Egy elektron csupán annyira létezik, mint egy mágneses tér?
Mágneses tér ugye nem létezik. Ha a tér egy pontjára azt mondják, hogy ott mágneses tér van, akkor az nem valami ott lévő dolgot jelent, csupán azt jelenti, hogy megfelelően odarakva egy iránytűt, az elforog. Nem tudjuk, hogy az iránytű odahelyezése nélkül van-e ott bármi.
A modern fizika szerint az elektron is csak ennyire létezik?
Kétszer ugyanazt nem kérdezheted meg.
Ha nem válaszolnak, emeld ki a kérdést.
Én középiskolában az EM térhez 'méréselvű lételméletet' (most elneveztem valahogy) tanultam, a jelenség az ami létezik, a /tér nem változik meg/ egy elektron vagy egy mágnes közelségétől, egy pontban az EM tér az nem a pontnak a függvénye/tulajdonsága, hanem az egész univerzum anyagelrendezésének. (Talán nem volt ennyire konkretizálva, de ez volt a lényeg.)
Én nem értek ezzel egyet. Saját magunkon kívül minden objektum tekinthető számítási segédeszköznek. Például egy asztal is tekinthető számítási segédeszköznek, ami csak új törvényekként jelenik meg arra vonatkozóan, hogy a tányér nem esik le, de /valójában/ nincs ott semmi.
Ha nagyon értelmezni akarom a kérdésedet, akkor lehet az a kérdés, hogy az elektron és a foton/fény mikben tér el egymástól, ami lényeges abból a szempontból hogy létezőnek vagy számítási segédeszköznek tekintsük-e.
Semmi különbség nem jut az eszembe. A fény vándorol több milliárd évet, van helye, sebessége, energiája, lendülete, frekvenciája, ha falat raknak elé nem halad tovább, stb stb stb. Nem hiszem hogy érdemes úgy gondolni rá, hogy a most érzékelt fény az univerzum milliárd évvel ezelőtti elrendezése miatt bazgatja meg a 11-cis-retinalt a szememben.
Persze lelked rajta.
#43
Szóval egyetértesz, hogy a fizika alkalmatlan a valóság megértésére, és csak azért hozták létre a fizikát a fizikusok, hogy legyen mire verni a faszukat, ha már a nők úgyse hajlandók velük lefeküdni?
Itt is láthatod, hogy mennyire agresszívan védik a válaszolók azt a védhetetlen állítást, hogy a mágneses tér létezik. Sőt a saját fizikájukkal vitatkoznak, mert a fizika szerint egy mágneses tér megléte függ a mérőeszköz sebességétől. Míg egy álló műszer valamekkora mágneses teret jelez, addig egy mozgó műszer mutathat nullát is pontosan ugyanabban a pontban. Ezt hogy magyarázzák ki? Egyazon pontban egyszerre x és y a mágneses térerősség?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!