Önök szerint / Szerintetek fel van-e készülve a világunk egy globális katasztrófára? Mit tehetünk az esetleges katasztrófa után?
A "felkészülést" úgy értem, hogy el tudjuk-e kerülni vagy minimalizálni tudjuk-e a veszteségeket.
A "globális" alatt, meteorit-becsapórást, klímaváltozás hatását, biológiai katasztrófát, atom-háborút, a pénzrendszer bedőlését, vagy egyéb nemkívánatos eseményt értek, ami sok ember sérülését vagy halálát okozhatja.
A "világunk" alatt gondolok a lokális élettérre, országos szintre, kontinetális viszonylatra, továbbá az egész Föld szempontjára.
A "tennivalók" alatt olyan elképzelésekre vagyok kíváncsi ami Önok szerint / Szerintetek fontos lenne a túlélés és az újjáépítés szempontjából!
Csak komoly, értelmes válaszokat szeretnék olvasni, ha lehet!
Nincs.
Persze, ez filozófiai kérdés is, hogy mennyire lehet ezekre felkészülni?
De ha valamelyik megtörténne, nyilván így vagy úgy, de lenne élet azután is. Hogy mennyire sikerülne zökkenőmentesre az átállás az új viszonyokhoz, azt előre nem lehet megmondani.
Erre nem lehet komoly és értelmes választ adni, mert mindegyik a "mi lenne ha" kategóriába tartozik.
Alapvetően nem mindegy hogy pl a meteor mekkora, meg nem mindegy hogy melyik ország marad életben, az USA, Japán, vagy a busmanok Afrikában.
A klímaváltozás meg hosszabb távú folyamat, úgymond lehet rá készülni, persze nem mindegy hogy -40 vagy -400 fokra kell öltözni.
Biológiai katasztrófa megint változó, az van napjainkban is, mint az ebola járvány, amit sikerül helyi szinten tartani, pedig be ettek ijesztve az emberek hogy húúú már itt van, mind meghalunk, aztán még élünk. De ha "filmesen" pl Európa közepén szabadul el valami, vagy célirányosan egy reptéren mondjuk, ahol továbbviszik 100 országba, akkor az megint más történet.
Atom háború is olyan dolog, hogy senki nem tudja pontosan megjósolni a következményeit. Mert egy totális háború nem érintené mondjuk különösebben Afrikát, vagy helyi jelleggel is változó, milyen következményei lennének. Pl nem mindegy, hogy Irán fővárosa kapna, vagy Észak Korea eltüntetné Dél Korea fővárosát, tekintve hogy Szöul 10 milliós, és az elővárosokkal együtt 25, ami az ország lakosságának a fele. Mondjuk atomháborúk nem szoktak csak úgy kitörni egyik napról a másikra, szóval biztos menekülne mindenki vidékre.
Szándékosan nyitott kérdést tettem fel, hogy beindúljon a fantázia! :)
Az esetleges meteorit méretét illetően, természetesen nem akkorára gondoltam, ami az egész Földet elpusztítaná, ez eleve megválaszolt kérdés - kihalunk. Az, hogy melyik kontinensre csapódna be, szintén mindegy, mert akik túlélik, úgyis oda mennek, ahol van hely - így Afrika sincs kizárva a következményekből. Teszem azt, pont ott maradna épen a legtöbb szárazföld, akkor mindenki oda menne lakni.
A -400 fok megintcsak eldöntött kimenetel, de eleve -273-nál hidegebb nincs is, hacsak nem valami más mértékegységre gondolt!
Az említett ebola szándékos fertőzés volt, szerintem. Ott az olaj, ami kell annak, aki a fertőzést elindította, vagy hagyta elindulni! Ebből eleve az következik, hogy nem globálisra lett tervezve.
Visszatérve Afrikára, ha jól tudom, jelenleg is vannak kisebb-nagyobb háborúcskák, de megint csak azt tudom felhozni, ha minden más kontinens érinett a katasztrófával, akkor oda fognak menekülni az emberek, aki teheti.
Észak-Korea nemhiszem, hogy atomot dobna maga alá, nagyon megszívná! Atomkatasztófa nemcsak bombával, hanem reaktorral is kezdődhet, vagy a már készen lévő bombák "véletlen" felrobbanásával. A sugárzó részecskéket úgyis elviszik az áramlások máshová is, levegőben és vízben egyaránt. Ehetjük sugárzó arccal a világító halat, meg egyebet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!