Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanást kiváltó parányi...

Az ősrobbanást kiváltó parányi pontot mi hozta létre?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 12:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

@8

Ezt most vagy bemásoltad ide, vagy nagyon türelmes vagy.:D

2021. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Wadmalac ***** válasza:
80%

Szerintem ilyen türelmes. Vettem az erőt és végigolvastam. Igazándiból nem is értem, vallásos barátunk min pöccent be rajta ennyire.


Egy apróságot kiszúrtam benne, ami szerintem lényeges pont.

Isten fogalma mindenkinek, még egy valláson belül mást jelent.

A tudomány tényei meg a tudományon belül mindenkinek ugyanazt.

Ebből azért látszik, a kettőből melyik az esélyesebb globális nyelv.

2021. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
15%
Hát szajkózhatod a frázisaidat, attól még f..ogalmad sincs arról, amitől "biztonság kedvéért" elhatárolódsz.
2021. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Mojjo ***** válasza:
77%
@13: Meggyőző érvelés :)
2021. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%

"Az ősrobbanást kiváltó parányi pontot mi hozta létre?"


Az, hogy találkozott a pont ott a pont akkorral.


Egyébként fordítva is lehet a dolog, nem akkor keletkezett a valami, hanem a létezö, lufifelület-szerüen táguló világegyetem akkor szakadt meg egy ponton, és hirtelen eltünt a valami, irdatlan sebességgel kitágult a vákuum, a semmi, amiben létrejöttek az anyag-antianyag párok, de a kezdeti lendület elsodorta öket egymástól. Jó szemlélteti az elképzelésemet az alábbi videó, az "ösrobbanás" 5:56-nál kezdödik, amikor a mostani világunk, mint egy hatalmasra táguló lyukként megkezdi létezését:

https://www.youtube.com/watch?v=5nGaXY5Gxy4

egy másik, amin jól látható:

https://www.youtube.com/watch?v=E_Xe486i-Q0


Nem is kell tovább keresni a sötét energiát ami tágítja a teret, a kezdeti "megsemmisülési" lendülettöl van ez a máig tartó mozgás. Az eredeti világ eközben rohamosan összerándul valahol, amit mi nem érzékelünk. Mi a semmiben élünk némi anyagmaradék csomósodásaként. Körfolyamatként, ha a mi világegyetemünk is pukkadásig tágult, akkor megintcsak megnyílik majd valahol, és egy új semmi keletkezik hatalmas vákuummal, amiben maguktól keletkeznek az anyag-antianyag párok, de a hatalmas kezdeti lendület szétválasztja öket.


Áldás békesség!

2021. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Mojjo ***** válasza:
69%

@15:

"Nem is kell tovább keresni a sötét energiát ami tágítja a teret, a kezdeti "megsemmisülési" lendülettöl van ez a máig tartó mozgás."


A lendületmegmaradás nem vonatkozik a tér tágulására, a világegyetem tágulása pedig arról szól, nem pedig egy mozgás.

Plusz az üteme egyre gyorsul. A sötét energia ezt a gyorsulást magyarázná - valamiféle kezdeti lendület megmaradása pedig semmiképp nem magyarázza meg helyette.

2021. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

@15:25 és @15:39 (Wadmalac)

Igazából régen valóban jellemző volt hogy írtam a tudomány rovatba betűről betűre én általam hosszasan megfogalmazott dolgot. Azonban nem érdekelt senkit (pontosabban nem jegyezte meg senki) hogy másoltam e valahonnan. Sokszor semmi reakció nem is érkezett rá. (Bár volt olyan is hogy egyetemi előadásra adtam inspirációt, privátba megkaptam hogy melyik egyetemen hol mikor ha gondolom elmehetek az előadásra) Nem csak ez esetben hanem munka esetében, mondjuk egy videó megszerkesztése esetén is azt tapasztaltam nincs arányban az hogy mennyi munka volt elkészíteni és hogy mire értékelik, tekintik. Például valami egyszerűen elkészíthető baromkodós műsor nézettebb szokott lenni mint valami nagy munkával gondossággal utánajárással és utómunkával elkészített természetfilm.

Ez esetben amit sok kozmológiai anyagot begyűjtöttem lementettem magamnak, részben onnan másoltam részben pedig saját kútfőből írtam.

( Azt is csak azért hogy kevesebb munka legyen, régen elvből az utolsó betűig én fogalmaztam meg. )


"Istennek nincs szüksége okra" Eltekintve a tudomány eddigi felfedezésitől amit említettem már Occam borotvája elv miatt feltehetjük azt hogy az ősrobbanásnak nincs szüksége okra. Viszont a felesleges önismételgetés, érvelési hibákra való reflektálás és a többi miatt, de nem utolsó sorban ne etesd a trollt ökölszabály miatt nem érdemes ilyen hozzászólóval foglalkozni. Vallás kutatási, pszichológiai, agykutatási stb. szempontból érdemleges lehet. Ez is külön nagy téma.

2021. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
25%
"Istennek" több köze van a valósághoz, mint a te "nyílt félegyenesednek".
2021. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

Az abszolút nulla anyag lássuk be nem születhetett anyagtól, lássuk be. A tudomány megtalálta határát. Nyilván mondhatjuk hogy két sugárzás létrehozta az első anyagot, de mindig lesz egy újabb kérdés, rendben és azt mi hozta létre?


Isten kérdésében belefér az a végleges vallás filozófiai feltételezés, hogy egy másik dimenzióban él, ami nem az anyag története, eleje, közepe és vége.Hanem egy időmentes övezetben. Isten viszont mivel birtokolja az időt, emiatt kezében van a teremtés lehetősége is.


Emiatt egy vallásosnak nem kell azon töprengeni, hogy Istent mi hozta létre, hiszen az abszolút állandó dimenzióban létezik, ami nincs kitéve az idő rontásának. Azt azért nem nehéz elképzelni még anyagban sem, hogy vannak majdnem állandó dolgok, hacsak a kövekre gondolunk, meddig bírják? Ha nem történik a kövekkel semmi az idők végezetén túl is megmaradt az egyszerű földi kő? Emiatt sem olyan nagyon nehéz elképzelni, hogy van egy entitás mely örök és intelligenciával van felruházva.

2021. ápr. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Mojjo ***** válasza:
68%

@19: Mi az az abszolút nulla anyag? Miért nem születhetett anyagból? Miért kellene anyagból születnie ahhoz, hogy élettelen természeti folyamatok terméke legyen? Mi az, hogy másik dimenzió? Egyáltalán van róla elképzelésed, mit jelent a dimenzió fogalma? Mi az az időmentes övezet? Milyen folyamatok mehetnek végbe egy időmentes övezetben? És azokhoz miért kell egy tudatos lény? Mi az az abszolút állandó dimenzió?


Az a nagy helyzet, hogy ez, amit itt előadtál, biztos megállja a helyét egy talponállóban az ivócimborák között, de egyébként csak egy halom random jól hangzó halandzsa. Ezzel itt azért nem mész sokra.

2021. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!