Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány jelenlegi álláspont...

A tudomány jelenlegi álláspontja szerint véges-e a világegyetem létezése?

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 19:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért valamit vegyünk figyelembe! Itt arról folyik a találgatás, lesz-e konkrét élet és ha nem is, a mai mégis meddig. ehhez képest alig kevéssé más konkrétum, milyen lesz az időjárás Magyarországon egymillió év múlva. Nos a helyzet az, hogy gyakran a jövő hetit sem képesek megmondani.

Az egy dolog, hogy tudósok távlatokban gondolkodnak, és hipotéziseket alkotnak, ám felelőtlenségnek, vagy alapvető ismerethiánynak tudható be, ha valaki ilyen kérdésre konkrétan akar válaszolni. Van sejtésünk, vannak elképzeléseink, de semmiképpen nem tudjuk, lesz-e és mikor világvége. Sem azt, hogy az milyen. Annyit mondhatunk, hogy ha egyéb nem jön közbe, jó néhány milliárd év múlva itt a föld mai helyén elég hűvös lesz nap híján.

2021. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
100%

@8: ennek a kérdésnek a megválaszolásához egy adatra lenne szükségünk: mekkora az esélye az élet létrejöttének?

Pár évtizede a földi élet megfigyeléséből - illetve az élet kialakulásának standard elmélete szerinti őslégkörök/"őslevesek" összetétele alapján - az volt az elfogadott álláspont, hogy az élet megjelenése szükségszerű, ha megvannak a feltételei. Ez alapján keresünk életet a Naprendszer kegkülönfélébb pontjain (Mars, Europa, Titán, stb.). Amennyiben ez a helyzet, nem kell aggódnod: habár az anyag jelenlegi formájának vége szükségszerűen az életvégétis jelenti, a később kialakuló új anyagi struktúrában is meg fog jelenni az arra épülő, a jelenlegitől alapjaiban különböző élet.

Azonban ez a vélekedés csak egyetlen megfigyelésen (Föld) alapul és jelenleg nincs összehasonlítási alapunk. Ez alapján lehetséges, hogy tévúton járunk és az élet ritka, különleges (akár egyszeri és megismételhetetlen) jelenség is lehet - ebben az esetben az anyag általunk ismert formájának végével az élet is végérvényesen megszűnik.

És persze ott az intelligencia kérdése: azt is el lehet képzelni, hogy pár milliárd év alatt kidolgozhatjuk a túléléshez szükséges technológiát vagy akár az Univerzumot is rávehetjük arra, hogy egy új ősrobbanással létrejöjjön egy, az élet fenntartására alkalmas Világegyetem (és tovább is meherünk: lehet, hogy az Ősrobbanás is egyelőző Világegyetem értelmes lényeinek munkája, hogy újraindulhasson az élet a számukra már lakhatatlan Univerzum megújulásával - de ez már sci-fi)...

2021. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elemi logika alapján nem lehet vége. Nem azt tanuljuk elemiben, hogy az energia nem vész el, de átalakul?
2021. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13

Igen. De világegyetemünk tágul, és ez a tágulás a jelnlegi mérések szerint gyorsuló mértékű. Aminek a nagyon távoli jövőben (amennyiben más nem változik) az lehet a következménye, hogy minden egyes részecske olyan távol kerül a többitől, hogy a köztük lévő távolságon mért tágulás nagyobb mértékű, mint a fénysebesség. Következésképp mindenféle kapcsolat megszűnik az univerzumunkat jelenleg alkotó részecskék között. Ilyen esetben szerintem beszélhetünk arról, hogy az univerzumunk megszűnt létezni, hiszen miriádnyi, egymással kapcsolatban nem álló "monoverzumra" nyúlik szét. Ez lehetséges forgatókönyv, és az energiamegmaradást sem sérti.

2021. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!