Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyuk eseményhorizonto...

A fekete lyuk eseményhorizonton belüli részének vizsgálatára alkalmas lenne egy összefonódott részecskepár egyik tagját beküldeni? Az eseményhorizontot átlépve lehetséges hogy "fénylevesbe" kerülnénk?

Figyelt kérdés
"fényleves": mivel a fény a leggyorsabb=legnagyobb a szökési sebessége, gondolom ez található a "magtól" legmesszebbre, míg befelé haladva jönnek az anyagi részecskék/kvantumok bizonyos állapotokban, vagy húrmassza, stb.

2022. márc. 24. 07:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Még egyszer: OTT VAN a kezedben a párja IS!!!

TÖBB DARAB összefonódott részecskéről beszélünk, amelyeknek viszont csak egy részét kapod meg.

2022. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Ilyen mérés a gyakorlatban főleg ha gyakorlati alkalmazása van nem egyetlen részecskepárral szokott lenni. Valamennyi vesztesség várható, nem érkezik meg a pár másik tagja, kölcsönhatott. Vagyis várhatóan nem az a gyakorlat ami ideális lenne, persze nem mindegy mennyire laborkörülmények vannak stb.

Mérések majd azok adatelemzésével bizonyos valószínűséggel meghatározható lehet, de az se feltétlen, ha már nagy a vesztesség azaz ha sok mérési adat hiányzik.

2022. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy többszörösen összefonódott részecske?

Amelyik nem csak 2 felé bomlik, hanem tovább is.

2022. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mintha hallottam volna ilyenről valahol.

Például radioaktív részecske, amiből 2 összefonódott, de tovább bomlik, és azok is összefonódottak.

2022. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Olyat nem hallottam, nem olvastam és olyan kifejezés alatt nem is leltem rá a szakirodalomban, hogy "többszörösen összefonódott részecske".

Olyan van, hogy több atomos rendszerben, pontosabban a szakirodalomban szó szerint : "Creating quantum entanglement between multi-atom Dicke states and two cavity modes".

2022. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

No, akkor erről szól a kérdésem.

Ha ezt a részecskét szét lehet választani kettő felé úgy, hogy az összefonódás megmaradjon - akkor vajon az EGYIK feléről, ami ugye szintén szétválasztható - meg lehet mondani, hogy még összefonódott-e?

2022. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Alapból is a mért állapotok ismeretében nem a kérdésre adekvát módon igen/nem a válasz, alapból is valószínűségekről beszélünk, a véletlenség axióma szinten van jelen (ami a kvatumechanika egyik axiómája). Ezen véletlen mért állapotok nem függetlenek egymástól, hanem az összefonódás esetében korreláció van. Olyan hogy statisztikailag kimutatható, hogy előre nem "eggyezhettek" az összefonódott részecskék. Triviális interpretáció, hogy valami rejtélyes fénysebesség feletti távolbahatással "egyeztetnek", de interpetálható úgy is hogy nem az általunk jól ismert 2 fajta kauzális kapcsolat (amit el tudunk képzelni hétköznapi tapasztalatok alapján) valamelyike van közöttük, hanem teljesen más fajta, nem ok-okozati kapcsolat.

David Mermin a Cornell Egyetem szilárdtest fizikusa 1989-ben mondta, hogy - A kvantummechanika koppenhágai értelmezését egy mondatban így foglalnám össze : "Fogd be a szád és számolj!" - .

A fizikusok nem filozófusok, a filozófiai értelmezésével, a képzeletben való értelmezésével van gond, de ahol már a képzelet kevés, ott van a matematika.

Még a kéréshez : mivel már alapból is korreláció van, így rontjuk a korrelációt ha az egészet nem láthatjuk ami látható lenne (mármint amennyi mérési adattal rendelkezhenénk hozzá).

2022. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ez nem a kérdésre volt válasz.

Tehát: annyi részecskét ÉS statisztikát készítesz, amennyit akarsz.

ÍGY milyenek a lehetőségek?

Egy olyan helyzetet képzelj el, hogy a szétválasztott részecskék egyik fele a Marsra megy, a másik fele művonalon kering nálad.

2022. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Alapból is korreláció van (ha nincs benne semmi csavar a dologba külön amit mondtam is már), nem deterimisztikusan követlezik mint ahogy utaltál már rá. Egy kísérlet alkalmával alapból sem eldönthető, sok kísérlet együttesével vizsgálható, ez nem deterimiszitkus hanem valószínűségi dolog. Az alapból kimutatható korrelációt rontod vele, ha azt csinálod amit írsz. Ha a körülmények a nullhipotézis fennállását elérik akkor nem kimutatható a korreláció, dehát akkor már nem megállapítható az összefonódás akrámilyen nagyszámú kísérleti eset összességére sem.
2022. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!