Várhatóan fedeznek fel még új kémiai elemet, ami bekerül a periódusos rendszerbe?
Az a baj az ilyen elemekkel, hogy teljesen instabilak, felezési idejük a másodperc törtrészének törtrésze, ezáltal nagyon nehéz az ilyen anyagokat vizsgálni. Esetleg ha képesek lesznek megfelelő nagyságrendben előállítani az anyagból, akkor felfedezhetővé válik.
Illetve van egy elmélet a „stabilitás szigetéről”, amely szerint előfordulhat, hogy egy bizonyos elektronszám után újra stabillá válnak az elemek.
@2: Nem azért csinálják az elemeket, hgoy bármi gyakorlati haszna legyen. Azért, hgoy az ilyen kérdéseket megválaszolják.
"a plutoniumnál nehezebb stabil atommagot nem lehet létrehoz, mert a túl sok proton, túl erősen taszitja egymást, és ettől instabil a mag." Bocs, de ez eléggé buta kijelentés. Egyrészt már bőven túl vagyunk a plutóniumon, másrészt pedig a magban lévő protonok nem igazán taszítják egymást, mivel nem is igazán vannak benne. Legfeljebb a középiskolában.
#5
Hát hol vannak azok a protonok, ha nem az atommagban?
Elvileg már max csak párat fogunk felfedezni.
A legelvetemültebb elmélet szerint is csak kb 200 elem létezhet
@6: Ahol a tojás, miután megemésztetted.
A transzurán területen a szó klasszikus értelmében nincs stabilitás. A plutónium sem az. Ellenben az "elég hosszú", azaz pár tizedmásodpercnél hosszabb felezési idejű elemeket a stabil szóval szokás illetni. Ilyenek pedig elég sokan vannak. Amerícium, berkélium, kalifornium, fermium, einsteinium, mendelévium, stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!