Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy elektron csupán annyira...

Egy elektron csupán annyira létezik, mint egy mágneses tér?

Figyelt kérdés

Mágneses tér ugye nem létezik. Ha a tér egy pontjára azt mondják, hogy ott mágneses tér van, akkor az nem valami ott lévő dolgot jelent, csupán azt jelenti, hogy megfelelően odarakva egy iránytűt, az elforog. Nem tudjuk, hogy az iránytű odahelyezése nélkül van-e ott bármi.


A modern fizika szerint az elektron is csak ennyire létezik?


2021. dec. 15. 00:42
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nem válaszoltál a #2-ben feltett kérdésemre ugye? Hát persze hogy ismét a csökött elektronos elmeroggyanthoz van szerencsénk :D Már a kérdésed megfogalmazásából is rád ismerni :)
2021. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem véletlenül. Van agyam, és nem dőlök be a provokációnak.
2021. dec. 15. 11:13
 23/45 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy ti kifogásoljátok a nemválaszolásomat személyeskedő kérdésekre, miközben ti még releváns kérdésekre se válaszoltok.
2021. dec. 15. 11:15
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja, inkább te provokálsz másokat. Világos.

"Van agyam"

Kár hogy nem arra használod, amire kéne.

2021. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

" ti még releváns kérdésekre se válaszoltok."

Megkaptad a releváns választ több embertől is, csak épp nem tetszett ezért ignoráltad, majd kötekedni és okoskodni kezdtél. Innentől értelmetlen is minden további.

2021. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
34 perc alatt mindössze ekkora kifogásra futotta?
2021. dec. 15. 13:34
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Most már ideje áttenni az ezotériába.
2021. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Barnabas333 ***** válasza:
90%
Ha nem lenne mágneses tér minden molekula lenne csak. Mert az tart össze mindent. Legalábbis ezt mondták egyszer a spektrumon. Ők meg biztos okosabbak mint én vagy te kérdező.
2021. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan kérdés, mint hogy a Hold akkor is ott van-e az égen, ha épp senki nem nézi. :))


Kérdező, jól értem, arra vagy kíváncsi, hogy ha nem mérünk, nem vizsgálunk valamit, akkor azt honnan lehet tudni, hogy úgy van-e? Eleve akkor szokás kimondani, hogy egy fizikai állapot fennáll, ha valamilyen módszerrel megbizonyosodunk róla, vagy a korábbi hasonló jellegű mérések, vizsgálatok, kísérletek alapján minden arra utal, hogy fenn kell állnia. Ha ezek egyike sincs meg, akkor nem mondjuk.


"Mágneses tér ugye nem létezik." ... "modern fizika szerint"

Ha ilyen állításokkal indítasz, hogy ebből kiindulva kellene másoknak tudományos választ adni, az egy kicsit... nem is tudom, mi lenne a jó szó rá... Persze így könnyű pökhendinek lenni, ha nem vagy tisztában az alapokkal.

Amúgy 8-10 éves kor fölött már általában a "létező" nem egyenlő a megfogható "anyagi" dolgokkal, hanem annál tágabb fogalom.

2021. dec. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

"Kérdező, jól értem, arra vagy kíváncsi, hogy ha nem mérünk, nem vizsgálunk valamit, akkor azt honnan lehet tudni, hogy úgy van-e?"


Nem, nem erre vagyok kíváncsi. A mágneses tér a fizika szerint is csak egy elméleti vektortér. Ezt, ha ti nem tudjátok, akkor nektek lenne szükségetek további képzettségre, nem nekem. (Bár már ezt megszoktam, hogy középiskolai fizikatudással oktatnak ki engem.)

2021. dec. 16. 06:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!