Ha megérinti valaki a villámhárítót amikor belecsap a villám szétégeti?
Egy jól méretezett villámhárítóval nem.
De azért jól megcsaphat, szóval ne kísérletezz.
becsületesen kialakított villámhárító esetén nem.
de a gül baba türbéjénél pl. semmi felelősséget nem vállalnak (ki van helyezve egy tábla, miszerint zivatar idején ne tartózkodjunk három méternél közelebb a villámhárítóhoz - ha nem egy történelmi műemlékről lenne szó, odafirkáltam volna alkoholossal, hogy "táblák helyett költsetek normális földelésre, bzmeg")
"Egy jól méretezett villámhárítóval nem."
Nincs olyanra méretezett, aminek a megérintése ne okozna igen meglepő élményt. A legkisebb vilma mondjuk 20 kA, rézből kéne egy fél méter átmérőjű henger, hogy az ne okozzon érezhető feszültségesést egy-két méteres szakaszon. Ha a villámáram 50 Hz-es lenne, de nem is az, ettől még rosszabb lesz a helyzet.
Az is elég ha egy két méterrel vagy tőle.
A villám egy impulzusszerű kisülés tehát az indukció köráramot generál a közeli vezető anyagokban így az emberben is.
"Az is elég ha egy két méterrel vagy tőle. A villám egy impulzusszerű kisülés tehát az indukció köráramot generál a közeli vezető anyagokban így az emberben is."
Ez nagyon vaskos túlzás. Az indukált áram általában az érzékenyebb elektromos berendezéseket teszi tönkre, legextrémebb esetben képes tüzet okozni, de hacsak nincs pacemakered, rád mint emberre nem veszélyes, főleg nem a villámhárítótól több méterre (ami általában a villámcsapást ért épület belsejében tartózkodó emberek jó részéről is elmondható).
Ott már inkább a zaj veszélyes.
Az egy dolog, hogy mi lesz a gatyádban... de mi marad a füledből?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!