Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sötét energia tulajdonképpen...

A sötét energia tulajdonképpen az elektron gravitációs analógiája?

Figyelt kérdés
A protonokat egy elektronfelhő veszi körbe, ami semlegesíti a pozitív töltést. A látható tömeget pedig sötét energia veszi körbe, ami szintén semlegesíti a látható tömeg pozitív gravitációját.
2021. febr. 20. 22:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ennyi troll csak úgy nem terem a semmiből.

Ennek most oka van, hogy elözönlötték a trollok ezt a fórumot.

2021. febr. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmes párbeszédet sikerrel nyírják ki az orosz rendszerű trollkodással. Furcsa, hogy egy ilyen fórum miért lesz célpont. Nyilván az anonimitás és a szabad gondolkodás az ok. A cél a gondolkodás leszűkítése a politika által igényelt szintre.


Amúgy érdemes lenne elgondolkodni a nyilvánvaló trollok tiltásán. Ha nem történik meg, akkor tényleg ki fogják nyiffantani az oldalt. Szerintem ez a legnagyobb kihívás az oldal számára, amióta létezik. Kb 100 troll összehangolt támadásával tönkre lehet vágni az oldalt.

2021. febr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez az oldalhoz 10 is elég.
2021. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Még nem uralják le a teljesen az oldalt, de az az agresszivitás és céltudatosság, amivel jönnek nem sok jót jelent a jövőre nézve. Az átlagtroll könnyen védhető, de a szemét kifejezetten gonosz céltudatos támadás nehezen kezelhető.
2021. febr. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#8


Mivel egyedül te szóltál hozzá érdemben a témához, ezért neked válaszolok.


Akkor mitől van az Univerzum tágulása, ha nem a látható anyag gravitációjának semlegesítésétől?

2021. febr. 21. 09:29
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mitől van az Univerzum tágulása, ha nem a látható anyag gravitációjának semlegesítésétől?"

Az ősrobbanás neked kimaradt?

2021. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#11 nem bizony. Az ok pedig végtelenül egyszerű. hagyják az elözönlést. Hagyni pedig csak az tudja, aki észreveszi. Fogalmazhatok másképp. Sérült egy egyszerű fizikai törvény. A hatásnak nincs ellenhatása. Erre csak az ember képes.

Van megoldás is, egy ideje szorgalmazom. Akik ezt látják, akiket ez zavar, össze kell fogniuk, mert úgy nagyobb az erejük. És fel kell lépni ellene. A moderátoroknál, aktív közreműködéssel, végső soron az oldal (esetleg fórum) bojkottálásával. Mert ha kiderül, hogy a portál működtetőinek ez nem érdeke, akkor az is kiderült, az értelmes emberek rossz helyre keveredtek. Előfordul.

2021. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Ha ti bojkottálnátok az oldalt, azzal mindenki jól járna. Nem olyanok jönnének fizikából oktatni a másikat, akiknek már középiskolában problémájuk volt a fizikával.
2021. febr. 21. 12:13
 19/27 Mojjo ***** válasza:

@15:

Ami a sötét energiát illeti, az az univerzum jelenlegi gyorsuló tágulásáért felel (nem ő felelt viszont az inflációs tágulásért és a tágulás elindulásáért sem). Ez azonban nem igazán úgy értelmezendő, mint a gravitáció leárnyékolása. Pl amit felhoztál analógiának, az elektronok hatása az atommag pozitív töltésére, az azt jelenti, hogy távolról nézve semleges az atom, nincs se pozitív se negatív töltése. A gravitáció nem ilyen, tetszőlegesen távolról is érezni a gravitációt, nem csak vonzásban, hanem egyéb vonatkozásaiban: a gravitáció görbíti a téridőt, ezért a tér görbületét jó messziről ki lehet használni gravitációs lencsézéshez, vagy az időre való hatását ahhoz, hogy megnézzük, bizonyos folyamatok látszólagos lefutási ideje hogyan változik az idődilatáció miatt. Ezek a hatások eleve nem árnyékolhatóak le, a sötét energia ezeknek nem szegül ellen. Magával a gravitációs vonzással ellenszegül, de itt sem jó az analógia. Az atom egy nagyon-nagyon közeli ponton túl tetszőleges távolságból semlegesnek látszik, a pozitív és negatív töltések csatája mindig döntetlen, mindegy, honnan nézzük. A gravitáció vs sötét energiánál nincs így. A sötét energia erőssége a távolsággal nő, a gravitációé csökken. Egy távolságnál egy adott objektum esetében pont mi fogják egyenlíteni egymást, de közelebb vagy távolabb menve már nincs meg az egymást kiütő "árnyékolás". Ezen kívül az univerzum egészére nézve a tágulás miatt a sötét energia mennyisége, aránya nő - egy atomban nem nő egyik töltés aránya sem az idővel. Szóval teljesen más a két eset, nem igazán lehet analógnak mondani őket.

2021. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#19


A legtöbb, amit mondasz nem bizonyított dolog. Nem tudjuk, hogy távolról is érezni-e a gravitációt. Itt, a Földön még a Nap gravitációjából is alig érzünk valamit. A gravitációs lencse pedig sehogy se befolyásolja azt, hogy a sötét anyagnak van-e negatív gravitációja. Akár van, akár nincs, gravitációs lencsehatást ugyanúgy érezzük. A gravitáció időre való hatását pedig szintén nem tudjuk kimutatni.

2021. febr. 21. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!