Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy csillag ami szokott...

Van egy csillag ami szokott enyhén villogni az melyik és miért villog?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok kint este és látom. Nyugaton fele van és a villogást úgy értem hogy sötét narancssárga - majd egy enyhébb narancssárga. Talán ez a csillag a legnarancssárgább.
2010. aug. 27. 10:49
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és ne gyertek ilyenekkel hogy lsd meg fü.
2010. aug. 27. 10:49
 2/23 anonim ***** válasza:
esthajnal avagy sarkcsillag
2010. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Bocsi, hirtelen ezekre tudtam gondolni. Amit én szoktam látni az a Bikában van, ezért azt nyáron nem nagyon látni.


Nem vagyok csillagász, de nekem azt mondták, azért villog, mert egy pulzár.


"A pulzálás olyan neutroncsillagoknál lép fel, amelyeknél a mágneses tengely nem esik egybe a forgási tengellyel. Ahogy a környezetükből (gyakran egy ritkább légkörű kísérő csillagról) befogott anyag a mágneses pólusoknál zuhan a csillag felé, röntgensugarak formájában nagy mennyiségű energia szabadul fel egy kúp alakú térrészben. A mágneses pólusokról érkező röntgensugarak a tengelyforgás miatt egy távoli megfigyelő számára periodikus pulzálásként látszanak.


Az egyik legismertebb ilyen égitest az 1968-ban felfedezett Crab-pulzár, az égbolt legerősebb gamma-sugárzás forrása. Periódusa 33 ezredmásodperc, és forgása folyamatosan lassul. Ez volt az első ismert pulzár."

2010. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

utolsó - te se menj el csillagásznak...

az esthajnalcsillag a vénusz, és azért esthajnal, mert ezekben az időpontokban látszik, elég alacsony szög alatt.

a sarkcsillag pedig viszonylag magas szög alatt látszik, és egész éjszaka látható.

2010. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

10:53 - Az nem csillag, hanem a Vénusz bolygó.


Kérdező, nem lehet, hogy műhold? Azok villognak.

2010. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
bocs, az előző a 10:53- nak ment.
2010. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

szerintem is egy forgó műhold

vagy egy csillag de ingább a műhold:

ahogy forog mindig másként verődik vissza a fény ha kevésbé verődik a földfelé a fény halvány és ennek a fordítotja

2010. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Hát, a Skorpió, amiben az Antares a legfényesebb vörös csillag, július közepétől látható szinte teljes egészében a déli horizont fölött.

Valószínűbb az Arcturus, az -0,05 magnitúdó fényű, az valóban a nyári égbolt legfényesebb vörös csillaga.

2010. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Tudom milyen egy műhold kizárt hogy az ! Műholdnak nem narancssárgás fénye van hanem sárga és nem ekkora és az teljesen máshogy világít.
2010. aug. 27. 12:28
 10/23 anonim ***** válasza:
a légköri áramlatok miatt pislákol valószínűleg, amikor a meleg és hideg levegő keveredik (mint a láng fölött)
2010. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!