Igaz,hogy az emberi élet igazából 25-30 év,a többit csak az ember tolta ki különböző ojtásokkal stb ?
Egyébként már 2000 éve is éltek 80évet emberek, ez adatolt dolog.
Másik, hogy szeretik úgybeállítani, hogyma minden jobb és pl tovább élünk.
0 %-ban hasznos :) Gondolom úgy "fejből" és "reflexből" lett pontozva, és itt értve a pontozás mikéntjére.
Nos kérdező, ha erre akarsz némi adatot is, hogy bizony az emberi élet hossza nem csak simán növekszik - mint mondják - akkor nincs nehéz dolgod.
Nézz utána történelmi személyeknek az adatolt életkorára és látni fogod magad is. Néhány példa most itt gondolom elég is lesz (néhol kis bizonytalanság van a történelmi személyek életkorában, de ez ilyen):
Milétoszi Thalész: Kr.e. 624 körül - Kr.e. 546 körül
kb. 78 év
Lükurgosz: i.e. 800 - i.e. 730
70 év
Szolón: i.e. 638 - i.e. 559
79 év
Püthagorasz: Kr.e. 570 körül - Kr.e. 495
kb. 75 év
Aiszkhülosz: i.e. 525 - i.e. 456
69 év
Arisztotelész: i.e. 384 - i.e. 322
62 év
Philetairosz: i.e. 340 - i.e. 263
77 év
Masszinissza: i.e. 238 - i.e. 148
90 év
Marcus Porcius Cato Maior: i.e. 234 - i.e. 149
85 év
És van még bőven...
---------------
linkek:
Thalész
Lükurgosz
Szolón
Püthagorasz
Aiszkhülosz
Arisztotelész
Philetairosz
Masszinissza
Marcus Porcius Cato Maior
9/ Érthető a kérdés. Itt egy cikk, most csak az ide vágó részét nézve. Ha szép lassan olvassuk és figyelünk, akkor kiderül, hogy a cikk címe és tartalma is manipulatív. A címe és tartalma is olyan módon van megírva, hogy a fizikai munkát életkor csökkentőnek állítja be. Csak pár részt idézek (link alul). De a végén kiderül, hogy nem tudják.
házpatika.com:
A fizikai munka így pusztítja a testet
...
"Valamikor - valójában nem is olyan régen - az állások többségében fizikai munkát kellett végezni. Mára ez eléggé megváltozott, részben a gépesítés, részben a gazdasági struktúra átalakulása miatt (a munkahelyek 75-80 százalékát adják a szolgáltatások, és csak a maradékot az ipar és a mezőgazdaság). Az emberek jelentős része pedig mozgáshiánytól szenved."
...
"A British Journal of Sports Medicine egyik új tanulmányában a kutatók arra mutattak rá, hogy nem minden mozgás egyenlő. Valójában bizonyos fizikai aktivitás nagyobb valószínűséggel vezet korai halálozáshoz."
...
"A fizikai munka nem fitnesz
Az eredmények ellentmondanak az összes olyan adatnak, amely a testedzés előnyeit dokumentálja."
...
- Szóval a fizikai munkát károsnak sugallja a cikk, de a hetedik bekezdésben kiderül a lényeg:
"A tanulmány nem tudott ok-okozati összefüggést kimutatni a korai elhalálozás és az erőteljesebb fizikai munka között. Lehetséges ugyanis, hogy más tényezők is közrejátszanak a korai halálozásban a fizikai munkán kívül."
- És bizony sok (nem is egy) más oka is lehet a fizikai dolgozók között a rövidebb életkornak, drog, alkohol, dohányzás, olcsóbb és egészségtelenebb ételek, stresszesebb életmód bármin (munka, család, kapcsolat, stb), elhízás, és még lehetne sorolni. Tehát a cikk a címétől kezdve a fizikai munka életkor csökkentő hatását ecsetelgeti, majd amikor bement az input azért röviden és észrevétlenül odaírja, hogy a kutatók nem ismerik az okot, csak egy statisztikai adatot közöltek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!