Mikor fog kikristályosodni, hogy a vakcinázási kampánynak van-e értelme?
Az angol vírus miatt nem lesz elegendő a 60%. Inkább 75% kellene; de mivel még mindig a 60%-ot kommunikálják, azért az oltásokkal ezt nem fogják elérni. Ráadásul azzal sem számolnak, hogy a vakcinák nem 100%-osak; ami egy legfeljebb 80%-os vakcina tömeges alkalmazása esetén nem elhanyagolható.
Eredmény: Sokan nem fogják elhinni, hogy volt értelme a kampánynak, a kormányok pedig kezdhetnek gondolkodni, hogy mit csináltak rosszul.
Az a legfeljebb 80%-os vakcina inkább legyen 90-95%.
És nem kell nyájimmunitás ahhoz, hogy nagyon lecsökkenjenek az esetszámok.
11
Talán kicsit jobban kellett volna álcázni azt, hogy komoly üzleti érdekek mozgatják a vakcinázási kampányt (is)? Szerintem itt buktak el, ezért nem kér nagyon sok ember belőle.
7
De ha az R ráta 1 alatti az úgyis a megszűnéshez vezet előbb utóbb.
#12: Sajnos a kínai vakcina úgy látszik, hogy nem tud 90%-ot, és ez az, ami a legnagyobb tömegben rendelkezésre áll, úgyhogy vele oltanak a legnagyobb tömegben.
Kedves kérdező, nem az üzleti érdekek miatt nem kérnek a vakcinából, hanem olyan összeesküvés-elméleteket gyártanak, hogy égnek áll tőle a hajam. A kínaiból nem kérek. Ahol ennyit hazudott a kormány a járványról, meg ahol melanint keverhettek bébitápszerbe, annak a vakcinája több, mint gyanús. Ráadásul a dokumentációja is hiányos.
"komoly üzleti érdekek mozgatják a vakcinázási kampányt"
Izé, remélem feltűnt, hogy az oltás ingyenes. Vagyis állam bácsi nagy pénzért megveszi, neked ingyen adja.
Ez nem éppen a profittermelés tipikus útja.
Vagyis ha a vakcina nem ér semmit, azzal nem TÉGED kéne átverni, hanem a kormányokat.
Nem gondolod, hogy ez ellen azért elég jelentős ellenőrző apparátussal rendelkeznek?
Nem simán hisznek meg nem hisznek.
Az az átlagemberek többségére esetleg igaz, de ilyen szinten már nem.
"A kínaiból nem kérek. Ahol ennyit hazudott a kormány a járványról, meg ahol melanint keverhettek bébitápszerbe, annak a vakcinája több, mint gyanús."
Jogos, de csak addig, amíg nincs pártatlan területen ellenőrizve.
A még decemberi 3-as fázis eredmények kínai és arab emirátusi területeken 79%-ot jelentettek, a friss brazil eredmények meg 50-60%-ot. Egyébként érdekes, hogy Brazíliában, egyáltalán Közép- és Dél-Amerikában, Afrikában mindegyik vakcina rosszabb eredményeket hoz, mint máshol. Ez felveti a gyanút, hogy nem magával a vakcinával van komoly gond, hanem az ottani oltási körülményekkel leeht baj.
Úgy néz ki, azért ez a kínai cucc egyértelműen valamivel kevésbé effektív, mint a többi.
Meglepő módon az orosz hozza a csúcsot, nem saját reklám, hanem független külső eredmények alapján.
Az a helyzet, hogy mondjuk egy ország szintjén nézve még ez a gyengébb is segít a nyájimmunitás felé, ha mondjuk CSAK ezt adnák mindenkinek, akkor 100%-os oltottság is a szükséges küszöb alatt mozogna, de mivel több fajta is alkalmazás alatt van, együtt még így is jó lehet.
A probléma azzal van, hogy ez az oltott egyént nem boldogítja, az ő személyes túlélési esélyeit ez rontja más vakcinákhoz képest.
Biztos vagyok benne, hogy ezt a magyar kormány is nagyon jól tudja, ezért nem is a legveszélyeztetettebb korosztály vakcinázásánál vetik be a kínait, hanem a fiatalabbak felé haladva kerül be a palettára.
Nem tudom a pontos "nagyker" árakat, de tutira a kínai a legolcsóbb, ez is szempont.
"A még decemberi 3-as fázis eredmények kínai és arab emirátusi területeken 79%-ot jelentettek"
Hozzátenném, ez az a két terület, ahol gyártják. :)
#17 (Wadmalac)
" a friss brazil eredmények meg 50-60%-ot."
Ez igaz, csak ez nem az a kínai vakcina. A Magyarországon (már majdnem) enegedélyezett vakcina a Sinophram cég vakcinája, a Brazíliában használt meg a Sinovac nevű cégé. (Amúgy tudtommal a Sinophram vakcina esetében még nem hozták nyilvánosságra a részletes phase III eredményeket. Igaz, azért valószínűleg kiderült volna, ha valami komoly gond van vele.)
"Meglepő módon az orosz hozza a csúcsot, nem saját reklám, hanem független külső eredmények alapján."
Nem úgy tűnik. A Spuntik V 91,6%-ban ad védettséget (ami persze elég jó), míg a Pfizernél 95%-os, a Modernánál 94%-os védettséget jelentettek. És nem független külső eredmény, hanem saját vizsgálat alapján (de ezt jól ellenőrizhetően publikálták a The Lancet-ben, szóval nem valószínű, hogy kamu). Külső elemzérről én a hatásossággal kapcsolatban nem tudok, csak a mellékhatásokról láttam egy argentín elemzés összefoglalóját (amúgy az is elég bíztató volt).
"Nem tudom a pontos "nagyker" árakat, de tutira a kínai a legolcsóbb, ez is szempont."
Tényleg nem lehet pontosan tudni az árakat, de minden jel arra utal, hogy pont a kínai a legdrágább.
17
A kormányoknak meg honnan van pénzük? Nyertek a lottón? Esetleg a mi zsebünkből? Ha a kormány fizet érte dollár százmilliókat akkor az le fog csapódni a lakosságra, mert a legelső költségvetési nyirbálások mindig az alacsony jövedelműeket és nyugdíjasokat érintik. Ergó ők fizetik meg az árát.
Egyébként az, hogy politikai játszmák folytak és vakcina-nacionalizmus folyt az nem légből kapott.
És igen, ez is hathat kiábrándítóan a lakosságra, hogy még ilyen vészhelyzeti állapotokban is képesek az érdekeket nézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!