Melyik magok amelyek nem NMR aktívak?
NMR = molekulaszerkezet vizsgálati módszer, ez az Isten ezen a területen. Aki ezt fogja tanulni az megismerheti a kémiai tudomány mélységeit, ezt garantálni tudom neki mindenképpen.
(NMR-ből írtam annak idején a szakdolgozatomat, és egy egyszer megkérdeztem a témavezetőmet a Pannon Egyetem Anyagmérnöki Intézetében Szalontai G. professzort, hogy:
- Látom a spektrumokban a magok elrendeződését, de az elméletét nem értem teljesem.
Mire Szalontai G. prof válasza:
- Azt senki nem érti teljesen.
DE visszatérek az eredeti kérdésre: mitől mutat egy atommag mag mágneses rezonancia (NMR) aktivitást?
Itt majd következnek azok a kérdések, hogy oké, de miért nem NMR aktívak a nulla spinű magok, meg lehet-e valami általános szabályt kimondani arra nézve, hogy egyáltalán mely magok lesznek nulla spinűek, és melyek nem. Jó kérdések, ha tényleg következnek, de első körben meghagyom őket másnak.
Én a kérdezőtől kérdeznék inkább. Bár kicsit talán lespoilerezem vele a "honnan tudjuk, hogy egy atommag nulla spinű" kérdést, sorry.
Szóval, mi a magyarázata annak, hogy két proton, vagy két neutron eredő spinje nulla lesz, de egy proton és egy neutron kettőséé (mondjuk simán egy deutérium atommagé) 1?
#1 nem rossz de pontatlan: nem a spinje zérus hanem az eredő spin kvantumszáma.
#2 Mojjo: nem tudom. Komolyan megmondom nem tudom baszki, engem is meg lehet fogni. Nem vagyok isten fia aki megtanította a világot szeretni állítólag de kurvára nem tudom most taníts engem kicsit!
Wittgenstein: "Amiről nem tudunk arról inkább halgassunk."
Hát én most hallgatásra kényszerültem.
fanyúl fanyúl forever! XD
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!