Miért csak egyféle egyenlőség van?
Nem tudom, én el tudok képzelni olyan világot is, amelyik nem ennyire pontos, hogy 1-gyel csak egyetlen szám egyenlő, mégpedig az 1. Én el tudok képzelni olyan világot is, amelyikben az 1 az csak úgy nagyjából 1, de amúgy változik kb. 0,93 és 1,14 között. Egy ilyen világban pl. lenne értelme az olyan kérdésekre, miszerint pl. "hány mázsa szenet hozzak?"olyan kérdéssel visszakérdezni, hogy "Mikor, hánykor?", mert mondjuk délután ötkor a 25 mázsa szén az csak 23 és fél mázsa, míg reggelenként megvan 26 is. Ráadásul a délután 5 óra is lehet néha csak háromnegyed 5, néha meg már majdnem félhat is, szóval egy ilyen hullámzó, elfolyós világban az teljesen természetesen magától értetődő evidenciaként kezelik, hogy egyenlőségből végtelen számú létezik, az 5 pl. az nagyon sok más értékkel is egyenlő lehet, nem csak 5-tel.
Csak a mi világunk ilyen sivár, hogy 5-tel pont csak az 5 egyenlő, és semmi más.
Tiéd a lehetőség!
Még Nobel-díj is lehet belőle
Ha kirobbantasz néhány háborút akkor a béke Nobel tuti!
A nagy Levin, ezzel én is így vagyok, láttam ezt a kérdést és már szinte éreztem, hogy U. Xorter tette fel.
U. Xorter, komolyan, sok más értelmes, hasznos dolog lenne, akkor miért foglalkozol ilyen értelmetlen dolgokkal?
Hogy matematikailag precízebb legyek, úgy értem a kérdést, hogy olyan matematikai rendszert keresek, amiben nem teljesül minden számra az a dichotómia, hogy vagy egyenlőek, vagy különbözőek:
Minden valós x, y számra : vagy x = y, vagy x != y.
(Ahol a != a nem-egyenlőség reláció.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!