Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikus normál IQ-val?

Fizikus normál IQ-val?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a fizika az, ami képes lekötni.Fizika fakultációs vagyok, rendszeresen olvasok könyveket és nézek dokumentumfilmeket a témában (főleg részecske-, és kvantumfizika). Így felmerült bennem, lehet fizikával kellene foglalkoznom, nyílván nem így történt, hogy egyik reggel így ébredtem. (Jövőre érettségizek.) Azonban teljesen átlagos 107-es IQ-m van. Eddig nem volt probléma a fizika tanulmányaim során, most kezdtem versenyfeladatokkal foglalkozni. Azonban attól tartok ez csak azért van, mert egy témakört úgy dolgozok fel, hogy az elméletet nagyon alaposan értelmezem, utána átnézem 30 példa megoldását, aztán kezdem én is megoldani a feladatokat a témakörből az alaptól a versenyig. Szóval csak a szorgalmamnak köszönhetem tudásom. Észrevettem, hogy nehezebb feladatokat tudok megoldani mint fakultációs társaim, csak néha nem tudok egy-egy problémát olyan gyorsan végig gondolni mint a 20 fős csoport ötöde. (Ez a gimnázium benne van a Top 50 gimibe Magyarországon, ha ez bárkinek segít a diagnózis felállításában.) Nagyon nem szeretnék hamis álmokat kergetni akkor inkább tanulok olyat ami nem annyira érdekel, mert abból majdnem biztosan tudom, hogy kiemelkedő szakember lehetek és a fizikát megőrzöm hobbinak, (igaz oda is kell a fizika) mert valahol életem része marad az egészen biztos. Előre köszi mindenki válaszát.

2020. máj. 22. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fizikusok között néhány igazán nagy koponya véleményét is elolvasod erről, akkor megtudhatod, a zseniális fizikus 5% tehetség, és 95% szorgalom és kitartás. Jó a számokkal szórakozhatunk, mondjuk nem öt hanem hét, de biztosan kisebb, mint 15.


A fizikában, mint más tudományokban is a megismerés alapvető, ehhez szorgalom, ahhoz belső igény kell. Kellő megismerés után nem árt a gyakorlás, az átlátás, a probléma felismerése. Ez egyáltalán nem olyan könnyű bonyolultabb esetekben, mint amilyennek látszik. Sőt, általában a nyilvánvaló, nagyon kézenfekvő és egyszerű megoldásokat a legnehezebb átlátni.

Sokféle ember van és sokféle módon jut valaki egy tudományág szeretetéhez, magas szintű műveléséhez. Mondjuk ebben lehetsz átlagos, de a művelés minőségében kiemelkedő csak kell szorgalommal lehet valaki. Tehát semmiképpen ne hagyd lebeszélni, pláne ne megfélemlíteni magad, különösen, ha a fizika megismerése önmagától meglévő jó érzést kelt benned.


Az IQ teszt mostanában kezd egyfajta fétis lenni. semmi másban sikert elérni nem tudó emberek gondolnak erre elsősorban, közülük nagyon kevés valóban ér el eredményeket ebben. Azután igyekeznek felnagyítani, egyedivé tenni ezt a képességet, ebben semmi meglepő nincs, hiszen nekik ez az egy van. Igazán tehetséges emberek elsősorban másban teljesítik ki tudásukat, legfeljebb mellékesen gondolnak arra, hogy "na próbáljuk ki ezt is".


Hagyd az IQ-t, élvezd továbbra is a fizika megismerésének nagyszerűségét. De közben gondolj arra, a tudás egy piramis. Igazán stabil és magas a csúcsa akkor lesz, ha az alapok kellően szélesek és biztosak. Ezért ne hanyagolj semmi ismeretet sem, az mind jó lesz valamire akkor is, ha ezt nem látod át előre. A legtöbb ismeret közvetetten és láthatatlanul hat. Olvass nagy tudósok életrajzát, meglátod, mind igen széles tájékozottságú a saját tudományágán túl is.

2020. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

107-es IQ-d nem korrelál azzal kiváló fogalmazással, amit olvastunk tőled, ill. magának a feltett kérdésnek a szinvonalával és fontosságával. Tehát az a problémád, hogy átlagoshoz közeli intelligenciád esetleg csak a középszerűségig enged, ha fizikus leszel, miközben lehetnél nagyon kiváló valami másban. Szerintem akkor legyél fizikus, ha a matek is jól megy. Az egyetemi magasabb matematika ugyanis elengedhetetlen a fizikához. Az a matek nyelvén van megírva. Én annak idején fizikából felvételiztem az orvosi egyetemre, és az ahhoz szükséges fizikapéldákat jól tudtam, mert az a matek, ami ahhoz kellett még ment, de a matematika órákon én bizony csak lestem, örültem a hármas érettséginek belőle. Az IQ-m mensa teszt alapján 130 felett van/volt, ami elég jó, ugye. De hiába, ha a matek meg nem megy, akkor nem lehetek fizikus. Orvos lehettem. Szegény fiacskám mindenképpen gépészmérnök szeretett volna lenni, mert imádja a gépeket, és a - mondjuk úgy - vele született műszaki érzéke is szuper, de diszkalkúliás, így mérnök nem lehetett belőle. Hát basszusgitáros lett, meg karosszéria lakatos. Imádja mind a kettőt. Egy szónak is száz a vége, csatlakozom én is az előttem szólókhoz, ne foglalkozz az IQ-ddal, jelentkezz fizikusnak az egyetemre, ha ennyire szereted, legfeljebb nem sikerül. Károdra nem válik az az idő, amit az egyetemen töltesz el.

2020. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Továbbra is köszönök eddig minden motiváló hozzászólást. Körülbelül 1 éve pont ezért választottam a fizika és biológia fakultációt, a matematika helyett. A fizika világ életemben jobban érdekelt mint a biosz, azonban úgy érzem ez az a tantárgy amihez igazán van tehetségem, nem tudom miből fakad ez. Lehet pont a fizikából, ami megtanított a fejemben kavargó ismeret halmazt logikusan használni, és megtanított viszonylag sikeresen elképzelni a modelleket. A biológiával az a problémám, hogy meglehetősen unalmas számomra. (Természetesen tisztelem azokat akik élvezni tudják ezt a tudományágat.) Amióta magasabb szinten tanulom a fizikát látom igazán, hogy mennyire csodálatos, egyszerűen magával ragadja az embert. Matekból szerintem viszonylag jó vagyok (5), de az emelt fizikához képes sehol sincs (közép szinten). Sokszor sokkal bonyultabb egyenlet rendszereket kell felírni s rendezni, vagy optikai rendszereket értelmezni az algebra szintjén. Egyszerűen a matek nem hoz lázba, csak ha látom hogyan fogom ezt alkalmazni a fizikában. Jelenleg nem latom, hogy a matekfakultációsok előnybe lennének, de gondolom a delta nem is most fog kirajzolódni. A mateking.hu-n már elkezdtem nézegetni az emelt anyagot, eddig élvezhető. Az orvosi egyettemel a rengetek szerves kémia és magolni való elég alaposan elrettent, meg persze a kevés fizika :( Hiába vagyok emelt fizikán és emelt biológián ötös ha kémiából nem tudom megjegyezni a millió random dolgot...
2020. máj. 23. 19:39
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb nem random ám az a csomó dolog! Az anatómia sem. De te legyél fizikus, ha azt szeretnéd, és jó vagy matekból is. A birkózók a legerősebbek, a fizikusok meg a legokosabbak. Ez alapszabály. És aki a fizikát alaposan, mélyen tudja, az tud mindent, amit valójaban tudni lehet. Tudod, a Planck állandó, a gravitációs állandó, a fénysebesség, meg az elemi töltés ezekből minden kikövetkeztethető.
2020. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Nézd, Én fizikus hallgató vagyok és bizony egy ideig én is igen bizonytalan voltam az IQ-mal kapcsolatban (köszi Jordan Peterson :D ),illetve igen valóban a fizikusoknak van a legmagasabb ( [link] ), DE: rájöttem, hogy annak ellen hogy igenis számít, tapasztalatból mondom hogy aki valóban elhivatott és keményen dolgozik az sikeres lesz, akár 107-es iq-val is (arról ne is beszéljünk, hogy ha nem klinikai keretek között tesztelted egy pszichológussal, akkor ez valszeg tök irreális). Ha valóban érdekel a fizika, legyél fizikus.
2020. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!