Nem az igazolja a globális felmelegedést, hogy milyen az időjárás, hanem a hosszútávú globális átlaghőmérséklet-emelkedés. Márpedig az emelkedik, amióta mérjük.
1880-as évek: -0,3
2010-es évek: +0,8
Azaz bő száz év alatt több mint 1 fokot emelkedett.
Hogyne lenne. És hála a sok barom politikusnak meg milliárdosnak, akik megállás nélkül irtják az erdőket, szennyezik a levegőt és a vizeket, csak hogy újabb és újabb milliárdokat tegyenek zsebre amit elkölteni se tudnak, katasztrófa lesz a vége, ez már most biztosan látszik.
Az a legdurvább hogy a tudomány tart ott, hogy minden adott lenne egy 100%-ban környezetbarát, fenntartható világhoz, mégis tönkre van téve a bolygó a jelen percben is folyamatosan, miért? A kapzsi tetű pénzes emberek miatt. A társadalom többi része a hibás, hogy nem fog össze ezek ellen a mocskok ellen és hagyja őket gát nélkül építkezni, fát kivágni, környezetet szennyezni. Meg is van a böjtje, és ez egyre rosszabb lesz. Már most élvezzük a Szahara időjárását egész nyáron, 10-20 éve sem volt még hasonló se, hát még előtte. Lehet gratulálni magunknak, elvileg az ember a legfejlettebb, legokosabb lény,a ha látszik. Nem tudom melyik másik faj tenné tönkre szándékosan azt a bolygót ami az otthona és ami eredetileg tökéletes volt az élethez.
Azt olvastam valahol ez a nyár az utolső ("""hűvös nyár""")
Jövőre káosz mégjobban, nagyon×
A cikk a mostani, 2021. júniusi kanadai hőség rekordokról szól, vagyis időjárási szélsőségekről. Ez bár összefügg a felmelegedéssel, de nem azonos vele és a hőségrekordoktól függetlenül is lehet beszélni globális felmelegedésről.
-----------
Az utolsó 450 000 év hőmérséklet változásai, vagyis természetes módon is van éghajlatváltozás és nem is kicsi:
forrás: wiki - Éghajlatváltozás
-----------
Országos Meteorológiai Szolgálat
"Bolygónk éghajlata minden időskálán változott és változik a jövőben is. A jelenkori éghajlatváltozás ezen belül különösen érdekes, mivel annak alakításában nagy valószínűséggel már az emberi tevékenység is szerepet játszott. Az utóbbi mintegy száz év éghajlatának a történetét ezért ebben a pontban kicsit részletesebben fejtjük ki, mint a régebbi korokét. Ezen belül is főként a globális átlagok, továbbá az érzékeny területek és szférák alakulására térünk ki."
-----------
Globális felmelegedés - wiki
A klímaváltozás hatása Magyarország éghajlatára
"A közelmúltban felgyorsuló tendencia eredményeként érezhetően mediterrán típusúvá kezd válni hazánk időjárása: Hosszú, forró és száraz nyarak, rövid, enyhe valamint hóban szegény telek, a tavasz és az ősz lerövidülése, a növekvő évi átlaghőmérséklet és napfénytartam mellett a gyakori aszályos időszakok között ritkán lehulló, azonban nagy mennyiségű – következményeként egyes térségekben villámárvizeket is okozó – eső jellemzik."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!