Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy csillag ami szokott...

Van egy csillag ami szokott enyhén villogni az melyik és miért villog?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok kint este és látom. Nyugaton fele van és a villogást úgy értem hogy sötét narancssárga - majd egy enyhébb narancssárga. Talán ez a csillag a legnarancssárgább.
2010. aug. 27. 10:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A Venusz az Esthajnalcsillag!

A Polaris a Sarkcsillag! A Kis Medve (Ursa Minor) csillagkep csillagainak egyike, a "farka vege".

A Venusz jelenleg kora hajnali orakban van nyugat fele. Mostanaban a Hold alatt lathatod elvonulni.

2010. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

jackd: nem vagyok csillagász, nekem is csak mondták. lehet, hogy arra kellett volna gondolnom. :D


Ja, és igen, erősítem a tábort: A Vénusz az Esthajnal csillag.

A Sarkcsillag meg a kis medve "farka vége", egy jó tájékozódási pont az égen.

2010. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Te jo eg miket talalni itt. Nem lehet pulzar mert az masodpercenkent rengeteget "villogna" igazabol amit latsz az po t egy olyan fenyforras amit a szemed nem erzekel teljes egeszeben jol es a szemedben levo izmok nagyon apro nukodese valtja ezt ki. Tobb csillagnal is megfigyelheto ez
2016. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!