Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oltások hatékonysága...

Az oltások hatékonysága messze elmarad a beharangozottól, tekintetbe véve, hogy Angliában épp szédületes sebességgel robban be a 3-ik hullám?

Figyelt kérdés

Angliában 4-ből 5 felnőtt be van oltva. A veszélyeztetettek körében még magasabb az átoltottság.


Kik fertőződnek meg? Ezek a személyek? Akkor az oltásoknak milyen lehet a hatékonysága?


A gyerekek? Hogy tud a lakosság 10%-át kitevő réteg táplálni egy újabb hullámot?


Valami nincs rendben, vagy az oltásokkal, vagy a tesztekkel, vagy a számokkal amiket leközölnek.


2021. jún. 18. 01:19
1 2 3
 11/28 Wadmalac ***** válasza:
95%

"Vajon így fogunk élni mostmár? Félelemben, rettegésben? Helyhez kötve?"


Nem, de arra fel kell készülni, hogy egy ideig számítanunk kell újraoltásokra, ahogy a mutációk taccsra vágják az eddigieket.

Ez sem tart örökké, az átoltottság mértékében csökken a mutációkra lehetőséget adó fertőzési bázis is. Biztos, hogy több éves lecsengés lesz.

Persze amíg az oltáspánikolók fenntartják a vírusnak a legelőt, ez nehéz.

2021. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként hogy éltek az emberek az oltások előtt? .. Érdekes, hogy ezen egyesek nem gondolkodnak el..
2021. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 sadam87 ***** válasza:
100%

"Az oltások hatékonysága messze elmarad a beharangozottól, tekintetbe véve, hogy Angliában épp szédületes sebességgel robban be a 3-ik hullám?"

Nem. Az oltottság nagyon messze van a nyájimmunitástól, és miközben fokozatosan lazítottak a korlátozásokon (bár az utolsó lépést végül nem lépték meg), új, fertőzőbb vírusvariáns jelent meg (delta). Szóval semmi meglepő nincs abban, hogy növekednek az esetszámok.

"Angliában 4-ből 5 felnőtt be van oltva. A veszélyeztetettek körében még magasabb az átoltottság."

A felnőttek körében 5-ből 4 ember kapott egy oltást. Aminek a járvány terjedése szempontjából minimális hatása van (kivéve az egydózisos vakcinákat, de olyanból nem sokat használtak). És egyébként csak a felnőtt lakosságot nézni elég értelmetlen ebben az esetben, hiszen a gyerekek és kamaszok ugyanúgy terjeszthetik a vírust. (És ebből a szempontból a veszélyezetetettek sem érdekesek. A nem veszélyeztetettek ugyanúgy terjeszthetik a vírust, sőt talán még jobban is, hiszen jó eséllyel többet mozognak, több emberrel találkoznak.) És még akkor nem is említettük, hogy legalább két hét, amíg hat az oltás, tehát inkább a két héttel korábbi állapotot kellene nézni...

Ellenben az a helyzet, hogy a teljes népességnek még most is csak 45% van beoltva. Miközben a nyájimmunitás valahol 75-85% körül lenne (és a delta variáns esetén inkább a magasabb értékhez közel). Ez a védettség még úgy is kevés, hogy ehhez hozzáönnek a természetes védettséget élvezők, illetve a maradék korlátozásoknak a hatása.

"Kik fertőződnek meg? Ezek a személyek? Akkor az oltásoknak milyen lehet a hatékonysága?"

Főleg azok fertőződnek meg, akik nincsenek beoltva.

"A gyerekek? Hogy tud a lakosság 10%-át kitevő réteg táplálni egy újabb hullámot?"

Valahogy nem megy neked a matek. Az UK lakosságának kb. 20%-a 18 év alatti. Plusz ugye a felnőttek kb. 20%-a egyáltalán még nem kapott oltást. Azaz a népesség 38%-a jelenleg nem kapott még oltást, további majdnem 20% csak egy adagot kapott, aminek mérséklet hatása van a járvány terjedésére. (És természetesen kis valószínűséggel a teljesen beoltottak is terjeszthetik a járvánt, de több oltásnál - pl. Pfizer - egyértelműen kimutatták, hogy jelentősen csökkenti a fertőzés továbbadásának kockázatát is.)

"Valami nincs rendben, vagy az oltásokkal, vagy a tesztekkel, vagy a számokkal amiket leközölnek."

Szerintem inkább a számolásoddal és/vagy a tudásoddal van probléma.

#9

"Angliában márciusban még a korlátozások feloldásának véglegességéről beszéltek, most meg ismét nekifogtak az ijesztgetésnek, hogy ősszel egy újabb hullám jön és nagyon valószínű újra lezárások lesznek."

Nyilván elég csúnya dolog tőlük, hogy márciusban nem tudták megjósolni, hogy hónapokkal később meg fog jelenni Angliában az indiai variáns...

#10

"Az oltásellenesek védelmére csak annyit, hogy a fiatalabb generációk esetében azért nem olyan halálos a vírus és lehetett hallani elég érdekes mellékhatásokról is. Ez egy sebtiben kifejlesztett vakcina, nem ismerik hosszú távú hatásait. Szóval orosz rulett."

Az oltáspártiak vélmében csak annyit, hogy az összes vakcinának sokkal kisebb a rizikója még a fiatalok körében is, mint a koronavírus fertőzésnek. (Ismerek olyan 18 évest, akor többször volt kórházban COVID miatt. És haltak bele 18 év alatt is.) Összesen a vakcinák miatt nem tudom hányan halhattak meg bizonyítottan COVID vakcina miatt. Talán pár tucatnyian (főleg a trombózisos esetek jutnak eszembe az AstraZeneca és Jansen vakcina kapcsán). De ha a gyanus eseteket is figyelembe vesszük (ami egyáltalán nem biztos, hogy tényleg a vakcina miatt van!), akkor is talán pár száz lehet szerte a világon. A COVID-ba meg hivatalosan 3,86 millióan haltak meg. A valóságban meg inkább 2-3-szor annyian.

De biztosan a vakcináktól kell félni...

2021. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
100%

"Egyébként hogy éltek az emberek az oltások előtt? .. Érdekes, hogy ezen egyesek nem gondolkodnak el.."


Megmondom: Nagyon sokan haltak meg olyan betegségekben, amikről manapság már hallani sem lehet a civilizált világban, mert az oltásoknak köszönhetően nagyon alavsony a rizikófaktoruk + magas volt a csecsemőhalálozás.

2021. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
#14 Igen, ezért írtam, de úgy látom, hogy ezzel sokan nincsenek tisztában. Még úgy is, hogy most emlékeztetőt kaptunk belőle.
2021. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a #12 inkább nézett ki nekem is oltásellenes megjegyzésnek, mint utalásnak éppen az oltások előtti sokkal rosszabb helyzetre. Láthatóan nem csak nekem.

De valóban így is lehet értelmezni és úgy nem érdemel mínuszozást.

2021. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
100%
Akkor elnézést kérek. Csak láttam már érvelést arról, hogy milyen jól elvoltunk évezredeken keresztül a "gyóccerlobbi" meg a védőoltások nélkül.
2021. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

#17: ..ami tényleg baromság.

Egyetértünk.

2021. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
100%
#18 Attól tartok kicsit félreértettük egymást a #17 és a #14 kommentet is én írtam csak amikor az utóbbit írtam nem számítottam rá, hogy a te hozzászólásod is be fog ékelődni elé :D
2021. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

17


Valóban segíteni is tud a gyógyszerlobbi az embereken, abban az esetben ha nekik is MEGÉRI!


Azért voltam mindig is azon a véleményen, hogy a közügyeket nem szabadna privatizálni. És mindig is ezen a véleményen voltam!


Jó példa a nyugdíjrendszer, az ember többsége jó eséllyel nyugdíj nélkül marad.


De a vasúti társaság angliai privatizálása is jó példa, hogy a részvényesek megtérülése érdekében a beruházásokat a vonattársaságok minimálisan tartják. Lényegében csak akkor cserélnek le egy mozdonyt vagy kocsit ha már teljesen működőképtelen.

2021. jún. 18. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!