Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy elektron csupán annyira...

Egy elektron csupán annyira létezik, mint egy mágneses tér?

Figyelt kérdés

Mágneses tér ugye nem létezik. Ha a tér egy pontjára azt mondják, hogy ott mágneses tér van, akkor az nem valami ott lévő dolgot jelent, csupán azt jelenti, hogy megfelelően odarakva egy iránytűt, az elforog. Nem tudjuk, hogy az iránytű odahelyezése nélkül van-e ott bármi.


A modern fizika szerint az elektron is csak ennyire létezik?


2021. dec. 15. 00:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudjuk, hogy az iránytű odahelyezése nélkül van-e ott bármi."

De tudjuk, magneses ter van ott, hiszen az iranytu kiter a hatasara. Ha nem rakjuk oda az iranytut, attol meg ugyanugy magneses ter lesz ott, csak nem erzekeljuk gyenge erzekszerveinkkel.

2021. dec. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
98%
Nyugtass meg kérlek, hogy te nem az elektronos-víztornyos troll vagy...
2021. dec. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő létezik.
2021. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

"Ha nem rakjuk oda az iranytut, attol meg ugyanugy magneses ter lesz ott"


Bizonyíték?

2021. dec. 15. 08:43
 5/45 Mansour ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy létezik? A leírásod alapján az létezik szerinted, amit az érzékszerveinkkel közvetlenül, segédeszköz nélkül érzékelni tudunk. Hát ez alapján nagyon sok mindent nem létezőnek kellene tartanunk. Vegyük pl. az elektromágneses sugárzást: a rádióhullám ugye nem létező, mert semmit nem érzékelünk belőle, a fényt látjuk, tehát létező, a magasabb frekvenciákat megint csak nem érzékeljük, tehát nem léteznek. Pedig az UV, röntgen- és gammasugárzásnak igencsak erőteljes élettani hatása lehet, ami viszont már érzékelsz, szóval akkor ezeket hova sorolod?

Vagy ha azt tekinted létezőnek, aminek valami "anyagi" alapja van, akkor meg az a gond, hogy mit is takar az a fogalom, hogy "anyagi". Mert az anyagi részecskék valószínűleg vagy regző hűrokból állnak végső soron, vagy valami más olyasmiből, amit még nem tudunk elképzelni, de ami a szó eredeti értelmében koránt sem anyagi jellegű.

2021. dec. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Most mit válaszoljak erre? Jó hosszan írtál a semmiről.


Egyáltalán nem írtam, hogy csak az létezik, amit segédeszköz nélkül mérni tudunk. Nem is érted a kérdést.

2021. dec. 15. 08:59
 7/45 anonim ***** válasza:
99%

Rendben, kérdező.

Akkor csak simán fogadd el, hogy az erőterek is léteznek, és az anyagi részecskék is.

Van tömegük, és sokféle hatásuk.

Mi kell még?

2021. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 sadam87 ***** válasza:
100%

A régi vicc jut eszembe:

"- Mi az? Kicsi, piros és nem látod.

- Paradicsom a ház mögött?"

Amikor bemegyek a ház mögé, akkor tudom, hogy ott van a paradicsom, látom, meg tudom fogni, stb. Na de mi van akkor, amikor a ház előtt vagyok? Nem látom a paradicsomot, meg sem tudom fogni. Ha nincs bekamerázva, vagy más módon nem tudok róla infomrációt szerezni, akkor ott van-e? Vagy lehet, hogy csak addig létezik, amíg érzékelem?

2021. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már a görögök is eljátszották, de ők se tudtak sok értelmeset mondani róla.

Ami viszont azóta kiderült: ha nincsen kényszer állapotban, akkor az anyag tényleg érdekesen viselkedik.

Olyankor a részecske és a hullám tulajdonságok EGYÜTT jelentkeznek, plusz még több dolog is - amit egyelőre nem nagyon ismerünk, mert ha vizsgálni kezdjük, és ezzel korlátok közé szorítjuk, akkor ezek eltűnnek, és részecskeként, vagy hullámként viselkedik.

2021. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

"Van tömegük, és sokféle hatásuk."


Akkor áruld el nekem, milyen hatása van egy sztatikus mágneses térnek, ha nincs ott semmi.

2021. dec. 15. 09:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!