Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a relativitáselmélet lényege?

Mi a relativitáselmélet lényege?

Figyelt kérdés
Google-ban totál értelmetlen és a lényeget még nem találtam meg.
2008. dec. 5. 16:08
1 2 3
 21/29 Gofrisütő ***** válasza:
Még mindig nem válaszoltál az órás kisérletre :). És a kettes miért nem működne? A relatív sebességük ugyanakkora. Amennyiben nekem van igazam, működne. Neked pedig nem lesz, igazad, mert az órás kisérlett cáfol. Mit jelent, hogy egymáshoz képest nagy sebességgek fognak mozogni? Ez azt jelenti, hogy az egyik sokkal gyorsabb. Ami nem igaz.
2021. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem figyeltél: ELLENKEZŐ irányba indulnak el, EGYFORMA nagy sebességgel.

Tehát?

2021. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Gofrisütő ***** válasza:
Ellenkező? Ez semmit sem befolyásol. A realtív sebesség a lényeg, nem az irány. Mivel ugyanannyi idő alatt ugyanannyit öregednek, ezért egymást látva munden normálisnak tűnik. Jut eszembe: LÁTOD EGYÁLTALÁN AZ ÓRÁS ÉRVEMET? VÁLASZOLJ, MÁR RÁ!
2021. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Először erre válaszolj.

Nem hiszem, hogy nem érted: NAGY sebességgel távolodnak egymástól.

Tehát fellépnek relativisztikus hatások.

Tehát akkor hogy látják egymás óráját?

2021. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Gofrisütő ***** válasza:

Először is: Én tettem fel előbb az órás kérdést, neked kellene válastolnod.

Másodszor: Nem az számít, hogy mit látnak, hanem hogy mennyire gyorsak. Viszont ha így nézzük: egyáltalán nem látják egymást. Most hajlandó vagy arra válaszolni, hogy hpgy lehet megoldani a paradoxont? Mert az nem vita, hogy ignorálod az érveimet.

2021. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Továbbra sem érted a lényegét.

Az ikerparadoxont jól tudod: aki helyben maradt, többet öregszik.

De képtelen vagy felfogni, hogy ha MINDKETTEN gyorsan mennek, ellenkező irányba, AKKOR IS lassulni látják egymás óráit, MINDKETTEN!

Ezt nem érted, hogy ez a relativitás: mivel egyikük se tudja megmondani, hogy melyikük áll, melyikük megy (a nem létező abszolút világhoz képest). Ha az egyikük órája lassulna, a másiké gyorsulna, akkor nem lennének egyformák, és nem létezne relativitás.

2021. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Gofrisütő ***** válasza:
Figyelj. Mosst csak próbáld meg ezt a vitát az én szemszögemből nézni. Gondold végig. Egyetlen érved sem volt. Az enyémemimre nem válsszolsz. Elegem van. Elegem van, hogy nem vagy hajlandó vitázni, hanem egy óvodás módjára szajkózod az igazadat. Most is azt mondtad, hogy egymást látják lassultnak, de nem támasztottad alá, és nem válaszoltál arra az érvemre, az orás kísérletre, ami megcáfolja, hogy működjön az, amit leírsz. Ezért hát nem fogok válaszolni a nemlétező érveidre, amíg nem modod meg, mi az a bonyolult módszer, amivel állítólag meg lehet oldani a paradoxont.
2021. máj. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"nem támasztottad alá"

Figyelj: EZ a relativitás lényege. Ha megnézed, ezt fogod látni az első sorban az összes magyarázatnál: hogy HA gyorsan mennek egymáshoz képest, AKKOR egymás óráit lelassulni látják. Mindketten ezt látják.

Tehát még csak véletlenül sem azt, hogy az egyik gyorsabbnak látná a másikat.

Ha a relativitásból már az első gondolatot sem érted, akkor miért akarsz magyarázni?

Akkor nézz utána.

2021. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Gofrisütő ***** válasza:

Kedves anonim.


Elmondom, miért nem folytatom tovább a vitát.


Az első ok az az, hogy nem tudlak meggyőzni.

A másosik az az, hogy ugyanazt ismételgeted: az idő lassul mindnkinek, nézzek utána, tévedek. Pedig én válaszoltam. Ém leírtam, hogy utánanéztem. Utána néztem megbízható forrásokból. Nem írtál le érveket, leírtad a tényállásod, aztán azt, hogy tévedek. Én leírtam a tényállásom, de alátámasztottam érvekkel.


Mivel valószínűleg ugyanazt olvastuk/láttuk, merem feltételezni, hogy egyikünk, félreérti (lehetséges, hogy mindketten, de nem tartom valószínűnek). Ezért miből gondolhatjuk, hogy nem mi értettük félre? Egyszerű: józan ész, és logika. Kitalálunk egy helyzetet, és megnézzük, hogy melyikkel működhet.

Az űrhajós helyzet nem zárja ki az enyémet, de az órás kizárja a tiédet. Ezért merem állítani, hogy neked nincs igazad, amíg nem cáfolod meg azt az érvemet.


Ezért részemről vége van a vitának, mert ahogy eddig se tetted, valószínüleg ezután se fogod megoldani a paradoxont.


És kérlek érts meg, nem azért fejezem be a vitát, mert beláttam, hogy igazad van, hanem azért, mert beláttam, hogy akármelyikünknek van igaza, nem fogja meggyőzni a másikat.

Te nem hallgatsz az érvekre, és nem mondasz érveket, ezért holtoontra jutott a vita.


Sajnálom, hogy egyszer-kétszer bunkón fogalmaztam meg a mondanivalómat, csak ezt váltotta ki belőlem a vita.


Kellemes további napot!

2021. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!