Szerintetek a tudomány a felelős az egyre jobban terjedő nihilizmusért, mentális betegségekért és magányért?
Az emberek amíg hittek egy mindenható, jóságos és szerető magasabb rendű lényben addig azt érezhették, hogy van egy célja, értelme az életnek.
Ezzel szemben mit adott a tudomány? Nincs célja, nincs értelme az életednek, a génállományod javulása egyetlen oka a létezésednek.
Nem egyértelmű, hogy ilyen mérgező tanok elveszik az ember kedvét mindentől?
1
Hogy jön ide az incel? Már minden incel ami nem napjaink bálványozásával kapcsolatos?
,,Az emberek amíg hittek egy mindenható, jóságos és szerető magasabb rendű lényben addig azt érezhették, hogy van egy célja, értelme az életnek."
A tudomány nem zárja ki Istenségek létezését!
,,Ezzel szemben mit adott a tudomány? Nincs célja, nincs értelme az életednek, a génállományod javulása egyetlen oka a létezésednek."
Akinek ezek a gondolatok határozzák meg a mindennapi életét, az szerintem sürgősen pszichológiai vagy pszichiátriai kezelése szorul.
A tudomány a világ megismerésnek egy sikeres módja. Szerintem csak azért elítélni ezt a folyamatot, mert páran nem tudják feldolgozni az így szerzett tudást, konkrétan butaság.
De igen, a tudomány fejlődése hozta magával, hogy az emberek egyre kisebb mértékben lettek vallásosak, egyre “felvilágosultabbakká” váltak. Félre ne érts, én nem kárhoztatom a felvilágosodást, nemcsak hogy kedvelem, de szükségszerűnek is tartom. Attól lett modern a világ lassacskán. A modern világ nem azt jelenti, hogy van repülő, meg műanyag, hanem azt, hogy nincsenek többé születési előjogok, vagy legalábbis az emberek többsége úgy tartja helyesnek, ha nem az dönti el valaki sorsát, hogy hová születik, hanem a képességei, szorgalma alapján boldogul. Ez a felvilágosodás előtt nem így volt, ez a “modern” közgondolkodás egyszer régen újdonság volt, ki kellett találni, ki kellett küzdeni. Ebben a tudomány fejlődésének is volt szerepe. Mindig voltak antimodern gondolkodók, akik visszavágytak a premodern világba, melyben spirituális egység volt (más szóval a vallás és világnézeti szabadság hiánya), az ember így biztonságban érezhette magát, megmondták, mi hogy van, mi hogy helyes, nem kellett döntenie. Abban pedig, hogy kétségek merültek fel ezzel kapcsolatban a tudomány előrejutásának is komoly szerepe volt.
Manapság sokan nem tanulnak elegendő természettudományt, viszont elolvassák Évolát, meg a Hamvas Bélát, az internetről is okosodnak össze viszza, ezért elbizonytalanodnak, ha egyszer a tudományt is ugyanolyan nehéz megérteni, mint pl. a két említett szerzőt, akkor lehet, hogy az se igaz, wazzeee! Aztán visszasírják a középkort.
5
Szerintem a felvilágosodást ne a tudomány érdemei közé soroljuk. Inkább filozófiai irányzat.
A tudomány elsősorban olyan dolgokkal rukkolt elő mint természetes szelekció, kvantumfizika, eugenika,technológiai vívmányok. Az orvostudomány volt az amit teljesen hasznosnak lehet nevezni.
Viszont a világmagyarázása a tudománynak az ami a nihilizmust teremti.
7
Ennyire nehezen emészthető meg a tudomány-kritika?
9
A valláskritika nagyon felkapott manapság és ünnepelt!
A tudománykritikával mi a probléma?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!