Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy csillag ami szokott...

Van egy csillag ami szokott enyhén villogni az melyik és miért villog?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok kint este és látom. Nyugaton fele van és a villogást úgy értem hogy sötét narancssárga - majd egy enyhébb narancssárga. Talán ez a csillag a legnarancssárgább.
2010. aug. 27. 10:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak az az egy villogna
2010. aug. 27. 14:47
 12/23 anonim ***** válasza:

Mondom, nem tudom, de szerintem pulzár vagy kettős csillag. Rájöttél már, hogy melyik csillagról van szó?

Van egy program, ha érdeklődsz amatőr csillagászat iránt, "Stellarium"nak hívják, rengeteg csillagkép van benne, és minden feltűntetett csillagnak az adatai benne vannak. az alapján megkeresheted hogy mit is láttál.

2010. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

a csillagok mozgásban vannak, a "vibrálásuk" olyan hatással lehet, mintha halványulna, majd újra élesedne a fény.

De lehet neutroncsillag. Többezerszer nagyobb bolygók, mint a Napunk.

Vagy az, ahogy egy nap előtt elhalad egy kisebb bolygó.

2010. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hecrat, egesz veletlenul nem a kvazarra gondolsz? A pulzar szabad szemmel nem lathato, pont azert, mert gammasugarzast bocsat ki. Raadasul egy apro neutroncsillagrol van szo, aminek nincs sajat fenye. A kvazar bocsat ki fenyt, de az osszes kvazar nagyon messze van tolunk (10-12 milliard fenyevre), igy a fenyesseguk csekely, szabad szemmel szinte nem is lathatok.

A Stellarium tenyleg jo program hobbi csillagaszoknak, ott ra lehet keresni az osszes ismert csillagra.

Kerdezo, majd ird meg, mire jutottal.:)

2010. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a hozászolásaitokat !


Írtátok hogy a sarkcsillag, az nem hiszem mert az túl fényes. Amire én gondoltam a Vénusz lehet az olyan 1 óra fele egész szépen látni.

Utána fogok még nézni az Arcturusnak illetve az Antaresnek is . Sajnos most nem olyan az idő hogy pontosan megnézzem mikortól kezd el világítani. De amint lesz rá lehetőségem élni fogok vele. És majd leírom mire jutottam.


Üdv

2010. aug. 28. 16:20
 16/23 anonim ***** válasza:
Okoskám:D inkább ne goldolj, mert a sarkcsilag és a Vénusz egy és ugyan az.
2010. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Valaki meg pont az ellenkezőjét írta :D
2010. aug. 28. 22:10
 18/23 anonim ***** válasza:

21:48- as- nak:

javaslom a google használatát - megóv attól, hogy hülyét csinálj magadból...

2010. aug. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
... és ugyanez vonatkozik a 11:41- es válaszolóra is...
2010. aug. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"De lehet neutroncsillag. Többezerszer nagyobb bolygók, mint a Napunk.

"


Mármint csillagok. Egy bolygó nem lehet több ezerszer nagyobb.

2010. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!