Hol vannak a tanulmányok a természetes immnunitásról?
Most estem át a koronavírus fertőzésen és tudni szeretném meddig lehetek védett, de amíg az oltás általi védettségről úgy 1,000 tanulmány van, a természetes immunitásról semmit nem találni.
Pedig ha belegondol az ember, nem is olyan nehéz azt kutatni, antitest szinteket kellene mérni hosszú távon például heti gyakorisággal. Ezt sima vérvétellel és laborvizsgálattal meg lehetne valósítani.
#26
"Miért ne lehetne antitest számot nézni hosszabb időperiódus alatt diagnosztizált csoport esetén?"
Az oltások esetében placebo-kontrollos, kettős vak tesztekkel mérték a hatásosságot. Nagyon érdekelene, hogy ezt hogyan oldod meg a természetes immunitás esetén? Mesterségesen fertőzöl meg embereket??? (A koronavírusjárvány viszonlag korai időszakában egyébként még ilyen is felmerült, de nem valósították meg. Talán te is megérted, hogy nem lett volna túl etikus...)
A csoportok összeválogáatását (reprezentatív legyen, lehetőleg egyforma legyen) sem nagyon tudom, hogy lehet megoldani természetes fertőzés esetén.
Vagy például hogy döntöd el, hogy valaki átesett a betegségen? Oké, ha akkor kimutatták benne a vírust, az tiszta sor, de ugye ez az esetek nagyobb részében nem történik meg. Ki lehet mutatni persze utólag antitestteszttel. Csak... ugye az pont a védettség (antitestek) alapján mutatja ki a fertőzöttséget! Magyarul ha valaki úgy esik át a fertőzésen, hogy akkor nem tesztelték, és így nem igazolták a fertőzést, és később nem lett erős védettsége, így nem lett kimutatható mennyiségű antitestje, azt a vizsgálatunkban a "nem védett kategóriába" fodjuk sorolni, pedig átesett a fertőzésen. Az így levont következtetést például elég problémás azokra alkalmazni, akik enyhe tünetekkel, vagy akár tünet nélkül estek át a betegségen, és így jó eséllyel nem is alakult ki olyan erős védettségük.
Persze nyilván az oltások esetében sem lehet ideális viszgálatot összeállítani, de azért sokkal hatékonyabb a teszt.
(Ezek pédlául a legalapabb adatelemzési problémák egy ilyen kutatásban, amivel minden kutató tisztában van. Szóva a kritizálás előtt lehet, érdemes volna tájékozódni.)
"Az eddigi elenyésző számú kutatások is ezt tekintették."
Annak örülök, hogy most már legalább azt elismered, hogy léteznek ilyen kutatások. Amúgy végig értél már a 8. válaszomban belinkelt 283 ezer találaton?
"Ugyanis nagyon eltérő pénzáramlásokat generál a két terület, az előbbi inkább közérdekű kutatás lenne, az utóbbi meg vállalati érdekű kutatás."
Az egy elég hamis szebeállítás, hogy valami csak közérdekű vagy csak vállalati érdekű lehet. Mint ahogy nem is azok. A vakcina kutatás természetesen közérdekű is. (Épp ezért finanszírozzák a vakcinázást közpénzből.) Mint ahogy magáncégnek is lehet érdeke a természetes immunitás kutatása. Konkrétan elég rövid keresés után találtam olyat, ami ezzel is foglalkozik.
Az meg, hogy miért kutatják intenzívebben a vakcinák hatását, elég logikus:
1. Ha nem fejlesztünk vakcinákat, sokkal többen halnak meg, mint ha fejlesztettünk volna. Ha nem kutatjuk a természetes immunitást... ja, az működik anélkül is.
2. Ha a vakcinákról kiderül, hogy nem olyan hatékonyak, mint gondoltuk (például egy új variáns miatt), akkor megfelelő fejlesztéssel lehet növelni a hatékonyságát, és például egy csomó emberi életet megmenteni. Ha kiderül, hogy a természetes immunitás hatékonysága eltér attól, amit gondoltunk...?
De még egyszer leszögezném, az nemes egyszerűséggel hazugság, hogy ne kutatnák a természetes immunitást.
"Ezért is nem értem miért nincsenek államilag finanszírozott kutatások. "
Vannak. Hazugság, hogy nincsenek. (De ha akarod őket támogatni, ebben senki nem gátol meg.)
#28
"Aham, de azzal nem értesz egyet, hogy egy vírussal való folyamatos ijesztgetés és félelemkeltés is (nagyon) káros?"
Azzal egyet értek, hogy a vírussal kapcsolatos alaptalan, hamis félelemkeltés nagyon káros. A tények bemutatása viszont nem (mint ahogy a vakcinák esetében sem hallgatom ezeket el). Tény az, hogy a COVID-19 lényegesen magasabb halálozási arányú, és sokkal fertőzőbb, ezért sokkal veszélyesebb, mint az influenza. Ez alapján logikus döntés az, hogy védekezünk ellene. Például az orvostudomány által kifejlesztett leghatékonyabb eszközzel, az oltással.
"Mintegy azt szuggerálod, hogy a félelemnek több altípusa van, egyik jótékony a szervezetedre a másik meg káros."
Nem szuggerálok ilyet. Csak te képzelsz bele mindenfélét az állításaimba. Az mondom, hogy a tudományos bizonyítékokon alapul állítások nem tekinthetők alaptalan félelelmkeltésnek (akkor sem, ha valakiben félelmet kelt).
"Az emberek úgy általában jobban be vannak tojva a vírustól mint a vakcináktól, lásd átoltottság."
Vagy mondjuk logikusan belátják, hogy előnyösebb beoltani magunkat, mint várni, hogy mikor kapom el a vírust. Vagy legalább azt, hogy szakmai kérdésekben érdemes szakértőkre hallgatni. (Sajnos ez nem mindenkinek sikerül...)
30
Lásd ezt, itt például egy 1970-es esetről írnak amikor a pácienst végső stádiumú májrákkal diagnosztizálták és csak egy pár hónapot adtak neki. A prognózis be is jött, néhány hónap múlva meghalt az illető, de a boncolás során kiderült, hogy az orvosok tévedtek, mivel csak egy nagyon pici tumor a máján.
Egyébként ezt nem placebonak, hanem nocebonak hívják.
#33
Ha a video nem arról szól, hogy a járványt a pszichologusok hozták létre, akkor miért ez a címe? "Korona-világjárvány: Bűnöző pszichológusok müve?"
Mi legyen a véleményünk egy filmről és cikkről ami már a címében hazugsággal kezd?
37
Igen, teljesen mindegy, hogy működik a vakcina vagy sem, illetve milyen hatásfokkal működik. Az idő során még változtatni is lehet a narratíván. Az elején megvéd a fertőzéstől. Utána megvéd a súlyos legfolyástól. Utána megvéd a korházba kerüléstől. Utána megvéd a lélegeztetőgépre kerüléstől. Most már csak a haláltól véd meg valamennyire de még mindig adatják magukba az oltást ugyanolyan rendületlenül, sőt még jobban mint az elején. Ez tömeghipnózis.
#38 Sajátos olvasata a valóságnak. Ehhez mindössze két megjegyzést érdemes fűzni.
1. A kérdező önmagára nézve azt gondol, amit akar, természetesen vállalja annak következményét is (szerencsére ezt a természet intézi).
2. A kérdező ezt a jogát akkor gyakorolhatja, ha nem társas lényként él, hanem mondjuk egy lakatlan szigeten egymagában. ellenkező esetben el kell szenvednie a társas lény mivoltából következő csoportérdek érvényesülését. Az egy másik problémakör, hogy a csoportérdeket érvényesítik-e és ha igen, miként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!