ember és akkor le tudja vezetni a képleteket"

Ehhez viszont tudni kell a képletet és hogy mi mit jelent benne ,és innentől matek=egyenletrendezés.

2010. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De épp ezt mondom, hogy nem kell tudni a képletet, mert simán le tudja vezetni egy kis matektudással meg logikával...
2010. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

1. vagyok

én mindig kiírtam puskába a képleteket :), mégse tudtam a feladatokat megoldani, pedig matekból mindig 5-ös voltam.Elméletet tanuld, azt be lehet vágni.

2010. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez pont egy olyan dolog, amihez érteni kell. Nekem például mindig jobban ment, mint a matek, pedig a fizika is matek, csak nem absztrakt számokkal, hanem valódi mennyiségekkel számolsz. Értsd meg, hogy mi miből hogyan következik, és rögtön egyszerűbb lesz. A magolás szart sem ér.
2010. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!