Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nikola Tesla és az ingyen...

Nikola Tesla és az ingyen energia?

Figyelt kérdés
Állítólag olyan szerkezeteket épített, amelyekkel képes volt hozzáférni az "ingyen" energiához. Mi igaz ebből?

2020. aug. 9. 20:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
100%

#14 a nap és a szél is ingyen energia

nem tudom feltűnt e de van egy kicseszett nagy fúziós erőművünk

2020. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
100%
az ingyen energia nem a semmiből lesz, csak nem kell érte fizetni
2020. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim válasza:
67%
eléggé eltértünk Teslától de lehetséges hogy megcsinálta a 0 FORNINTOS energiát mert mondjuk a villámlásból vagy az atomok ütközésének a súrlódási/kinetikai energiáját használta fel. mindig bolondnak hitték akkor is amikor távirányítós játékhajót készített azt hiték egy majom ül benne a hajóban amikor már most is tudjuk hogy működik. Tesla sose magyarázta meg azokat a dolgokat amire az emberiség nem volt készen. pl: halálsugár.
2021. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 Wadmalac ***** válasza:
94%

"nem tudom feltűnt e de van egy kicseszett nagy fúziós erőművünk"

Ezt csak most vettem észre. Nincs se kicsi, se nagy. Az ITER spec marha nagy, de még nincs, csak lesz.


"de lehetséges hogy megcsinálta a 0 FORNINTOS energiát"

Sajnos nem csinálta meg.


"mondjuk a villámlásból"

Abban bizonyítottan kevés energia van. Kihasználhatatlanul kevés.


"az atomok ütközésének a súrlódási/kinetikai energiáját"

Izé, a hőről beszélsz? Mert ott nagyon más kihasználható energia nincs.


"mindig bolondnak hitték"

Sokban kora előtt járt. De a zseniális ötletei mellett volt rengeteg elvetélt hibás ötlete is és mára azok futnak ezós körökben mint eltitkolt nagy találmányok (sosem voltak azok).


"Tesla sose magyarázta meg azokat a dolgokat amire az emberiség nem volt készen. pl: halálsugár."

Ahhoz éppen eleget írt le ezen a téren, hogy kiderüljön: mikrohullámú elektromágneses hullámról van szó.

Ezzel megy a mikród.

Második vh. alatt németek, majd japánok is próbálták fegyverméretben és -teljesítményben létrehozni.

A japóknak sikerült is egy órás besugárzással 3 méterről megölni egy nyulat. :D


Tesla éppen elég valós értékes találmányt produkált, nem kéne misztifikálással elrondítani.

2021. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
100%

Több évtizedes kitartó munkával bárki megtalálja a választ arra, hogy Tesla készíthetett-e ilyen energiaforrást. De arra is rá fog jönni, hogy a legjobban jár, ha titkolja. Mert mások ingyen vagy áron alul megpróbálják megszerezni, hogy ők gazdagodjanak meg belőle. Vagy más vinné gyártásba. Vagy csak üzletféltésből érné nem kívánt inzultus a feltalálót. De ha titokban tartja, akkor bár gazdag nem lesz, de jót nevethet a világon, amiért ilyenek az emberek, hogy a jót és jótevőt nem becsülik meg. Inkább feldarabolt autógumival fűtenek, az így kapott rákot meg Rife készüléke helyett az ismert módon kezelik, a mellékhatásokra meg Antivakarint íratnak. Persze azért az emberi butaság így is fájdalmas, mert nagyon jólét lehetne a Földön minden embernek, ha megbecsülnék azokat, akik ezért dolgoznak.

Például Orffyreus is sírba vitte titkát. Jobban járt, mint ha más írta volna be a nevét a technikatörténetbe, aki ellopja. Én is így tettem volna a helyébe. Nem erőszak a palacsintaevés.

Ma sem lenne megerőltető az emberiségnek egy Nobel-díjat kitűzni annak, aki az emberiség asztalára letesz például egy Moray készüléket. De nem tűznek ki, mert gőgből és kapzsiságból nem engedhetik meg maguknak azt, hogy ne ők kapják érte a díjat muiután ellopják a feltalálótól. Minek tagadnám, én is jót röhögök az emberiségen emiatt, mert azért 25 éves kutatás-fejlesztés után már van mit (kényszerből) titkolnom. Amit majd a síromra is fel szándékozok íratni

2022. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!