Nem is tudnánk, hogy létezik a koronavírus, hogyha Kína ezt nem mondja el?
Úgy tudtuk eddig, hogy a covid Wuhanban jelent meg először 2019. október-november tájékán. Onnan ismerjük a pusztítások során a történetét. Ezzel ellentmond, hogy tudósok többször is kimutatták jóval ezt megelőző mintákon és ráadásul európában már tavaly márciusban jelen volt. Felmerül a kérdés, ha már régóta itt volt, talán még előtte is, akkor ha Kína nem mondja el a létét talán nem is tudjuk ma sem?
* * *
Azzal kezdődött ez a történet , hogy tavaly novemberi influenzásként számon tartott mintákon kimutatták a covidot itáliában. Hoppá!
Már tavaly novemberében bizonyíthatóan jelen volt dél-európában, úgy hogy nem is tűnt fel az orvosoknak, hogy egy újfajta vírussal van dolgunk. Korházi statisztikákból tudjuk, hogy megemelkedett a tüdőgyulladások száma novembertől itáliában és nagyon erősként tartották számon az akkori influenza szezont. Lehet ma is vígan élnénk, mindenfajta maszkviselési procedúra nélkül a koronavírus mellett, ha Kínába nem mondja el ?
Az a második lépés, hogy Harwardi kutatás állítja, hogy már tavaly nyáron jelen volt Wuhan tartomány egészén a koronavírus. Jóval azelőtt ahogyan ezt eddig tudtuk. Tudósok állítják, hogy állítják, hogy tavaly nyár végén, megnőtt a Wuhani kórház forgalma és a tünetekre vonatkozó internetes keresések is megugrottak ekkor. A tanulmányt nem lektorálták más szakértők.
A harmadik lépés egész hajmeresztő. Már tavaly márciusban jelen volt Barcelonában a koronavírus, ugyanis szennybíz mintákon kimutatták. Már régen itt van velünk ez a vírus. Együtt élünk egy ideje, ki tudja mióta vele. Lehet hogy már sokkal régebben is jelen volt életünkben, csak nem tudtunk róla és már nem maradtak fent minták.
* * *
Mi az oka, hogy egy legalább egy éves vírus épppen Wuhanban durran el és éppen akkor? Ha Kína nem mondja el a létét nem is tudunk róla? Azt mondanánk, hogy egyre erősebb az influenza és kicsit sok a tüdőgyulladásos és kész? Az is lehet hogy nem egy pandémiával (fertőzéssel) állunk szemben, hanem egy szindémiával (szinergikusan ható kór)?
Hazugságok sora az egész kérdés.
NEM volt jelen már tavaly márciusban Spanyolországban, azt ezt állító kutatás megdőlt. Sem egyéb Európai országban, sem Kínában, ezek mind vagy megdőlt, vagy már eleve alátámasztatlan kutatások voltak.
Miután nem tudtál mit kezdeni a korábban feltett "kérdésben" megfogalmazott állítások cáfolatával, gondoltad kiírod újra, hátha nem tűnik fel?
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Amúgy a válasz a kérdésedre még mindig nem. És ahogy az első válaszoló leírta (és a korábbi kérdésednél is leírták), az általad idézett eredményeket már cáfolták.
1. Magad is olvashatod a Harwardi kutatást interneten, ahogy a többit.
Ha szerinted ezeket megcáfolták bizonyára van róla bizonyítékod. Gondolom nem esik nehezedre bizonyítani soraidat linkkel.
2. Nem decemberben fedezték fel, mert már novemberben lezárták a halpiacot. Egy hónapot tévedtél. Ettől a hibától eltekintve tisztában vagyok vele, hogy 2019. októberétől datálják a létezését a covidnak, ahogyan el is kezdtem a kérdés szövegében. Mindazonáltal későbbi kutatások találtak covidot novemberi olasz betegek mintáiban és már 2019. márciusi spanyol szennyvízben is. Ezért egy teljes más kép rajzolódik ki előttünk a kovidról. Nem egy pandémia, hanem egy szindémia. Nem önmagában fertőz mert már korábban is itt volt. Alapbetegségekkel szinergista módon pusztítja el a szervezetet
3. Köszönöm, hogy felhívtad figyelmem arra hogy már mások is felvetették ugyanezt. Abban a kérdésben nincsen benne a spanyol tavalyi márciusi covid minta ténye. Nem cáfoltak meg abban a kérdésben sem meg semmit, ahogyan ebben sem. De szíesen veszek építő jellegű válaszokat, nem csak oltást
"1. Magad is olvashatod a Harwardi kutatást interneten,"
Mondjuk nem teszed könnyűvé azzal, hogy semmi érdemi információt nem írsz le róla. Na mindegy, azért megtaláltam. (Bár megjegyzem, az egyetem nevét már másodszor nem sikerül helyesen leírni.)
Ez egyrészt egy preprint: nem jelent meg hivatalos szaklapban (tudtommal azóta sem), nem ellenőrizték független kutatók. Másrészt például műholdas képek alapján becsülték az autós forgalmat a kórházakban, illetve internetes kereséseket vizsgáltak és ez alapján következtettek a járványhelyzetre. Ez azért nem olyan kőkemény bizonyíték.
Amúgy kínai kutatók elég alaposan kritizálták a cikket. Nem olvastam végig, de ott találsz bőven kritikát az eredeti cikkről, ha érdekel.
(Amúgy ha mégis járvány lett volna már tavaly nyáron Kínában, az csak azt jelentené, hogy még tovább titkolták, szóval pláne nem köszönhetnénk semmit nekik.)
"2. Nem decemberben fedezték fel, mert már novemberben lezárták a halpiacot."
Mondjuk január 1-én zárták le, de hát ilyen csekélységeken ne is akadjunk fenn...
"Nem egy pandémia, hanem egy szindémia. Nem önmagában fertőz mert már korábban is itt volt."
Ennek a gondolatmenetnek nincs semmi értelme. Egyrészt nincs egyértelműen igazolt megjelenése a COVID-nak 2019 októbere előtt. Másrészt szerinted mégis mi változott 2019. decembere után? Addig tartott, amíg a koronavírus szövetkezett más kórokozókkal? Egyébként ehhez sem sikerült forrást adni.
"Abban a kérdésben nincsen benne a spanyol tavalyi márciusi covid minta ténye."
Az biztos nincs benne, mert hogy nem tény. Amúgy az eredeti kérdésben valóban nem szerepel, de EagleHun a 25. válaszában felhozta, és én reagáltam is a 27. válaszomban, ahol leírtam, hogy miért gyanús az eredmény. Amúgy erről a cikkről van szó:
Szintén egy preprint, és szintén nem tudok róla, hogy igazolták vagy publikálták volna.
"Köszönöm, hogy felhívtad figyelmem arra hogy már mások is felvetették ugyanezt."
Szóval állításod szerint teljességgel a véletlen műve, hogy szinte szóról szóra ugyanaz a két kérdés????
Kvázi bármilyen témában vannak mindenféle fals kutatási eredmények, mérések, amikről aztán kiderül, hogy vagy módszertani hibák vannak benne, vagy valami fontos szempontot hagy figyelmen kívül, vagy egyszerűen csak mérési hiba. Anno én is mértem már olyat, amiből a cos(φ) 1,02-nek adódott, ami nyilván nem lehetséges. Vagy így mértek már fénysebességnél gyorsabb részecskét, aztán kiderült, hogy néhány műszert kalibráltak rosszul.
Pont ezért fontos a peer-review, mert ahogy minden munkában, a kutatásokban is lehetnek hibák, egy kollegiális lektorálás ezeknek a többségére fényt tud deríteni. Amíg ez nem történik meg, a szakemberek nem is tulajdonítanak különösebb jelentőséget egy-egy ilyen előpublikálásnak.
A média viszont hajlamos ráharapni ilyen preprint, még meg sem jelent „publikációkra”, ha az nézettséget, olvasottságot, kattintásokat generál. Ilyenkor érdemes megnézni, hogy mondjuk egy cikkben van-e forrásra hivatkozás. Ha nincs, akkor már érdemes fenntartásokkal kezelni a dolgot. Ha van, akkor meg érdemes megnézni, hogy ez egy valódi publikáció, vagy még egy megjelenés előtti, lektoráláson át nem eset – fogalmazzunk úgy – vázlat.
Előttem lévők megfelelő érvekkel cáfoltak, én még egy gondolatmenetet vetnék fel.
Ha valóban nem fedeztük volna fel, szerinted akkor olaszországban és USA-ban a durván leterhelt korházak a semmiből senkinek se tűntek volna fel? Na most képzeld el, ha mellé nincsenek sehol intézkedések és olaszban se lett volna full karantén, akkor szerinted mi lett volna ott az eü-vel? Arról nem is beszélve, hogy ha az egész világon semmi intézkedés nem lett volna, akkor szerintem gyanús lett volna hirtelen minden korházban halom számra a tüdőgyulladásos betegek. Egyáltalán nem látom a logikát a gondolatmenetedben, ha még igaz is lenne az állításod, egy ilyen magas korházi kezelés számot produkáló vírusnál nulla az esélye, hogy figyelmen kívül maradt volna, mert egyszerűen eltelíti az eü-t olyan szinten, hogy nem lehet nem észre venni.
Így lehet megenni a konteókat. Csokorba gyűjtöd a "tényeket" és közben ignorálod a sokkal több cáfolatot és ellenkező verzióra létező tényt.
Sokan megélnek clickbait alapon az ilyen ténygyűjtemények gyártásából.
Sokan megeszik, mert nem mennek utána.
Aztán meg itt kérik számon, hogy mi bizonyítsuk, hogy nincs úgy, ahogy állítják.
Ez így nem valami kerek.
"Ha Kína nem mondja el a létét nem is tudunk róla?"
Ez meg annak mond ellent, hogy Kína pont tagadni próbálta a vírus megjelenését úgy két hónapig. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!