Szerintetek a tudomány a felelős az egyre jobban terjedő nihilizmusért, mentális betegségekért és magányért?
Az emberek amíg hittek egy mindenható, jóságos és szerető magasabb rendű lényben addig azt érezhették, hogy van egy célja, értelme az életnek.
Ezzel szemben mit adott a tudomány? Nincs célja, nincs értelme az életednek, a génállományod javulása egyetlen oka a létezésednek.
Nem egyértelmű, hogy ilyen mérgező tanok elveszik az ember kedvét mindentől?
30
“Szóval ha Isten csinálta a világot, akkor Istent is fogja megtalálni.“
Na látod ez értelmes mondat lenné. Ha keresné. De kizárja. Ez a gond. Van egy stabil forgatókönyv ami mentén halad a tudomány és mindent abba próbál begyömöszölni. Nem túl rugalmas ezért nem is következhet be egy teljes paradigma váltás emiatt.
#31 Kérdező
Ez a kommented is azt mutatja ,hogy még mindig fogalmad sincs a tudományról.
33
Neked van? Okosítanál akkor? Hátha felfogom!
És érdekelnek is a válaszok? Ha igen akkor egyszerű a dolog. Itt az említett kommented ezen részlete:”Van egy stabil forgatókönyv ami mentén halad a tudomány és mindent abba próbál begyömöszölni. Nem túl rugalmas”
A tudomány ennek kb az ellenkezője. Ez a világunk megismerésére szolgáló módszertan ami igenis rugalmas ha a helyzet úgy kívánja. Nem egy előre megírt forgatókönyvbe próbál minden begyúrni s ami nem illik oda azt elhessegeti. Persze az már más téma ,hogy egyes felfedezéseket mennyire könnyen fogadnak el az emberek stb, de ez nem a tudomány hibája.
Na meg aztán az is mutatja a tudományról alkotott képed hibáját ,hogy azt hiszed a tudomány kizárja bármelyik istent. Nem zárja ki, egyszerűen nem foglalkozik vele mert nem tárgyköre. De foglalkozni fog amint lesz arra utaló jel ,hogy van valamilyen isten/ istenek akik tényszerűen megismerhetőek. Ha van/ vannak akkor bizony a tudomány módszereivel fogjuk felfedezni s megismerni őt/ őket.
Egyébként az idézett komment részlet a vallásokra (ide értve pl: a kreacionizmust/ ID-t is) általánosan ráillik, a tudományra aligha.
Az az érzésem, hogy igazából nem is nagyon érdekel, hogy mi a tudomány. Mintha totál feleslegesen írnánk le neked. Az első kommentemben konkrétan azzal kezdtem, hogy a tudomány nem zárja ki Istenségek létezését....
Az a baj, hogy a világ nem lesz olyan, mint amilyennek elképzeled. A világ pont olyan, mint amilyennek megismerjük. A repülő nem azért száll fel, mert a mérnökök imádkoztak a tervezése során, hanem, mert fizikai ismerteket hasznosítottak. Ami a természettudományok része.
Sajnálom, hogy a világképedet meg kell változtatnod. Tudom hogy ez nehéz, de hidd el
sokkal jobb, mint beleragadni egy téves elképzelés rendszerbe. paradigmaváltásra van szükséged! A tudomány képes erre. És te? :)
37
A tudomány kizárja egy istenség létezését mivel nincs rá utaló jel, nem kutatható, tehát kizárja a tudományos értekezésekből, kutatásból. Kizárja...érted. Nem kizárja, hanem kizárja.
39
Minden vallás leírja :) Persze a föld kölönböző féltekéin pont ugyanazokat a meséket találták ki teljesen egyszerre. Minő véletlen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!