Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi túlszaporulatnak...

Az emberi túlszaporulatnak milyen hatásai lehetnek a Földre nézve?

Figyelt kérdés

Olvastam anno egy olyan cikket, meg hallottam olyat, miszerint a túlzott elnépesedés odavezethet, hogy a Föld nyersanyag készletével, ivóvíz bázisával gondok lehetnek olyan 2050 körül, de újabb adatok szerint még lehet hamarabb.

Ugyebár itt van most a vírus is, hát.. nem valami biztatóak a kilátások, viszont a félelmek eloszlatása végett, inkább kíváncsi vagyok arra, hogy ki hogy látja ezt az egészet.

Valóban van alapja ennek az elméletnek/állításnak, vagy egyfajta megfélemlítő mechanizmus szerint az a cél, hogy bepánikoljon az emberek jelentős része?

Kíváncsi vagyok véleményekre, mert engem nagyon érdekel.



2020. dec. 10. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Alapja van, és lesz is probléma. Ázsia, de főleg Afrika tehet erről. Illetve azok akik Afrikába küldik a segélyt. 8 gyerek élelem nélkül nem vállalható.

Ha probléma lesz az valószínűleg tényleg az élelemmel és az ivóvízzel, na meg a lakóhellyel lesz.

A szaporulat pedig gyarapodni fog idővel. Azt hiszem 1930-50 körül valaki megjósolta, hogy 2000-re elérjük az 5 milliárd főt, és kinevették. Ezt az adatot pedig, ha jól emlékszem 90-re el is értük és azóta csak nő a lakosság, ez pedig főleg a szegény régiókra jellemző.

2020. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A probléma eloszlása nem lesz egyenletes. Európa és Észak-Amerika ivóvíz és élelmiszerkészletei bőven elegendőek a helyi lakosságnak. Dél-Ázsiában ebből már igencsak nagy gondok lesznek, de az közvetlenül minket nem fog érinteni-egy ideig.
2020. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A népesség ilyen aranyú növekedése ami most van nem sok jót hoz a világnak.Azt a rengeteg embert etetni kell, kivágják az erdőket ,az állatoknak nem lesz életterük.Valahogy stabilizálni kellene a lélekszámot a földön.
2020. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

"Valahogy stabilizálni kellene a lélekszámot a földön."

Azt csak háborúval vagy népírtással lehetne.

2020. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A populáció növekedési görbéje idővel stabilizálni fog. Már nem lesznek robbanásszerű születések, mivel nincs már rá szükség.


Persze a fejletlenebb régiók felhúzzák a számokat, ott problémát fog okozni a túlszaporulat, ahogy eddig is problémát okozott.

2020. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a Földön (főleg geopolitikai okok miatt) rosszul osztjuk el az erőforrásokat (lásd. Afrikában éheznek, míg Észak-Amerikában és Európában a hatalmas élelmiszeripari cégek eldobják a termelt élelem több, mint felét), de

Ha megnézel egy egy országra való népesedési görbét, akkor azt látod, hogy minél fejlettebb egy ország (szociálisan) annál kevesebb gyereket vállalnak az emberek.

Pl. Mianmar (ha jól emlékszem) kormánya elkezdett rengeteget költeni az oktatásra és szorgalmazta, hogy a nők tanuljanak. A tanult nők pedig már nem csak a családra, hanem már a karrierre is fókuszáltak és az átlagos gyermekvállalás lecsúszott vagy 5-ről 2 köré.

A nyugati országok népesedési diagrammán látni lehet, hogy egy bizonyos szint után a népesség stabilizálódik, és csökkenő népességű ország lesz.

Ez előbb-utóbb be fog következni minden országgal, csak lassan. Az afrikai és ázsiai országok egy jelentős része még abban a szakaszban van, amikor is a népességük még nagyon gyorsan növekszik. Még ennek a figyelembevételével jósolják azt, hogy 2050 körül érheti el a világ népessége a 9 milliárd főt.

De idővel ezek a most nagyon gyorsan népesedő országok is kiegyensúlyozódnak és a Föld népessége sokkal lassabban fog tovább növekedni. (Ettől persze még távol vagyunk).

Ez elsősorban a károsanyag-kibocsátás és más környezetvédelmi szempontokból hátrányos és ezért fontosa a környezetvédelmi lépések (mint a zöld energia, újrahasznosítás, egyszer-használatos műanyagok betiltása).

A nyersanyaghiánnyal azért van probléma, mert a nyersanyagok (és legyártott termékek ha már itt járunk) az élelmiszerrel egyetemben nem jutnak el oda, ahol szükség lenne rájuk.

Szerintem nem a népesedésre kellene problémaként tekintenünk, hanem a nyersanyageloszlás logisztikai megvalósításán kéne dolgoznunk.

Na meg persze a környezetvédelmen.

2020. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg valami olyasmit hallottam, hogy a népesség sosem fogja túllépni a 14 milliárdot.
2020. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!