Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egyetemen fizikát tanulsz...

Ha egyetemen fizikát tanulsz és fizikus akarsz lenni, mennyire kell sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Én fizikus akarok lenni és érdekelne mennyit és milyen nehézségűt kell tanulni, esetleg a fizika mellett kel e még valamit pl matekot tanulni. Nem vagyok túl gazdag, sőt egy kicsit talán átlag alatti is vagyok, ezért még érdekelne a tandíj is! Ha lehet, olyanok válaszoljanak akik egyetemre járnak és fizikát tanulnak!

Előre is kössz a válaszokat!


2011. máj. 13. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mennyit kell tanulni?

feltételezem sokat.

Kell e matekot tanulni?

persze.

Mennyi a tandíj?

0, ha államilag támogatottra jutsz be.

2011. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

rengeteget kell tanulni és rengeteg matekot is.

egy félévnyi analízis előadás jegyzetem 4 spirálfüzet volt, és ez csak definíció-tétel-bizonyítás, számok csak mint sorszámok, vagy dátum szerepeltek benne. a hozzá tartozó gyakorlati jegyzet, az 2 spirálfüzet, az egyik félévközi kis ZH-n, meg csak egy feladt volt, egy 8x8-as mátrix invertálása papíron. ez kb. 15 A4-es oldal apró betűkkel, mire végigszámolja az ember...

2011. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

23:01

8*8-as mátrix invertálás :D ez poén. és véletlenül se hibázz ám benne!

2011. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ja. vagy jó vagy nem. ötös vagy egyes.

szerinted mennyi volt az évfolyam átlag?

2011. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ennek semmi értelme se volt, szerintem (egyszerűbb számítógéppel). Vagyis ennek a ZH-nak. Erre nemigen lesz szükséged. Persze, jó, ha tudod, de nem kell ahhoz egy 8*8-as mátrix, hogy bizonyítsd. Csak 2*2-es aldeterminánsokat számolgatsz, majd transzponálsz. Ehelyett lehetett volna emberibb, és más lineáris algebrás dolgot is beletehetett volna. Itt szerintem nálatok konkrétan a buktatásra mentek :)
2011. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Bocs, hülyeséget beszéltem. Nem 2*2-es mátrixokat számolsz, valamiért egy 3*3-as mátrix példa járt a fejemben. De most, hogy átgondoltam, részvétem. Mert azután még ki is kellett számolnotok egy 7*7-es mátrixot minden egyes elemre.

De továbbra se volt ennek semmi értelme.

2011. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

de volt.


oda mindenki úgy érkezik középsuliból, hogy ő a penge. oktv, meg szín ötös matekból, fizikából, mindenkinek marha nagy a mellénye. ez volt az első ZH-nk. na ez után picit mindenkinek összébb ment az arca... tanulságos volt.

2011. máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 pacsi ***** válasza:
100%

ne gondolkozz a tandíjon, pl. ELTÉre elég könnyű bekerülni (ezt ismerem személyesen, mert oda járok), de szerintem a többi vidéki egyetemmel is ez a helyzet. Nem tudom hány éves vagy, de ha 12.-ben már tudsz deriválni, akkor nyugodtan mehetsz fizika szakra, jó eséllyel bent is maradsz.

És igen, sok matek kell :)

Hajrá!

2011. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Fizikából viszonylag hamar jön a relativitáselmélet, kvantummechanika és Schrödinger-egyenlet.

Nem csak meg kell érteni, de számolni is kell vele, példákat.

Azért nehéz, mert a józan paraszti eszed itt nyugodtan eldobhatod. Nem úgy működnek ezek, ahogy az eddigi életedben megszoktad.

2011. máj. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
64%

Attól függ mennyire jó érzéked van a természettudományokhoz.

Én ismerek olyanokat akik szinte SEMMIT nem tanultak annyira tehetségesek voltak és 4-5-volt az átlaguk. Egyébként meg ilyeneket mint a fizika nem is igazán tanulni kell, hanem inkább érteni.

2011. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!