Elképzelhető fél IQ?
"Azt is kérdezhetném, hogy a ma élő felnőttek közül ki a legunintelligensebb a világon, és milyen mély IQ-ja van?" Egyértelmű a válasz az a személy aki ide U.Xorter néven önti a marhaságait. Az IQ-jának a mélysége végtelen, illetve kontinuum számosságal sem kifejezhető mélységekben van.
Eleve ez is legalább olyan értelmetlen kérdésed mint a többi. Komoly válasz: ahogy fent leírták bizonyos szint alatt nincs "versengés" mert ott már az életképesség is kérdőjeles. De tényleg nálad unintelligensebb ebmert még keveset hordott a Föld a hátán.
„De tényleg nálad unintelligensebb ebmert még keveset hordott a Föld a hátán.”
Itt is akad, például:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Ennek az alaknak mindenki példákkal elmagyarázta, miért értelmetlen már a kérdése is. Egyértelműen látszik, hogy csak kötözködni akar, azt is visszataszító módon. U. Xorter legalább, nem kötözködik, nem agresszív.
#12
Igen, ez a baj, hogy példákkal magyarázták el, miközben általánosságban vártam a választ, nem pedig példákon keresztül.
Az IQ tesztek úgy tudom, hogy nem adnak pontos eredményt, ezért egy tartományt szoktak megadni eredménynek. Pl.: "105 - 108 között" Mivel tizedes pontossággal végképp nem tudják mérni az IQ-t, így ilyen szám nem jöhet ki eredménynek...
Ha vonalzóval leméred az egyik ceruzád hosszát, akkor csak milliméteres pontosságú eredményt kapsz. Pl.: 103 mm
Ha egy király tolómérővel méricskélsz, akkor már tized, század milliméter pontossággal is meg tudod határozni a ceruza hosszát.
Azt is vedd figyelembe, hogy attól, hogy van mód tolómérővel méricskélni, a kőművesnek, burkolónak lehet, hogy semmi szüksége erre a pontosságra és elég minden méretet kerek centiméterekben megadni. A 103 cm 2 mm -es vasdarabra simán rámondhassa, hogy 103 centi. Ugyan így az IQ tesztnél ha lehetne is, semmi értelme a tized pontosságnak. A 0,5-ös IQ-ra rámondhassa egy pszichológus, hogy 1, pont úgy, mint ahogyan a vasdarabra is rávághatjuk, hogy 103 cm.
Amit ott leműveltetek kedves 12, az titeket is csúnyán minősít. A legelső válaszoló kapásból a képességeit minősítette nagyon alja stílusban. Egy-két normális válasz volt összesen, a többi mind becsmérelte a kérdezőt.
Persze voltak hiányosságok, de akkor sem kell leszólni a másikat.
Tudni kell mit kezdeni az olyan kijelentésekkel, mint pl.: "A sebesség egy fiktív dolog. Ugyanúgy nem létezik, ahogy lendület se létezik."
Nyilván a sebesség az egy létező és érzékelhető dolog, ahogyan a lendület is. Az, hogy ezeket hogyan mérjük és hogyan számolunk velük abban az absztrakt világban, amit mi találtunk ki a valóság modellezésére, az egy másik kérdés. Lehet azon filozofálni, hogy létezhetne-e más matematika, fizika, de ez van.
A 16-os választ összetéve a 23-as által linkelt nkp-s oldallal egy teljesen kezdő számára is világosan érthető magyarázatot kaphattunk a kérdésre...
Megmondom őszintén, ezzel is okosabb lettem (igen, 0 a fizika tudásom).
#17
Új vagy még az oldalon? 🙃 Olvasgasd U. Xorter kérdéseit (van pár száz) s meglátod ,hogy létezik hülye kérdés! Nem is egy.
A másik tag kérdésénél igaz ,hogy az első válaszoló kissé tahó volt viszont nem sokkal később bőven meg lett válaszolva a kérdés. Ennek ellenére a Kérdező nem úgy reagált mint aki tényleg a tudását bővítené, inkább csak kötözködött. Pláne olyan kijelentésekkel mint amit idéztél, nem kicsit az elektrontagadó emberkére emlékeztetve. Vele is voltak … “esetek”. Mindezek ismeretében mit válaszoljon az ember?
17#
Egyben igazad van, rögtön az elején nem kell hülyének nézni a kérdezőt (az ottani 1-es nem én voltam). Csakhogy ott a kérdező további válaszaiban egyértelműen látszott, hogy nem megérteni akarja, hanem csak kötözködik. Nézd csak meg, többen is megpróbálták elmagyarázni és mindegyik válaszban csak a kifogást kereste. Itt is ezt írta: „Igen, ez a baj, hogy példákkal magyarázták el, miközben általánosságban vártam a választ, nem pedig példákon keresztül.”
Pedig éppen példákkal alátámasztva lehet valamit a legérthetőbben elmagyarázni. Egyébként egyetértek 18-assal.
#19
A példákkal alátámasztás semmit nem ér. Ahogy az egyetemi fizikatanárunk mondta: "Most mutatok erre önöknek egy példát, hátha elhiszik, hogy mindig működik."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!