Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ENSZ vagy a Greenpeace...

Az ENSZ vagy a Greenpeace miért nem inditott (indit)felvilágositó,tettekre ösztönző kampányokat a környezeti világkatasztrófa elkerülése ügyében?

Figyelt kérdés
Meg az őrületes népességrobbanás ellen (ami összefügg a fenti dologgal)miért nem próbált az utóbbi 50 évben valaki valamit csinálni?

2021. febr. 8. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy egész pontosan melyik barlangban laksz?
2021. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1-eske

Ezt azért irod,mert szerinted ők ezt széles körben propagálták?

2021. febr. 8. 17:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Annak a "módszeres sokéves felvilágositó munkának" az eredményét tapasztaltam, mikor a környezetszennyezésről egy érettségizett (már 50 év feletti)ismerősöm annyit kérdezett hogy "az az,amikor eldobják az utcán a papirzsebkendőt?"
2021. febr. 8. 17:27
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Mert a "környezeti világkatasztrófa" nagyrészt szélhámosság. Nem az okozza, ami ellen őrjöngve tiltakoznak, és ami okozza, az ellen egy kukkot sem szólnak. Ugyanakkor kierőszakolnak olyan "megoldásokat", ami csak ront a helyzeten. Ilyen például, hogy Németországban leállíttatták az atomerőműveket. De mivel áram kell, és a "megújuló" energiák egy telefont is bajosan töltenek fel, beindítottak egy rakás szénerőművet. Nesze neked, környezetvédelem! De Merkel néni mosolyog, mint a debil, és ez a lényeg, mosolyogj vele te is.
2021. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
És ki a ménkű figyelne oda az ilyen felvilágosító munkára? Aki a profitból él, annak fontosabb a profit, mint a környezet megóvása, a szegényebb réteg meg csak olyan úri huncutságnak tartja.
2021. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
87%

Ha megnéznék a weboldalaikat biztosan találnánk rengeteg mindent erről, a tájékozottság viszont megint más.


Egyébként a környezeti válság nem teljesen függ össze a népességnövekedéssel, bár vannak kapcsolatok, de az általánosítás és egyéb hiányos információk sokkal jobban összemossák ezeket. A környezetszennyezést a fejlettebb országok csinálják, akármelyik fajtáját is nézzük, még az importált szemetet is a szegény országokba a fejlett országok okozzák. Ahol erősen működik az ipar, ott van benzin használat, fogyasztás és hulladék is. Más az ha a környezeti károkat úgymond áthárítják és utaztatják a szegény országokba.


A népességnövekedés meg fordítva, pont a szegény országokban nagy, a fejlettebb nyugati életmódot élő országokban nincs igazi népességnövekedés, sőt van ahol kisebb csökkenés van. Ahol meg növekedés van, ott az gyakorlatilag csak árnyalatnyi. Míg a szegény országok 5 gyerekes családokban bővelkednek, vagy még több gyerek születik. Modernebb országokban családonként 1-2 környékén vannak.


Szóval bár összemosódik a két probléma egy globális általánosságban, de ez két külön régiót jelent inkább.

2021. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Tehát van egyszer egy nyugati életmód és ipar, ami kizsigereli a természetet és tönkreteszi, és van a szegény országok túlnépesedése.


A szegény országok nem is tudják a természetet tönkretenni, mert nincs iparuk, ami meg mégis van az is külföldi tulajdonú, tehát mégsem az ő tevékenységük az sem.

2021. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az ENSZ programjai, a Greenpeace tiltakozásai stb. valójában nem történnek meg, azért, mert az egyik ismerősöd hülye? Gratula.
2021. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A szegény országok nem is tudják a természetet tönkretenni, mert nincs iparuk, ami meg mégis van az is külföldi tulajdonú, tehát mégsem az ő tevékenységük az sem."


Dehogynem tudják. Egyrészt oda áramlik az elavult technológia, amit egyre nagyobb számban használnak. Másrészt a legszegényebbeket érdekli a legkevésbé a környezetvédelem (lásd Amazonas-menti erdőégetések), és a legszegényebb kormányoknak van a legkevesebb eszköze fellépni ezek ellen.


Tény, hogy a nyugati életmód sokkal környezetszennyezőbb, de összességében a harmadik világban is rendkívül sok környezeti kárt okoz a túlnépesedés és a fokozódó igények kiszolgálása.

2021. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!