Fizikus normál IQ-val?
Ha a fizikusok között néhány igazán nagy koponya véleményét is elolvasod erről, akkor megtudhatod, a zseniális fizikus 5% tehetség, és 95% szorgalom és kitartás. Jó a számokkal szórakozhatunk, mondjuk nem öt hanem hét, de biztosan kisebb, mint 15.
A fizikában, mint más tudományokban is a megismerés alapvető, ehhez szorgalom, ahhoz belső igény kell. Kellő megismerés után nem árt a gyakorlás, az átlátás, a probléma felismerése. Ez egyáltalán nem olyan könnyű bonyolultabb esetekben, mint amilyennek látszik. Sőt, általában a nyilvánvaló, nagyon kézenfekvő és egyszerű megoldásokat a legnehezebb átlátni.
Sokféle ember van és sokféle módon jut valaki egy tudományág szeretetéhez, magas szintű műveléséhez. Mondjuk ebben lehetsz átlagos, de a művelés minőségében kiemelkedő csak kell szorgalommal lehet valaki. Tehát semmiképpen ne hagyd lebeszélni, pláne ne megfélemlíteni magad, különösen, ha a fizika megismerése önmagától meglévő jó érzést kelt benned.
Az IQ teszt mostanában kezd egyfajta fétis lenni. semmi másban sikert elérni nem tudó emberek gondolnak erre elsősorban, közülük nagyon kevés valóban ér el eredményeket ebben. Azután igyekeznek felnagyítani, egyedivé tenni ezt a képességet, ebben semmi meglepő nincs, hiszen nekik ez az egy van. Igazán tehetséges emberek elsősorban másban teljesítik ki tudásukat, legfeljebb mellékesen gondolnak arra, hogy "na próbáljuk ki ezt is".
Hagyd az IQ-t, élvezd továbbra is a fizika megismerésének nagyszerűségét. De közben gondolj arra, a tudás egy piramis. Igazán stabil és magas a csúcsa akkor lesz, ha az alapok kellően szélesek és biztosak. Ezért ne hanyagolj semmi ismeretet sem, az mind jó lesz valamire akkor is, ha ezt nem látod át előre. A legtöbb ismeret közvetetten és láthatatlanul hat. Olvass nagy tudósok életrajzát, meglátod, mind igen széles tájékozottságú a saját tudományágán túl is.
Kedves kérdező!
107-es IQ-d nem korrelál azzal kiváló fogalmazással, amit olvastunk tőled, ill. magának a feltett kérdésnek a szinvonalával és fontosságával. Tehát az a problémád, hogy átlagoshoz közeli intelligenciád esetleg csak a középszerűségig enged, ha fizikus leszel, miközben lehetnél nagyon kiváló valami másban. Szerintem akkor legyél fizikus, ha a matek is jól megy. Az egyetemi magasabb matematika ugyanis elengedhetetlen a fizikához. Az a matek nyelvén van megírva. Én annak idején fizikából felvételiztem az orvosi egyetemre, és az ahhoz szükséges fizikapéldákat jól tudtam, mert az a matek, ami ahhoz kellett még ment, de a matematika órákon én bizony csak lestem, örültem a hármas érettséginek belőle. Az IQ-m mensa teszt alapján 130 felett van/volt, ami elég jó, ugye. De hiába, ha a matek meg nem megy, akkor nem lehetek fizikus. Orvos lehettem. Szegény fiacskám mindenképpen gépészmérnök szeretett volna lenni, mert imádja a gépeket, és a - mondjuk úgy - vele született műszaki érzéke is szuper, de diszkalkúliás, így mérnök nem lehetett belőle. Hát basszusgitáros lett, meg karosszéria lakatos. Imádja mind a kettőt. Egy szónak is száz a vége, csatlakozom én is az előttem szólókhoz, ne foglalkozz az IQ-ddal, jelentkezz fizikusnak az egyetemre, ha ennyire szereted, legfeljebb nem sikerül. Károdra nem válik az az idő, amit az egyetemen töltesz el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!