Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egyetemen fizikát tanulsz...

Ha egyetemen fizikát tanulsz és fizikus akarsz lenni, mennyire kell sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Én fizikus akarok lenni és érdekelne mennyit és milyen nehézségűt kell tanulni, esetleg a fizika mellett kel e még valamit pl matekot tanulni. Nem vagyok túl gazdag, sőt egy kicsit talán átlag alatti is vagyok, ezért még érdekelne a tandíj is! Ha lehet, olyanok válaszoljanak akik egyetemre járnak és fizikát tanulnak!

Előre is kössz a válaszokat!


2011. máj. 13. 22:36
1 2
 11/18 anonim válasza:

09.57-es vagyok.

Ja és egyébként hidd el: A TANÁROKNAK AZ A CÉLJA ,HOGY KIB@SSZANAK VELED!

2011. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat! Még csak 16 éves vagyok, 9.-es úgyhogy még messze vagyok az egyetemtől (szerintem), bár lehet hamar elmennek majd az évek. egyenlőre a mátrixokról annyit tudok, hogy mindegyik részében a főszereplőt Neo-nak hívják :D
2011. máj. 14. 13:21
 13/18 anonim ***** válasza:
szasztok.. nem akarok belebeszélni, egyetem már mögöttem, de annál a 8x8-as mátrixnál nem volt valami trükk? nem volt valami logika a számokban, amire ha rájössz, akkor 1-2 húzásból invertálni lehet? mert szerintem a felsőfokú matek az nem ilyen pics@ságokról szól.....
2011. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

23:18

Hát ez az, én is mondtam, hogy ennek semmi értelme sem volt. Egy 3*3-as mátrix invertálással (vagy egyenletrendszer megoldása inverz mátrixszal) és több anyagot átölelő feladatokkal sokkal jobban meg tudták volna állapítani a tanulók tudásszintjét a zh-n.

2011. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

még azt tenném hozzá a kérdező kérdéséhez.. én informatikát tanultam, szóval nem tudom hogy megy matek szakon vagy fizika szakon a matekoktatás.. de az egyetemi matekhoz teljesen más hozzáállás kell.. :(


általános suliban csak játszogatunk a számokkal.. a függvény fogalmát nem sokan fogják fel általános iskolában.. középiskolában már komoly matek van.. a középsulis matek az már definíció-tétel-bizonyítás-példa rendszert követi, mégis egy kitűnő tanuló is megengedheti magának azt a luxust, hogy a 4 év alatt, akár egyetlen definíciót is értelmezzen.. tehát a gimnáziumi matek is csak játék a számokkal, változókkal, egyenletekkel.. az egyetemen már erre nincs esély.. egyetemen otthon kell kínlódni egy-egy definíció felett órákon keresztül, esetleg mintapéldák segítségével valahogy kibányászni, hogy mit is akar mondani az adott definíció vagy tétel.. a bizonyításban tulajdonképpen benne van a tétel lényege, de nekem sose volt türelmem hozzá.. ha visszafejtettem is egy-egy bizonyítást, utána már bántam az időt, amit ráfordítottam.. de a definíciók és tételek fölötti elsiklás szinte lehetetlen.. ez nem is lenne baj.. csakhogy a matekoktatók akkora gyíkok (és még finoman fogalmaztam), hogy előadás alatt szinte semmit nem tudsz megérteni.. mindent megtesznek azért, hogy a legelső pillanattól elveszítsd a fonalat.. utána már az egész semmit nem ér.. némelyik az egész előadás alatt csak bizonyításokkal írja tele a táblát.. másik még erre se veszi a fáradságot: powerpoint előadást vetít a bizonyításokról.. vannak akik mindezek tetejébe még szemétkednek is a hallgatókkal..


egyszóval egy nagy rakás ........ az egész..

2011. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan matektanárom volt az egyetemen, hogy élvezet volt bemenni az órájára. A diákjai imádták az óráit. A vizsgáit már kevésbé...
2011. máj. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

örülök neki, hogy neked volt olyan matektanárod, aki jófej volt, és örömmel mentetek az óráira.. én sajnos ilyenre nem emlékszem, pedig volt szerencsém pár matek docenshez, professzorhoz...


az meg szerintem természetes, hogy egy értelmes, jó előadásokat/órákat tartó profnak kemények a vizsgái... a köcsög balfékeknek meg még keményebbek.........

2011. máj. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon jó a matematika tanár. Habár igaz, hogy ugyanúgy megtörtént a fonál elvesztés kezdetben, mint azt már előzőleg leírták, de félév végére megszokta az ember és kezdte megérteni az elhangzottakat. Persze ehhez az is kell, hogy otthon az ember rengeteget gyakoroljon, jegyzetet olvasson.
2011. máj. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!