Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanást kiváltó parányi...

Az ősrobbanást kiváltó parányi pontot mi hozta létre?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 12:14
1 2 3
 21/28 Wadmalac ***** válasza:
71%

"egy vallásosnak nem kell azon töprengeni, hogy Istent mi hozta létre"

Így van. És okok, tudás keresése nélkül le lehet ülni elégedetten és nem jutni tovább sehova.


Ez olyan, mint egy kis völgyben élve eldönteni, hogy a hegyeken túl nincs semmi és ezért meg sem próbálni megtudni, mi van odaát.


A tudomány pont az ellenkezőjét teszi. Mindig átkérdez a saját határain, mindig messzebbre néz.

Ezért is jutott előre.


A vallás meg predesztinálja saját magát a nemtudásra azzal, hogy nincs mit tovább keresni.


A tudomány eddig mindig bizonyította, hogy mindig van mit keresni és találni ott, ahol ma még nem tudjuk, mi van.

Milliószor.

És ennek ellenére a vallás (nem, már csak a fanatikusabbja) továbbra is állítja, hogy nincs mit tovább keresni, mert minden ismeretlenre csakis isten a válasz.


Szerencsénk, hogy ezt a gondolkodást nem találták már fel a kőbaltás időben, mert még mindig ott tartanánk.

2021. ápr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
12%
Most hülyézéssel próbálod leplezni a tudatlanságod?
2021. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Wadmalac ***** válasza:
74%
22: Hát ez kinek szólt?
2021. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem égessünk boszorkányokat, és nem-laposföld-hívöket mint annak idején, az Úr nevében. Isten megteremtette nekünk ezt a hatalmas univerzumot, hogy ne ismerhessük, hanem Vele magyarázzunk mindent. Akkor Isten egy keménykezü diktátor lenne? Elmaszatolja a tényeket mint Putyin, és csak a neki tetszö dolgokat engedi megismerni, a többiben vakon kellene bíznunk és hinnünk? Ha valaminek nincs megoldása akkor Isten a megoldás? 2 körte + 3 alma = Isten? Isten valóban minket kukkol, és félni kell töle, hogy mit szól ahhoz amit csinálunk? Valóban a papok mondják meg mi a jó és mi a rossz, hiszen ök is a Bibliát olvassák, amit emberek írtak. Ha Isten az idötlen dimenzióban létezik, akkor honnan ismeri egyáltalán a véges fogalmát, és miért adott nekünk véges idöt?

És egyáltalán akkor melyik vallás melyik istene az igazi és egyetlen?

2021. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 kretens ***** válasza:
9%
Képzeljük el hogy nincs semmi tehát se világegyetem se sötét se világos mintha ez az egész meg sem történt volna.Szerintem jobb lett volna ha tényleg meg sem történik.Mindegy hogy ki hogyan éli meg szegény gazdag mindegy mert a halál után olyan mintha meg sem születtünk volna.Aki már volt altatva mert műtötték annak van némi fogalma hogy ez milyen is lehet.Engem amikor elaltattak olyan volt mintha az egész csak egy másodpercig tartott volna mikor felébresztettek pedig több mint két órát voltam altatva.Ez idő alatt nem voltak gondolataim érzéseim csak arra emlékeztem hogy az altatóorvos mondta hogy most fogok elaludni és a következő emlékem pedig mikor felébrettem.Nos a halál is ilyen csak ott már nem ébredünk fel.Szóval a lényeg az hogy mindegy hogy hogyan keletkezett ez a világ és hogy mi lessz a vége mert mi is végesek vagyunk vagyis a semmiből jöttünk és a semmibe térünk vissza.
2021. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Mojjo ***** válasza:
77%
@25: Ilyen alapon pont minden mindegy, hisz úgyis meghalunk.
2021. ápr. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

#25: Hát ha neked nem számít, hogy a születés és halál közti rész milyen minőséggel van kitöltve, lelked rajta.

Nekem nem mindegy. És a világról szerzett tudásunk pont azt segíti, hogy amíg élünk, az jobb legyen.

Enyém, tied, dédunokáinké.


Engem spec az is érdekel, hogy akik utánam jönnek, milyen életet fognak kapni.

2021. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Prokopf ***** válasza:

Valószínűleg vmelyik időtér véletlen (fekete lyuk-szerű) ki-betüremkedése...

😄

2021. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!